با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیرنده لیزر
سلام بهمگی یه مدار میخوام ترجیحا ساده باشه گیرنده لیزر دارم میخوام وقتی نور لیزر بهش خورد خروجی مدار 5 ولت باشه باید چکار کنم اصن خود گیرنده لیزر چطور کار میگنه باید چطور راه اندازیش کنم

پاسخ
سلام
شما مي تونيد از يك پل مقاومتي استفاده كنيد كه در اون به جاي يكي از مقاومت ها ، از يه مقاومت متغير ( اسمش يادم همينايي كه وقتي نور بهش برخورد ميكنه مقاومتش تغيير مي كنه ) استفاده كنيد..
پاسخ
من قبلا این سنسور رو راه اندازی کردم راه اندازیش خیلی دردسر داشت فکر میکردم با یک اپ آمپ بشه . ولی دقتش اونقدر ها هم نیست به نور عادی واکنش نشون میده . اگه از فتوسل استفاده کنی بهتره . من سنسور رو که راه اندازی کردم دقیقا مثل فتوسل عمل می کرد که مجبور شدم سنسور رو درون یک لوله 20 سانتی بذارم تا فقط نور لیزر که مستقیم می تابه فعالش کنه و نور محیط تاثیر گذار نباشه که وقتی با فتوسل جایگزین کردم باز همون نتیجه رو داد. 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
چیزی سراغ نداری که فقط با نور لیزر کار کنه

پاسخ
(13 شهريور 1392، 06:03 عصر)'aftabshab' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چیزی سراغ نداری که فقط با نور لیزر کار کنه

فقط همون سنسور لیزر رو پیدا کردم که اون هم دقیق نبود جالبش اینجاست که با لیزر قرمز اصلا کار نمی کرد نمی کرد 25 هزار داد لیزر سبز گرفتم براش İmage . بهتره از همینا استفاده کنی ولی یه جور ایزوولش کن برا کارت . مثلا سنسورت رو بذار توی یک لوله باریک که تنها نوری که شدتش شدیده و مستقیم می تابه بتونه فعالش کنه . از یه فتو سل استفاده کن و یک شیشه کدر جلوش بذار که فقط نور با شدت زیاد مثل لیزر سبز ازش عبور کنه .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
روشی بنظرت نمیاد بتونم جای گزینش کنم خودم سنسورای التراسونیکه نظرم ولی یکمی سخته راه اندازیش تو نظر دیگه ای نداری

پاسخ
سلام
من منظورم همون فتوسل بود كه‌ آقا كاران گفتند.
پاسخ
(13 شهريور 1392، 06:21 عصر)'aftabshab' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روشی بنظرت نمیاد بتونم جای گزینش کنم خودم سنسورای التراسونیکه نظرم ولی یکمی سخته راه اندازیش تو نظر دیگه ای نداری

دقیقا میخواید چی بسازید ؟ İmage

سال نو همگی مبارک
پاسخ
یه بالابر ماشینه میخوام هر وقت ماشین اومد داخل اگه پشت یا بغلش بیرون بالابر بود کار نکنه که باعث داغون شدن ماشین بشه من اول گفتم با سنسور التراسونیک اندازه بگیرم اگه مثلا بیشتر از 4 مترو نشون داد بدونم ماشین جلوش نیست و عملیات بالا و پایین انجام بشه اینو 4 طرف بالابر تو دو طبقه بزارم یا یه کار دیگه مثلا وقتی ماشین میاد پایین طبقه بالا یه پرتگاه میشه باید بعد خروج ماشین از روی بالابر اتوماتیک بره بالا  نمیشه تایمر گذاشت چون ممکنه یارو طول بکشه رفتنش از روی بالابر و خطر ساز بشه باید چندتا سه تا سنسور التراسونیک بزاریم که اگر   فاصله بالاتر 4 متر که انتهای بالابره نشون دادن یعنی ماشین جلوشون  نیست  بعد 10 ثانیه بره بالا حالا این نظر منه حالت دیگه ای نظرت میشه میتونم انجام بدم با سنسورای دیگه که دقیقتر باشه
پاسخ
(14 شهريور 1392، 12:38 عصر)'aftabshab' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه بالابر ماشینه میخوام هر وقت ماشین اومد داخل اگه پشت یا بغلش بیرون بالابر بود کار نکنه که باعث داغون شدن ماشین بشه من اول گفتم با سنسور التراسونیک اندازه بگیرم اگه مثلا بیشتر از 4 مترو نشون داد بدونم ماشین جلوش نیست و عملیات بالا و پایین انجام بشه اینو 4 طرف بالابر تو دو طبقه بزارم یا یه کار دیگه مثلا وقتی ماشین میاد پایین طبقه بالا یه پرتگاه میشه باید بعد خروج ماشین از روی بالابر اتوماتیک بره بالا  نمیشه تایمر گذاشت چون ممکنه یارو طول بکشه رفتنش از روی بالابر و خطر ساز بشه باید چندتا سه تا سنسور التراسونیک بزاریم که اگر   فاصله بالاتر 4 متر که انتهای بالابره نشون دادن یعنی ماشین جلوشون  نیست  بعد 10 ثانیه بره بالا حالا این نظر منه حالت دیگه ای نظرت میشه میتونم انجام بدم با سنسورای دیگه که دقیقتر باشه

اگه عملیشو میخوای یه چیز ولی اگه برا استاد میخوای یه چیز دیگست . İmage بهترین روش استفاده از لیزر سبز هست و گیرنده لیزر رو که خریدید با یک لوله و سطح کدر ایزوله کن جوری که نور معمولی روش اثر نذاره و فقط با نور شدید لیزرت فعال بشه (البته لیزر هم معایب خودشو داره و یکم خطر ناکه چون میتونه به یه سطح براق بتابه و بازتابش بره تو چشم طرف در مورد خطرش همینو بگم که باهاش بادکنک ترکوندم حالا سلول های شبکیه چشم قوی تره یا بادکنک 1000 تومانی ؟İmage)
میشه از سنسور مادون قرمز هم استفاده کرد برد 10 متری داره ولی در صورتی که یک ذره روشنایی خورشید باشه کارش تمومه İmage سنسور التراسونیک فکر خوبیه فقط باید ساختارتو تغییر بدی . اقا من نتونستم بالابر رو توصیف کنم . بهتره یکم در موردش توضیح بدید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: