با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد فاصله سنج التراسونیک 250 متر
Bug 
پروژه ای که من باید بسازم فاصله سنج ااتراسونیک با اندازه گیری تا فاصله 250 متر هست
و با دقت 1 سانتی متر.اگر مقدور هست براتون راهنماییم کنید
آیا با فرکانس 40 کیلوهرتز میشه این فاصله رو اندازه گرفت؟ یا فرکانس رو باید بالا ببرم؟ یا میشه با افزایش ولتاژ این کارو کرد؟ از چه سنسوری استفاده کنم بهتره و نویزش کمتره؟ ولتاژ کاری این سنسورها حد اکثر چقدره؟ در ضمن حتما باید با avr باشه
قبل از هر چیزی ازتون ممنونم
پاسخ
250 متر خیلی زیاده و فکر نکنم به این راحتی ها باشه

بعدشم هزینش خیلی بالا میشه

مثلا SFR05 07 ... با این همه زور زیر 10 مترن !توی فاصله پایین راحته اما توی بالا یکم مشکل میشه که باید روش کار کرد

البته منم خودم اطلاع ندارم شاید روشی باشه که با امکانات و هزینه کم بشه

ببینیم دوستان عزیز چی میگن

درضمن شما 2 بار این تاپیک رو در 2 جای مختلف ایجاد کرده بودی که یکیش توی مدارات دیجیتال بود و به موضوع AVR که اشاره کردید ربطی نداشت برای اینکه نظم تاپیک بهم نریزه و همینطوری موضوعتون بهتر دنبال بشه بنده اونی که مرتبط نبود رو پاک کردم .
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
منم با حسام موافقم ... با سنسورهای معمولی به نظر نمیرسه که بشه جواب گرفت . بهتره در مورد وجود انواع دیگه مثلا" سنسورهای صنعتی تحقیق کنی و ببینی آیا وجود داره ؟
پاسخ
مرسی از اینکه زود جواب دادید دوستان
راستش یه نفر که سالهاست پروژه دانشجوئی کار میکنه (فقط الکترونیک) گفت بهم میسازه ولی خوب معلوم نیست که چی میخواد تحویلم بده.من اطلاعات دقیقی ندارم شایدم درست کنه ولی با مشورت با شما اساتید محترم خواستم مطمئن بشم که اصلا شدنیه یا نه؟ در ضمن خیلی علاقه دارم که خودم بسازمش.میتونید بهم بگید آیا این فرکانس برای این فاصله مناسبه یا خیر؟ ولتاژ رو چقد میتونم بالا ببرم؟
پاسخ
بهنام عزیز ولتاژ و فرکانس رو باید متناسب با قعطه ات انتخاب کنی نمیشه اینطوری بگی ...اما مسلما بتونی ولتاژ رو بیاری پایین خیلی بهتره چون مصرف میاد پایین و راحترم راه اندازی میشه
فرکانس بره بالا برد بیشتر میشه اما مصرف توان میره بالاتر و نویزپذیری بییشتر میشه و باید مهارش کنی

نه که نشه ساخت اما این رو بدون تو این رنج میشه دستگاه صنعتی که خودتون میدونید دستگاه صنعتی گرونه !ساختشم خیلی راحت نیست

غیر از این باشه قطعا تبلیغه مثلا این دزدگیرهای استیل میت که اولا اومده بود میگفتن 5 کیلومتر برد داره !اما 1 کیلومترم با زور التماس میررفت چون قیمتش میره بالا و برای شرکتش صرف نمیکنه

شما هم برد بالا میخواید هم دقت بالا !

یه بار رفته بودم تو نخ دوربین های پلیس گفتن 2 نوع داره لیزری و آلتراسونیک که قیمتش 2 سال پیش میگفت 4 5 میلیون تومان البته راست یا دروغش رو نمیدونم !* چون بردش زیاد بود و به سوال شما شبیه بود گفتم
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(24 اسفند 1391، 09:56 عصر)behnam320 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از اینکه زود جواب دادید دوستان
راستش یه نفر که سالهاست پروژه دانشجوئی کار میکنه (فقط الکترونیک) گفت بهم میسازه ولی خوب معلوم نیست که چی میخواد تحویلم بده.من اطلاعات دقیقی ندارم شایدم درست کنه ولی با مشورت با شما اساتید محترم خواستم مطمئن بشم که اصلا شدنیه یا نه؟ در ضمن خیلی علاقه دارم که خودم بسازمش.میتونید بهم بگید آیا این فرکانس برای این فاصله مناسبه یا خیر؟ ولتاژ رو چقد میتونم بالا ببرم؟

بهنام جان :

با سنسورهای اولتراسونیک معمولی هرگز نمیتونی این مسافت رو اندازه بگیری . چون دو عامل اساسی باید وجود داشته باشه تا بشه چنین مسافتی رو اندازه گیری کرد :
1 - طول موج ارسالی فرستنده باید خیلی پایین باشه تا تأثیرات نویز روی اون کم بشه و خوب طبیعیه که با این فرکانس 40 کیلو هرتز اصلا" امکانپذیر نیست .
2 - علاوه بر این ، باید توان ارسالی امواج در فرستنده زیاد باشه ( دقت کنید که حتی با فراهم کردن قدرت تشعشع زیاد ، با این فرکانس نمیشه چنین کاری کرد )

اینها رو نگفتم که فکر کنید اصلا" شدنی نیست ... بلکه باید دنبال سنسورهایی غیر از این چیزی که ما در پروژه هامون استفاده میکنیم باشید .
پاسخ
سلام خدمت اساتيد عزيز
من بعد از اين مدت طولاني كه نبودم رفتم و كلي با بحث و اين حرفا پروژه رو به فاصله 10 متري تغيير دادم فقط به هيچ عنوان نبايد از ماژول استفاده كنم
پروژه اي كه تو سايت هست تقريبا همونيه كه من ميخوام.راستي واسه تحويل پروژه هم خيلي وقت ندارم.خواستم از اساتيد عزيزم بپرسم كه اين پروژه ي تو سايت كاملا درسته؟
اگرم امكان داره يه جايي كه pcb رو بدم سريع چاپ كنه اگر ميشناسيد معرفي كنيد.ممنون از همگي
پاسخ
(17 خرداد 1392، 03:01 صبح)behnam320 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتيد عزيز
من بعد از اين مدت طولاني كه نبودم رفتم و كلي با بحث و اين حرفا پروژه رو به فاصله 10 متري تغيير دادم فقط به هيچ عنوان نبايد از ماژول استفاده كنم
پروژه اي كه تو سايت هست تقريبا همونيه كه من ميخوام.راستي واسه تحويل پروژه هم خيلي وقت ندارم.خواستم از اساتيد عزيزم بپرسم كه اين پروژه ي تو سايت كاملا درسته؟
اگرم امكان داره يه جايي كه pcb رو بدم سريع چاپ كنه اگر ميشناسيد معرفي كنيد.ممنون از همگي

سلام :

بله ... پروژه داخل سایت کاملا" عملی و قابل ساخت هست . اما بعید میدونم در بهترین شرایط ، بیشتر از 5 متر جواب بده . اساسا" شما نمیتونید از این پروژه انتظاری بیش از این داشته باشید .

pcb هم بنظرم اگه شما خودت بسازی بهتره و سریعتر انجام میشه . از لحاظ هزینه هم مقرون به صرفه تره .
پاسخ
ممنون از پاسختون.من با حالا نساختم اگر ممكنه براي ساخت pcb راهنمايي كنيد يا اگه مطلبي هست بزاريد كه بخونم.مرسي
پاسخ
(18 خرداد 1392، 02:04 صبح)behnam320 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسختون.من با حالا نساختم اگر ممكنه براي ساخت pcb راهنمايي كنيد يا اگه مطلبي هست بزاريد كه بخونم.مرسي

به این تاپیک مراجعه کنید ...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: