با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیرنده لیزر
یه سطح اهن 3 متری در 4متر تصور کن یه سطح همکف یه سطح زیر زمین این میره بالاو پایین درست شد خب وقتی میاد پایین طبقه همکف پرتگاه میشه باید ب محض خالی شدن باید بره بالا درست شد ؟؟؟
ماشین اینورو اونور نباشه اگه باشه دستگاه نباید کار کنه یعنی میکرو شیر برقی رو راه نندازه  حالا برا هر سنسور التراسونیک یه میکرو atmega 8 بزارم وقتی اندازه درست شد یه پایه فعال بشه بره به میکرو اصلیم

عملیه زود تر باید دستگاهشو مدار و تحویل بدم برا استاد نی
پاسخ
با سلام
دوست عزیز شما اون سیستم مکانیکی که گفتین طرحی چیزی ازش داری؟
من تایپیک خوندم متوجه شدم باید خودرو درست تو مسیر اصلیش باشه که یه مورد امنیتی هستش و باید ازش مطمئن باشی تا اجازه پارک کامل و جابجایی بدی.اگر طرح مکانیک پارکینگ بود بیشتر میتونستم کمکت کنم اما .. ( راهکار ما به شما برداشت ما از حرف تو هستش که باید درست عنوان کنی )
تو باید فقط در یک حالت اجازه بدی تا خودرو وارد پارکینگ بشه و اونم زمانی هستش که کاملا بشکلی که میخای قرار گرفته باشه ( مثلا تو یه راستای مشخص ) تا هم خودت و هم اون بنده خدا خیالش از این راحت باشه که نه اتفاقی واسه خودش و نه واسه وسیلش میوفته تا اینجا درست
حالا من میگم تو از سوئیچ های مکانیکی استفاده کن 2تا جلو بزار برای لاستیک های جلو و 2تا هم برای عقب ،اینارو میزاری پشت 2تا پدال طوری که لاستیک بهش خورد سویئچ کنه و منتظر فرمان از عقب باشه،میتونی دوبل استفاده کنی که دیگه خیالت راحت باشه
بعد که کامل سر جاش قرار گرفت عمل لیفت پدال های محافظ داشته باشی تا خودرو دیگه نتونه عقب بره
نمیدونم تونستم منظورم برسونم یا نه اما اگر طرح مکانیکی داری بزار تا بهت بگم سنسورها کجا و تو چه فاصله ای باشن ( از نظر هزینه دستت تا چقدر بازه؟؟ )
یه نصیحت دوستانه کنم دلگیر نشو تو اینجور کارا که امنیت مهمترین ملاک هست باید خیلی دقیق و منسجم فکر کنی همون مهندسی خودمون،منکه تمام کارهامو با نرم افزارهای مخصوص انجام میدم وقتی پروژه رو به کارفرما ارائه میدم فکش میخوره زمین دیگه ایرادی نمیتونه روش بزاره. طرح مکانیکی پارکینگ بصورت نقشه دربیار تا واسه خودت و کارفرما قابل قبول باشه

پاسخ
از چه نرم افزاری استفاده میکنی

که شبیه سازی سه بعدی داره

پاسخ
برای طراحی میتونی بسته به طرحت از برنامه های طراحی قطعات صنعتی استفاده کنی
شما الان میتونی از یه اتوکد 2بعدی هم استفاده کنی و کارت راه بیوفته
برای شبیه سازی هم میتونی از solid works و بهترم خواستی catia استفاده کنی اما کار شما حجیم نیست اما اینایی که معرفی کردم حجمشون بالاست و سیستم های پرقدرتی هم باری استفاده لازم دارند
solid works نزدیک 9g با پلاگین رندر 11g
catia با تمام 72محیط کاریش نزدیک به 23g فضا میخاد با پلاگین رندر 27g
دوست عزیر این یه پیشنهاد بود که از اون شکل ظاهری پارکینگ هم نقشه داشته باشی که باعث میشه هم کارت نظم داشته باشه و هم خودت میدونی داری رو چی کار میکنی و در آخر میتونی بعدا بعنوان رزومه کاری ازش استفاده کنی
اما فعلا شما از همون اتوکد ساده استفاده کن ، هدف اینه که یه ترسیمی از ظاهر مکانیکی سیستمت داشته باشی شبیه سازی قطعات صنعتی مثل الکترونیک نیست که با چند کلیک ساده انجام بشه باید تمام حرکات خودت کنار هم بزاری که هم دانش اینکارو میخاد و هم وقت کافی ( من اینارو گفتم تا هم شما و هم دوستان تو کارای این چنینی با دست پر برید پیش کارفرماتون و دیگه بهانه دست اون نیدید البته میتونی کار تیمی هم کنی یا مثل من تنها کار کنی )
گذشته از اینا سنسورهای مکانیکی بود که معرفی کردم به اندازه کف دست دو تیغه دارند که ضد آب و گردوخاک هستن برای اینجور موارد استفاده میشن البته شنیدم که نوع تماسی اینا هم اومده

پاسخ
سلام میتونی نقشه همین گیرنده لیزرو بزاری اینجا

پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: