با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کواد روشن می شود ولی...
سلام
من کواد کوپتر سایت رو ساختم ولی مشکلی در پرواز کردن دارم که خوشحال میشم کمکم کنید
کواد رو با فلایت mwc v2.6 و با رادیو 10 کانال ساختم قبلاً باهاش پرواز کردم ولی به خاطر سنگینی فریم اومدم فریم رو با کمی تغیر ساختم،الان که کواد رو روشن میکنم و فلایت رو راه می اندازم بعد موقعی که تراتل رو زیاد میکنم موتور ها دورشون بالا میره ولی پس از مدتی رادیو دیگه عمل نمی کند
چراغ دیتا هم با خاموش کردن رادیو هم چنان خاموش می ماند واین مشکل فقط زمانی که رادیو رو کواد هست پیش میاد مگرنه رادیو کاملاً درست است.
خوشحال میشم راهنماییم کنید
پاسخ
ببخشید گفتم چراغ دیتا همچنان خاموش میماند،اشتباه شد چراغ دیتا همچنان روشن میماند
پاسخ
(2 فروردين 1395، 05:57 عصر)avrmh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید گفتم چراغ دیتا همچنان خاموش میماند،اشتباه شد چراغ دیتا همچنان روشن میماند

سلام شاید گیرنده رو بد جایی گذاشتی یه عکس از کوادت بفرست .
یه خازن 100 به vcc و gnd میکرو بزن و یه خازن 470 میکرو به تغذیه nrf24l01 بزن .
وقتی رادیو وی کواد جواب نمیده ولی جدا جواب میده مشکل تغذیه یا نویز توی کواده .
پاسخ
سلام
باتشکر از کمکی که بهم کردید
امتحان کردم ولی متاسفانه همچنان مدتی درست است و پس از مدتی دوباره خراب میشه
آیا مشکل از رادیو تا روش کار کنم یا خود کواد مشکل داره
پاسخ
(2 فروردين 1395، 07:24 عصر)avrmh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
باتشکر از کمکی که بهم کردید
امتحان کردم ولی متاسفانه همچنان مدتی درست است و پس از مدتی دوباره خراب میشه
آیا مشکل از رادیو تا روش کار کنم یا خود کواد مشکل داره
یه عکس بفرست . این رادیویی که میگی من دو سال پیش ساختم خوب جواب میداد . نویز میگیره حالا یا تغذیه یا چیز دیگه است .
پاسخ
سلام
برای حل این مشکل آنرا با یک فرد که رشته اش برق قدرت بود در میان گذاشتم
ایشان هم به من گفتند که چون موتور ها به حالت سلفی عمل می کنند و تمامی جریان را برای خود میگیرند نمیگذارند که جریان به رگولاتور اسپید ها برسه و باعث میشه رگولاتور برای یک لحضه off کنه(که میکرو در این حالت دیگه عمل کرد خوبی نداره)
برای حل این مشکل هم باید یک رگولاتور جدا تهیه بشه تا میکرو فلایت و رادیو off نکنه و حتی بهتره برای جلو گیری از وقوع هر گونه حادثه دو تا باتری لیتیومی رو با هم سری کنید تا بشه یک باتری 2 سلولی 7.4 ولتی و با یک رگولاتور 7805 رگلاژش کنید.این کار باعث میشه تا بتونید حتی واسه سروو های گیمبال هم منبع تغذیه بی نویز و ارزانی رو داشته باشید چون رگلاتور های موجود توی بازار با وجود نویز گیری ولی قیمت ی بالای 30000 تومان دارند.
من خودم امتحان کردم و نتیجه رو مقایسه کردم دیدم نویز موجود در اسپید ها و موتور ها کامل بر میکرو کنترلر ها و سروو ها بی تاثیر شد.
پاسخ
(7 فروردين 1395، 06:18 عصر)avrmh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
برای حل این مشکل آنرا با یک فرد که رشته اش برق قدرت بود در میان گذاشتم
ایشان هم به من گفتند که چون موتور ها به حالت سلفی عمل می کنند و تمامی جریان را برای خود میگیرند نمیگذارند که جریان به رگولاتور اسپید ها برسه و باعث میشه رگولاتور برای یک لحضه off کنه(که میکرو در این حالت دیگه عمل کرد خوبی نداره)
برای حل این مشکل هم باید یک رگولاتور جدا تهیه بشه تا میکرو فلایت و رادیو off نکنه و حتی بهتره برای جلو گیری از وقوع هر گونه حادثه دو تا باتری لیتیومی رو با هم سری کنید تا بشه یک باتری 2 سلولی 7.4 ولتی و با یک رگولاتور 7805 رگلاژش کنید.این کار باعث میشه تا بتونید حتی واسه سروو های گیمبال هم منبع تغذیه بی نویز و ارزانی رو داشته باشید چون رگلاتور های موجود توی بازار با وجود نویز گیری ولی قیمت ی بالای 30000 تومان دارند.
من خودم امتحان کردم و نتیجه رو مقایسه کردم دیدم نویز موجود در اسپید ها و موتور ها کامل بر میکرو کنترلر ها و سروو ها بی تاثیر شد.
سلام
گفتم مشکل از تغذیه است WleLaugh
نیازی به باتری دو سل جدا نیست و رگولاتور 7805 داغ میکنه بهتره از lm2576 که خروجی 5 ولت داشته باشه استفاده کنی و از باتری اصلی بگیر مشکلی پیش نمیاد .
فقط خروجی 5 ولت چهار تا اسپید رو جدا کن و نذار به مولتی وی وصل باشه (سیم قرمز وسطی که به فلایت وصل میشه )
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: