با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک کمک برای ساخت ربات مسیریاب
شما سرچ کنی تو گوگل کلی برنامه میاد
شروع کنید من راهنمایی میکنم در حد سوادم
پاسخ
اینقدر توی گوگل سرچ کردم کاملا قاطی کردم ..
شما خودتون مسیریاب درست کردین؟
یه برد آردوینو mega 2560 دارم ولی نمیدونم چیکار باید بکنم..
پاسخ
چند تا برنامه مسیریاب پیدا کردم ولی من اصلا پایه الکترونیکم خوب نیست یه جورایی اصلا هیچی حالیم نیست Big Grin نقشه مدار ها رو هم اصلا بلد نیستم باید چیکار کنم !؟؟؟؟؟ کلا صفرم..
پاسخ
(6 مرداد 1394، 11:41 عصر)Hamideh_h47 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینقدر توی گوگل سرچ کردم کاملا قاطی کردم ..
شما خودتون مسیریاب درست کردین؟
یه برد آردوینو mega 2560 دارم ولی نمیدونم چیکار باید بکنم..
دوست عزیز برای مسابقه تا حالا کسی با آردوینو نساخته چون من اکثر مسابقات رو رفتیم و مقام آوردیم. اگر پروژه دانشگاه است که خیلی خوب راه میافتد اما اگر برای مسابقه هستش میخواید ایمیلتون رو بدید من فیلم بفرستم تا بیشتر با محیط و سطح ربات های مسابقات آشنا شید.
پاسخ
آخه بچه های دانشگاه ما با آردوینو ربات ساخته بودن و توی همه مسابقات مقام آوردن ،متاسفانه من نتونستم بهشون برسم.
پروژه نیست برای مسابقات میخوام هیچی هم بلد نیستم ممنون میشم اگه بهم کمک کنید ایمیلم توی پروفایلم هست
پاسخ
فرق بین ربات 5 سنسور با ربات 8 سنسور یا 10 سنسور چیه ؟؟!
اصلا سنسور چه تاثیری داره؟ باید کم باشه یا زیاد ؟؟!
مسیریاب با 5 سنسور خوبه ؟!!
پاسخ
(14 مرداد 1394، 03:45 عصر)Hamideh_h47 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فرق بین ربات 5 سنسور با ربات 8 سنسور یا 10 سنسور چیه ؟؟!
اصلا سنسور چه تاثیری داره؟ باید کم باشه یا زیاد ؟؟!
مسیریاب با 5 سنسور خوبه ؟!!
سلام دوست عزیز ، در جواب سوال شما باید جواب بدم سنسور های ربات مسیر یاب اصلی ترین بخش ربات است چون این سنسور ها هستند که توانایی تشخیص خطوط را می دهند و ربات روی خط حرکت می کند.تعداد سنسور ها اهمیت زیادی دارد چون هر چه تعداد سنسور زیاد باشه در بعضی از قسمت های ربات مثل :
روان بودن حرک ربات ، گم نکردن خطوط ، و ... تاثیر خیلی زیادی داره. مثلا یک ربات مسیریاب 5 سنسوره خیلی ضعیف تر از یک ربات 8 سنسوره.
من چند نمونه از فیلم حرکت ربات های مسیریاب رو تعداد سنسور مختلف برات آپلود کردام که دانلود کن و ببین.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

WleLaugh WleLaugh WleLaugh WleLaugh WleLaugh WleLaugh WleLaugh WleLaugh WleLaugh WleLaugh
توضیحات فیلم ها:
ربات 5 سنسور: این ربات بدن باتری است و به آداپتو وصل هست با این که به آداپتور وصله و می تونه جریان بالایی بکشه ولی چون سنسورش کمه نمی تونه با سرعت زیاد بره چون از خط می زنه بیرون.

ربات 12 سنسور:این ربات با باتری است و در اول فیلم با حداقل سرعت خودش که توسط یک فردتعیین می شه حرکت می کنه و کم کم سرعت رو زیاد می کنه و در آخر فیلم که به نهایت سرعت تنظیم می کنه ربات از خط خارج می شه.

ربات 24 سنسوره:این ربات باتری کار می کنه و در اول فیلم مشاهده می کنید که ربات با حداقل سرعت خود حرکت می کنه و حداقل سرعت این ربات از بیشترین سرعت ربات 12 سنسوره هم زیاد است.

یک فیلم هم داشتم که یک ربات 32 سنسوره بود که فیلم اون رو تو کامپیوترام پیدا نکردام ولی اگه پیدا کنم براتون می زارام.

چو عاشق می‌شدم گفتم که بردم گوهر مقصود  ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد 

پاسخ
خیــــــــــلی ممنون.
پاسخ
سلام دوستان  یه سوال دارم من 2تا سنسور میخوام استفاده کنم که تو لایبری های نرم افزارآلتیوم نیست میشه بهم کمک کنید به جا این 2تا سنسور از چه المانی استفاده کنم که دیگه لازم نباشه این 2تا رو تو آلتیوم لایبریشون رو بسازم
ممنون میشم راهنماییم کنید
سنسور ها همTCS3200 SMD و GP2S04
پاسخ
سلام
کسی فایل های آموزشی ربات مسیر یاب پیشرفته که شیب و مانع رو هم رد کنه رو داره؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: