با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتگو درمورد روشهای ساخت تابلو ثابت توسط کاربران
سلام به دوستان گرامی :

از همگی کاربرانی که توی کار ساخت تابلو ثابت هستند و یا تجربه ای قبلا" داشتند دعوت میکنیم تجربیات خودشونو در مورد انواع روشهای ساخت سخت افزار و بستن LED ها ، انواع LED های مختلف ، نمونه کارهاشون و ... توی این تاپیک با دیگران به اشتراک و بحث و گفتگو بذارند .

ممنونم ...
پاسخ
سلام
واقعا بحث خوبی رو ایجاد کردید
من خودم حدود یکسالی هست که تویه کار تابلو LED هستم
از لحاظ درآمد خوبه و درآمدش خوبه ولی خب گردن درد و کمر درد رو داره
من از روش های 220 ولت+موازی بعد سری + سری بعد موازی کار کردم
روش اول رو همون اول کارا انجام میدادم و فک میکردم روش خوبیه
بعد از یه مدت دیدم فقط دردسر و آبرو ریزی داره :-)
روش بعدی که همون موازی بعد سری هست رو هم انجام دادم
به این صورت که مثلا طرح من 200 تا ال ای دی میبره به چهار دسته 50 تایی تقسیم میکنم و هر دسته رو موازی بعد سری میکردم
کار راحتیه ولی خب نورش زیاد به دلم ننشست و کم بود
ولی الان از بهترین روش یعنی همون 3تا سری با یه مقاومت انجام میدم
چون کارو به نوعی تضمین میکنم و خیالم راحته که مشکل به حداقل میرسه
البته میشه بدون مقاومت هم بست اما باز نور زیاد جالب درنمیاد
با تشکر
پاسخ
(9 خرداد 1392، 09:32 عصر)sina_browser نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
واقعا بحث خوبی رو ایجاد کردید
من خودم حدود یکسالی هست که تویه کار تابلو LED هستم
.
.
.

سلام :

اگه ممکنه توضیح بده که آیا طرحتو خودت درست میکنی یا میدی بیرون درست کنن ؟ منظورم نوع فونت و نوشته هاست و اینکه متری چقدر برات هزینه میشه و با مشتری چقدر حساب میکنی ؟

فاصلهء بین LED ها رو چقدر میذاری و چه نوع LED رو مناسب تر میدونی ؟ منظورم مارک LED‌هاست و نوع oval یا کلاهی ... دونه ای چند و از کجا بیشتر تهیه میکنی ...

البته من خودم بطور حرفه ای و مشخص توی این کار نیستم (خدارو چی دیدی ... اگه بدونم درآمد خوبی داره ممکنه برم دنبالش :D ) و کلا" یه دونه تابلو ثابت بیشتر درست نکردم . اونهم کوچیک و واسه مغازهء دوستم بود . با LED معمولی هم درست کرده بودم . ولی خوب جنسشون خیلی خوب بود و نوردهی خوبی داشتن ...
پاسخ
بله من طرح هارو خودم و با استفاده از کورل و ال ای دی تول طراحی میکنم
من در طول این یک سال فک میکنم که کلا فونت تیتر خیلی خیلی برای ال ای دی قشنگ باشه
چون خواناتره و قشنگ تر البته باز به سلیقه مشتری بسته گی داره
من دونه ای کار میکنم
کلاهی 350 اوال 400 اگه چشمک زن هم باشه به ازای هر ال ای دی 100 تومن اضافه میکنم
فاصله هم هرچی کمتر بهتر ولی من همیشه از 1.5 استفاده میکنم ولی تصمیم گرفتم از این به بعد کمتر از یعنی همون 1 میل کار کنم
اوایل کلاهی کار میکردم اما یه بار رفتم یه شهر دیگه دیدم همه از اوال استفاده کردن و کاراشون واقعا خوشگل بود
منم از اوال استفاده میکنم پون تویه نور مستقیم خورشید بازم کیفیت داره
کلاهی رو دونه ای 50 تومن میگیرم اوال هم دونه ای 150 تومن
واسه خودم شاید دونه ای 230 الی 250 تومن تموم بشه(دقیق حساب نکردم تا حالا)
سودش شکر خدا خوبه
به نظرم تویه مغازه همه نوع ال ای دی داشته باشی خوبه
مثلا اینجا اونایی که واسه ماشینشون چراغ اسپورت گذاشتن در به در دنبال ال ای دی های 3میل هستن

میتونی اینارو به قیمت حتی دونه ای 1000 تومن هم بهشون بدی (البته باز مونده به انصاف فروشنده)
چرا؟ چون یارو 150 یا 200 تومن میده به یه چراغ اسپورت به خاطر 4 5 تومن چراغ رو نمیزاره کنار که
باز سوالی بود در خدمتم
پاسخ
(10 خرداد 1392، 01:16 صبح)sina_browser نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله من طرح هارو خودم و با استفاده از کورل و ال ای دی تول طراحی میکنم
.
.
.

جالبه ... پس با این حساب ، سود خوبی برات داره Shy البته باید مشتری هم داشته باشی .

من فکر میکنم توی ابعاد بزرگ بهتره فاصلهء LED‌ ها بیشتر باشه تا طرح ، بهتر دیده بشه . یه جورایی تویی ابعاد بزرگتر ، باید دورنما رو در نظر گرفت ...

با فاصلهء 1.5 احتمالا" چیزی حدود 150 تا LED‌ در هر متر ( بطور متوسط ) استفاده میشه .

بنظرم اگه فاصله رو بیشتر بگیری و از اونطرف هم ، بجای دونه ای ، بصورت متری با مشتری حساب کنی ، سودت از این هم بیشتر میشه ... چون تعداد LED ها و مقاومتها هم کمتر میشه .

در مورد فلاشر گفتی که به ازای هر LED ، مبلغ 100 تومن اضافه میکنی ... یعنی اصلا" تعداد کانالها رو در نظر نمیگیری ؟

از چند تا افکت برای تابلو استفاده میکنی ؟

آیا بصورت حرف به حرف فلاشر میذاری یا کل متنو با هم ؟

و اینکه از چه منبع تغذیه ای و چند ولت ـ آمپر استفاده میکنی ؟( سوئیچینگهای آماده یا با ترانس ؟ )

هزینهء لیزرت چجوریه ؟ متری ؟ دقیقه ای ؟

در مورد قاب چیکار میکنی ؟ با چی میسازی ؟ پشت LED ها رو چطوری پوشش میدی که دیده نشه ؟ چقدر هزینهء قاب برات تموم میشه ؟

اگه میتونی از فضای داخل مغازه ات و میز کارت و لوازم کار چند تا عکس بذار ( اگه دوست داشتی ) ... بنظرم باید جالب باشه ...

چقدر سؤال پرسیدم .......!!!Huh
پاسخ
آره شکر خدا سودش خوبه
ولی باید چیزای جدید هم داشته باشی کلا باید اهل نور پردازی باشی
درسته در هر متر حدود 160 تا ال ای دی میبره(چه جوری حساب کردی که 150 تا میبرره؟من که بلد نیستم:D
درسته واسه هر ال ای دی 100 تومن
کانال هم در نظر نمیگیرم
معمولا میگردم دنبال یه برنامه مشتری پسند حالا یا از اینترنت میگیرم یا خودم مینویسم
اکثرا چون دوتا کلمه هست هر تابلو از دوکانال استفاده میکنم البته باز مونده به نظر مشتری
خب کاری که 700 تا ال ای دی میبره زواسه هر ال ای دی 100 تومن اضافه بگیری میشه 70.000 وسایل فلاشر هم شاید حدود 10 الی 15 تومنی بشه
این فلاشر سودش بهتره:)
اگه مشتری کمبود جا داشته باشه از آداپتور 12 ولت 4 آمپر استفاده میکنم
در غیر اینصورت از پاور استفاده میکنم که خیلی خوبه
هزینه لیزر رو دقیقه ای حساب میکنن برام
واسه من چون طرف آشناست دقیقه ای 500 میزنه ولی جاهای دیگه معمولا 700 و هزار تومن میزنن
تاحالا اصلا قاب نساختم چون همش پشت شیشه هست
ولی قراره یه طرح بستنی واسه یه کافی شاپ درست کنم که اونو بیرون میزاره و میخوام قابشو از گالوانیزه درست کنم
واسه پشت کار از همون جایی که پلکسی داره یه ورق به اسم هایدن پک گرفتم که اونو هم میدم به دستگاه لیزر میبره واسم
هایدن پک سفیدش خیلی بهتره و قشنگ پشت کارو میگیره متر مربعش تقریبا 24 تومن می افته پلکسی هم مترمربع 60 تومن می افته
والا منم تازه مغازه زدم یه دوماهی میشه
زیاد بهش سرو سامون ندادم
ولی چشم حتما میزارم ولی باید صبور باشید چون تا 26م امتحان دارم و شاید وقت نکنم عکس بگیرم
خسته شدم:D
یه لیوان آب بیارید گلوم خشک شد:)

البته اینم بگم متری واسه مشتری یه خورده جالب در نمیاد
رو تعداد بزنی بهتره
چون میگی به طرف چندتا میشه و راحت توو کورل تعدا رو به دست میاری
پاسخ
(10 خرداد 1392، 03:53 عصر)sina_browser نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
..
درسته در هر متر حدود 160 تا ال ای دی میبره(چه جوری حساب کردی که 150 تا میبرره؟من که بلد نیستم:D
...
خوب ... ممنون که مورد به مورد پاسخ دادی Shyتعدادشونو هم خیلی راحت با یه حساب سر انگشتی میشه حساب کرد :
تقریبا" 154 = 6.5 /1000

موفق باشی ...
پاسخ
سلام،به نظر من برای تابلو ثابت حساب کردن دونه ای ال ای دی ها خیلی بهتر تا اینکه متری حساب کنی،
من خودم اولا میگفتم متری ولی مشتری ها یه جورایی شوکه میشدن و بحث زیاد میکردیم تا متوجه میشدن چجوریه،ولی الان دونه ای کار میکنم و وقتی واسشون دونه ای حساب میکنم راحت متوجه میشن و قیول میکنن.
تو شهری که من کار میکنم اکثرا از ال ای دی های کلاهی کار میکنن و اوال خیلی کم دیدم به نظر من نور کلاهی از اوال بهتره(نظر شخصیه منه)
بیشتر کسانی موفق شده اند که کمتر تعریف شنیده اند
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: