با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد فاصله سنج التراسونیک 250 متر
سلام.امروز با چند نفر صحبت كردم تقريبا همه گفتن فاصله 10 متري با اين سنسورها عملي نيست فقط يه نفر گفت كه بايد beam angle فركانس رو تنظيم كني.اين يعني چي؟ يعني ولتاژ ميره بالا يا فركانس؟
پاسخ
(20 خرداد 1392، 01:00 صبح)behnam320 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.امروز با چند نفر صحبت كردم تقريبا همه گفتن فاصله 10 متري با اين سنسورها عملي نيست فقط يه نفر گفت كه بايد beam angle فركانس رو تنظيم كني.اين يعني چي؟ يعني ولتاژ ميره بالا يا فركانس؟

بهنام گرامی :

بنده و دوستان که خیلی وقت پیش به شما عرض کرده بودیم با این امکانات و سنسورها شدنی نیست ... اما ظاهرا" شما به این گفته ها اعتماد نداشتید !

حالا هم در مورد beam angle‌ به شما عرض میکنم که منظور از اون ، میدان عمل و زاویه ای هست که یک سنسور میتونه تحت پوشش خودش قرار بده و شما هیچگونه دخل و تصرفی روی اون نمیتونید داشته باشید . چون این یک قابلیت ساختاری برای هر سنسور هست و موقع ساخت سنسور در کارخانه در نظر گرفته میشه .

اما این رو هم باید بدونید حتی در صورتی که beam یک سنسور 360 درجه هم باشه ، دلیلی بر افزایش فاصلهء عملکرد سنسور نیست و فقط شعاع عملکرد اونو در همون محدودهء 5 تا 6 متری افزایش میده ...

بازهم در این مورد میتونید از کسانی که خودتون قبولشون دارید تحقیق کنید !

و اما یک پیشنهاد :

بهتره هدف خودتونو از طریق لیزر دنبال کنید . چون امکانپذیره . نمونه اش هم دوربینهای کنترل نامحسوس پلیس راهور ناجا که البته اونهم تکنولوژی خاص خودشو داره ... ولی کاملا" عملی و شدنی هست .

موفق باشید
پاسخ
pixar عزيز من از همون اول به حرف شما اطمينان كردم و در اينكه اين انجمن و مديرانش يكي از بهترين انجمنهاست هيچ شكي ندارم دوست عزيزم.به خاطر همينم تلاش كردم كه فصله رو از 250 به 10 برسونم.من رفتم واسه خريد فيبر و اسيد و سنسور و بقيه قطعات كه مو قع خريد سنسور ازم سوال كرد منم گفتم اين حرفو زد.گفتم شايد من اطلاعاتي در مورد سنسورها ندارم از شما اساتيد عزيز راهنمايي بخوام.ولي تصميم من اينه كه همين پروژه داخل سايت رو بسازم.سنسورها رو هم خريدم از جهان كيت.16 mm خريدم.امروزم pcb رو تموم ميكنم و شروع ميكنم البته با كمك شما عزيزان.منظور من از اين سوال اطمينان نداشتن به حرفاي شما نبود و كاملا براي شما و تمام پيشنهادات و راهنماييهاتون احترام قائلم.
پاسخ
راستي pixar عزيز شما كدوم يكي از 4 پروژه التراسونيك سايت رو پيشنهاد ميكنيد؟
چون من تجربه اي تو اين زمينه ندارم اگر پروژه اي كه راحت تر هست نسبت به بقيه معرفي كنيد ممنونتون ميشم
يه سوال ديگه كه دارم،من رو سيستمم برنامه التيوم ديزاينر دارم.اين 4 پرو»ه اي كه از سايت دانلود كردم يه فايلهايي توشون هست كه پسوندشون Ddb يا dbg يا obg يا cfg هست.اين فايلها با چه برنامه اي باز ميشن و چي هستن؟
يه زحمت ديگه براتون دارم.اين عكسي كه پيوست كردم رو لطف كنيد يه نگاهي بهش بندازيد.آيا يكي از همون 4 پروژه داخل سايت هست؟و اگه امكانش هست بهم بگيد از چه ميكرويي استفاده شده؟
مرسي

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(24 اسفند 1391، 09:56 عصر)behnam320 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از اینکه زود جواب دادید دوستان
راستش یه نفر که سالهاست پروژه دانشجوئی کار میکنه (فقط الکترونیک) گفت بهم میسازه ولی خوب معلوم نیست که چی میخواد تحویلم بده.من اطلاعات دقیقی ندارم شایدم درست کنه ولی با مشورت با شما اساتید محترم خواستم مطمئن بشم که اصلا شدنیه یا نه؟ در ضمن خیلی علاقه دارم که خودم بسازمش.میتونید بهم بگید آیا این فرکانس برای این فاصله مناسبه یا خیر؟ ولتاژ رو چقد میتونم بالا ببرم؟

سلام
حدودا چقدر میخواد ازت هزینه بگیره؟نگفته با سنسور چند هرتز میخواد کار کنه؟؟
پاسخ
(21 خرداد 1392، 06:38 عصر)farshid69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(24 اسفند 1391، 09:56 عصر)behnam320 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از اینکه زود جواب دادید دوستان
راستش یه نفر که سالهاست پروژه دانشجوئی کار میکنه (فقط الکترونیک) گفت بهم میسازه ولی خوب معلوم نیست که چی میخواد تحویلم بده.من اطلاعات دقیقی ندارم شایدم درست کنه ولی با مشورت با شما اساتید محترم خواستم مطمئن بشم که اصلا شدنیه یا نه؟ در ضمن خیلی علاقه دارم که خودم بسازمش.میتونید بهم بگید آیا این فرکانس برای این فاصله مناسبه یا خیر؟ ولتاژ رو چقد میتونم بالا ببرم؟

سلام
حدودا چقدر میخواد ازت هزینه بگیره؟نگفته با سنسور چند هرتز میخواد کار کنه؟؟

سلام.اين موضوع واسه چند ماه پيشه كه من بايد با فاصله 250 متر اين پروژه رو ميساختم كه اصلا نميشد.از من 200 هزار تومن خواست كه من وقتي فهميدم ديگه همچين فاصله اي شدني نيست سراغش نرفتم ولي به يه نفر كه همين پروژه رو داشت آدرس دادم رفته بود به اون گفته بود 180 ميگيرم فقطم با ماژول ميسازم تا 5 متر فكر كنم
پاسخ
(20 خرداد 1392، 05:15 عصر)behnam320 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راستي pixar عزيز شما كدوم يكي از 4 پروژه التراسونيك سايت رو پيشنهاد ميكنيد؟
چون من تجربه اي تو اين زمينه ندارم اگر پروژه اي كه راحت تر هست نسبت به بقيه معرفي كنيد ممنونتون ميشم
يه سوال ديگه كه دارم،من رو سيستمم برنامه التيوم ديزاينر دارم.اين 4 پرو»ه اي كه از سايت دانلود كردم يه فايلهايي توشون هست كه پسوندشون Ddb يا dbg يا obg يا cfg هست.اين فايلها با چه برنامه اي باز ميشن و چي هستن؟
يه زحمت ديگه براتون دارم.اين عكسي كه پيوست كردم رو لطف كنيد يه نگاهي بهش بندازيد.آيا يكي از همون 4 پروژه داخل سايت هست؟و اگه امكانش هست بهم بگيد از چه ميكرويي استفاده شده؟
مرسي

سلام به شما :

متأسفانه زیاد فرصت نمیکنم بیام و به سایت سر بزنم و به همین دلیل سؤالهای شما رو ندیده بودم .

در خصوص این پروژه لازمه چند نکته رو خدمت شما عرض کنم ...

1 - در اون عکسهایی که شما گذاشتید ، از میکروی سری PIC‌ به شمارهء PIC16F84A استفاده کرده و AVR نیست و کلا" متفاوته . هم از نظر سخت افزار و هم نرم افزار و بنده چون با اون پروژه آشنایی ندارم به شما پیشنهاد نمیکنم . هرچند که ممکنه خوب هم باشه !

2 - من نمیدونم منظور شما کدوم پروژه هست . اما این فایلهایی که شما نام بردید مربوط هست به فایلهای پیکره بندی و object و ... که توسط کامپایلر ساخته میشه و از بین اونها فقط فایل hex و bin‌ بدرد ما برای پروگرام کردن میکرو خواهد خورد .

3 - بنده فرصت کافی برای تهیه فایل PCB ندارم و زحمت این کار با خود شما خواهد بود ( در پاسخ به ایمیلی که فرستاده بودید )

4 - همیشه قبل از ساخت PCB برای هر مداری ، حتما" اونو روی برد-بورد تست و آزمایش کنید و از تمام جوانب کار و عملی بودنش مطمئن بشید تا احیانا" زحمت بیهوده برای تهیهء PCB اون نکشیده باشید !

5 - داخل سایت ، 7 عدد پروژه اولتراسونیک وجود داره و نه 4 تا ...! عکسهای شما هم مربوط به اون پروژه های داخل سایت نیست .

بنده اگرچه خودم هیچکدوم از اونها رو نساختم ... اما با بررسی که انجام دادم میتونم بگم که همهء اونها عملی و قابل ساخت هستند و فقط ممکنه ز نظر دقت و یا کیفیت با هم متفاوت باشند .
از بین اون 7 پروژه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو میپسندم .

اما اگه خودم قرار بشه یک پروژهء اولتراسونیک بسازم ، از مداری ساده تر ، جالب تر و مفیدتر که در ضمیمه هم برای شما گذاشتم استفاده خواهم کرد .

İmage

این مدار با استفاده از ماژول HC-SR04 طراحی شده و در عین حال ، میتونه از 2 سانتی متر تا 5 متر با دقت 3 میلی متر رو اندازه گیری کنه که تصویر ماژول رو هم میتونید ببینید .
برنامهء اون با زبان بیسکام نوشته شده و بسیار هم واضح و گویاست .

امیدوارم مشکل شما رو حل کنه ...

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Ultrasonic.rar (اندازه: 1.05 MB / تعداد دفعات دریافت: 45)
پاسخ
واقعا از اينكه ميل رو خوندي و وقت گزاشتي و جواب دادي ازت ممنونم pixar جان.
اون عكس رو من از يه سايت ديگه گرفته بودم و گفتم شايد از پروژه هاي سايت شما باشه كه نبود و فرموديد avr هم نيست و ديگه هيچ.
براي راهنمايي در مورد فايلها وپيشنهاد پروژه هم ازت ممنونم،مونده بودم كه برم دنبال كدوم!
متاسفانه من تو ساخت اين فاصله سنج حق استفاده از ماژول رو ندارم وگرنه مطمئنا از اين پروژه استفاده ميكردم.خيلي تميز و خوبه.
باز هم براي وقت گزاشتن و پاسخ هات و راهنمائيهات تشكر ميكنم.Shy
پاسخ
(23 خرداد 1392، 04:13 صبح)behnam320 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا از اينكه ميل رو خوندي و وقت گزاشتي و جواب دادي ازت ممنونم pixar جان.
اون عكس رو من از يه سايت ديگه گرفته بودم و گفتم شايد از پروژه هاي سايت شما باشه كه نبود و فرموديد avr هم نيست و ديگه هيچ.
براي راهنمايي در مورد فايلها وپيشنهاد پروژه هم ازت ممنونم،مونده بودم كه برم دنبال كدوم!
متاسفانه من تو ساخت اين فاصله سنج حق استفاده از ماژول رو ندارم وگرنه مطمئنا از اين پروژه استفاده ميكردم.خيلي تميز و خوبه.
باز هم براي وقت گزاشتن و پاسخ هات و راهنمائيهات تشكر ميكنم.Shy
به هر حال همون مدارهایی که توی سایت هستند هم جواب میده . فقط باید به ریزه کاری ها و جزئیاتش توجه و دقت بیشتری داشته باشید . حُسن پروژه های ماژولار ، در یکپارچگی ، سخت افزار کمتر ،‌عیب یابی سریعتر و راحتتر و کیفیت بالاتره که خوب ...ظاهرا" شما مجاز به استفاده از ماژول نیستید !

پروژه های سایت اگرچه کار میکنند ... اما دیگه نباید از اونها در بهترین شرایط ، انتظار بُردی بیش از 3 الی 3/5 متر داشته باشید .

موفق باشید ...
پاسخ
سلام خدمت استاداي عزيز.من ايندیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پروژه كه اساتيد تو سايت قرار داده بودند رو ساختم.ولي دقيقا 1 سانتي متر خطا داره.چجوري ميتونم اين خطا رو رفع كنم.در ضمن فاصله بين سنسورها رو كم كردم.حدودا 4 سانتي متر با هم فاصله دارن.ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: