با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در طراحی شماتیک وفوت پرینت
با سلام خدمت دوستان اگر کسی میتونه شماتیک وPCB قطعات پروتل دی ایکس پی زیر رودراختیارم قرا بده ممنون میشم خیلی تواینترنت جستجوکردم اما موفق به پیدا کردن این قطعات نشدم ببخشید لیست قطعات کمی زیاده راستی اگه کسی میتونه PCB مداررو برام طراحی کنه ممنون میشم شبیه سازی مدارروکه با پروتل هستش دارم باپروتل خواستم PCB روطراحی کنم که با نبود قطعات برخورد کردم اینم لیست قطعات

7SEG-COM-ANODE
7SEG-MPX2-CA
7SEG-MPX4-CA
74LS164.IEC
74LS447
4015
ATMEGA32
BUTTON
CRYSTAL
DS1307
LM35
پاسخ
(25 دي 1391، 02:15 عصر)soltanegham نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان اگر کسی میتونه شماتیک وPCB قطعات پروتل دی ایکس پی زیر رودراختیارم قرا بده ممنون میشم خیلی تواینترنت جستجوکردم اما موفق به پیدا کردن این قطعات نشدم ببخشید لیست قطعات کمی زیاده راستی اگه کسی میتونه PCB مداررو برام طراحی کنه ممنون میشم شبیه سازی مدارروکه با پروتل هستش دارم باپروتل خواستم PCB روطراحی کنم که با نبود قطعات برخورد کردم اینم لیست قطعات

7SEG-COM-ANODE
7SEG-MPX2-CA
7SEG-MPX4-CA
74LS164.IEC
74LS447
4015
ATMEGA32
BUTTON
CRYSTAL
DS1307
LM35

سلام دوست عزیز :

1 - این قطعاتی که شما نام بردید ، بسیار معمولی و عمومی هستند و حتی در پروتل SE 99 هم موجودند ... در DXP که جای خود داره ... البته بنده فقط با پروتئوس کار میکنم . اما یقینا" در نرم افزار قدرتمندی مثل DXP هم وجود دارند .

2 - حتی به فرض اینکه قطعه ای وجود نداشته باشه ، برای کشیدن PCB نیازی نیست که حتما" عین همون قطعه رو داشته باشه . بلکه نوع بسته بندی قطعه اهمیت داره و بجاش میتونید از هر قطعهء دیگه ای هم استفاده کنید .
مثلا" فرض کنید شما نتونستید آی سی 555 رو توی کتابخانه پیدا کنید . در PCB بجاش میتونید از پکیج هر آی سی که 8 پایه باشه استفاده کنید .

3 - شما طرح و یا نقشه ای قرار ندادید که دوستان بتونند برای شما PCB طراحی کنند !
پاسخ
سلام خوشحالم که جواب پیغاممو دادید حق باشماست میشه قطعه ای مشابه رودر پروتل دی ایکس پی جایگذین کرد من شماتیک مداررودر پروتیوس دارم لینکشو برای عزیزان میزارم یه مشکل دیگه مدارباایسی 74447 بافرشده اما احساس میکنم نورسون سگمنت ها کمه اگه ممکنه بایه ایسی دیگه مثل ۷۴hc245 بافرکنید من سعی کردم این کاروانجام بدم اما موفق نشدم مدار در سایت WLE.IR وجود داره که لینکشو میذارم ازتون ممنونم که خواستید راهنمایم کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
(25 دي 1391، 06:53 عصر)soltanegham نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خوشحالم که جواب پیغاممو دادید حق باشماست میشه قطعه ای مشابه رودر پروتل دی ایکس پی جایگذین کرد من شماتیک مداررودر پروتیوس دارم لینکشو برای عزیزان میزارم یه مشکل دیگه مدارباایسی 74447 بافرشده اما احساس میکنم نورسون سگمنت ها کمه اگه ممکنه بایه ایسی دیگه مثل ۷۴hc245 بافرکنید من سعی کردم این کاروانجام بدم اما موفق نشدم مدار در سایت WLE.IR وجود داره که لینکشو میذارم ازتون ممنونم که خواستید راهنمایم کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام مجدد به شما :

آی سی 74LS47 که شما بهش اشاره کردید اصلا" بافر نیست ! بلکه یک مبدل BCD به 7segment هست . بنابراین شما نمیتونید بجاش از هیچ نوع آی سی بافر استفاده کنید ... چون اساسا" تفاوت کاربردی با هم دارند .

بدلیل شلوغ بودن و تنوع سخت افزاری در این مدار ، تهیهء PCB کمی وقت گیر هست و متأسفانه بنده فرصت انجام این کارو ندارم . از اونجائیکه این مدارو دوست خوبمون هادی جان ، توی سایت گذاشته ، ممکنه PCB هم ازش داشته باشه .
پاسخ
بازم سلام شرمنده اسم ای سی رواشتباه گفتم منظورم ای سی بافره اسمش ۷۴hc245 هستش خودم خواستم باهمین ایسی ببندم امام متاسفانه مدار درست کار نمیکنه ممکنه برای بافر کردن بااین ایسی راهنمایم کنید؟چون اقای هادی گفته بودن مدار باایسی ۷۴۴۴۷ بافرشده برای اینکه نور سون سگمنت ها مناسب باشه بهتره بعداز این ای سی 74447 از ای سی ۷۴hc245 استفاده بشه ممنون میشم راهنمایم کنید باتشکر
پاسخ
(25 دي 1391، 10:18 عصر)soltanegham نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازم سلام شرمنده اسم ای سی رواشتباه گفتم منظورم ای سی بافره اسمش ۷۴hc245 هستش خودم خواستم باهمین ایسی ببندم امام متاسفانه مدار درست کار نمیکنه ممکنه برای بافر کردن بااین ایسی راهنمایم کنید؟چون اقای هادی گفته بودن مدار باایسی ۷۴۴۴۷ بافرشده برای اینکه نور سون سگمنت ها مناسب باشه بهتره بعداز این ای سی 74447 از ای سی ۷۴hc245 استفاده بشه ممنون میشم راهنمایم کنید باتشکر
در فایل ضمیمه به شما نشون دادم که چطور متصل میشه ...

این روش کلی هست و درمورد سون - سگمنت های دوبل و یا 4 تایی هم به همین صورت خواهد بود .

پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: