با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در ساخت ساعت با ال ای دی
الان سوال من اینه که با uln دوتای برای قرمز و برای رنگ سبز یه دونه ای بسته میشه .درسته؟
یه شماتیک واسه ساخت سون سگمنت با ال ای دی میتونید برام بذارید با ترانزیستور دایور شه
پاسخ
(13 ارديبهشت 1392، 06:10 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان سوال من اینه که با uln دوتای برای قرمز و برای رنگ سبز یه دونه ای بسته میشه .درسته؟
یه شماتیک واسه ساخت سون سگمنت با ال ای دی میتونید برام بذارید با ترانزیستور دایور شه
به این سؤالها دقیقا" پاسخ بدید تا کمکتون کنم :

1 - آیا برای استفاده توی همین مدار میخواید باشه ؟

2 - هر سگمنت شامل چند تا LED باشه ( یعنی مثلا" برای عدد 1 ، سگمنتهای b و c هر کدوم چند تا LED‌داشته باشند ) ؟

3 - درایورها با ترانزیستور باشند یا از ULN استفاده بشه ؟

و اگه نکتهء دیگه ای مد نظرتونه عنوان کنید ... شاید تا شب و یا تا فردا براتون شماتیک بذارم ...
پاسخ
ممنون دوست عزیز
اره همین مدار
این ساعت تشکیل شده از چهارتا 7سگمنت.و این امکان هست که مثلا هر 4 تا 7سگمنت ، سگمنت A شون روشن باشن.با در نظر گرفتن این هر سگمنت از 30 ال ای دی تشکیل میشه نهایتا
اگه با uln بشه درایور کرد که 12 ولت بیوفته رو ال ای دی که بشه 5 تا قرمز باهاش روشن کنه عالیه
در نهایت بین ترانزیستور یا uln انتخاب با اونی هست که بتونه تو هر شاخه 5 ال ای دی رو درایو کنه
پاسخ
(13 ارديبهشت 1392، 10:56 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزیز
اره همین مدار
این ساعت تشکیل شده از چهارتا 7سگمنت.و این امکان هست که مثلا هر 4 تا 7سگمنت ، سگمنت A شون روشن باشن.با در نظر گرفتن این هر سگمنت از 30 ال ای دی تشکیل میشه نهایتا
اگه با uln بشه درایور کرد که 12 ولت بیوفته رو ال ای دی که بشه 5 تا قرمز باهاش روشن کنه عالیه
در نهایت بین ترانزیستور یا uln انتخاب با اونی هست که بتونه تو هر شاخه 5 ال ای دی رو درایو کنه

من متوجه این قسمت نشدم :

" هر 4 تا 7سگمنت ، سگمنت A شون روشن باشن.با در نظر گرفتن این هر سگمنت از 30 ال ای دی تشکیل میشه "

اولا" اینکه روشن بودن سگمنت A در هر 4 تا سون سگمنت به چه دردی میخوره !؟ :s اصلا" چرا باید این 4 تا سگمنت A همزمان روشن باشن !؟ :s

دوم اینکه مگه ابعاد این نمایشگر قراره چقدر باشه که هر سگمنتش 30 تا LED داشته باشه !؟ :s

من گمان میکنم شما سگمنت ، اعداد و یا شاخه ها رو کمی با هم مخلوط کردید و به همین دلیل به سختی میتونید منظور خودتونو بیان کنید . من یه توضیح مختصر میدم تا رفع ابهام بشه برای شما .

به این عکس نگاه کنید ...

İmage

سگمنتها کاملا" مشخص هستند . حالا شما فرمودید که : " این امکان هست که مثلا هر 4 تا 7سگمنت ، سگمنت A شون روشن باشن "

خوب ... با هم روشن باشن که چی بشه !؟

ضمنا" شاخه ها همون سگمنتها هستند ... شما اول گفتید که هر سگمنت 30 تا LED‌ داشته باشه . اما تو خط آخر دوباره گفتید " تو هر شاخه 5 تا LED رو درایو کنه " !!!

لطفا" شفاف و روان توضیح بدید ...
پاسخ
ممنون
منظور از روشن بودن سمنت a در هر چهار عدد سون سگمنت : 22:22 این ساعت رو در نظر بگیرید قسمت a تو همشون روشنه(a مثالی از کل سگمنتها میباشد)

چون سون سگمنت از 7 تا پین میکرو به صورت مشترک استفاده میکنه در نظر گرفتن این نکته واسه مقدار جریان دهی لازمه

و در مورد تعداد ال ای دیها : قصد ساخت یه ساعت می باشد که نصبتا بزرگ باشد و قصدم ساخت سگمنت 3خطی با ال ای دی می باشد ||| اینطوری .
منظورم از شاخه ربطی به سکمنت نداره.همنطور که گفتم هر سون سگمنت 30 ال ای دی میباشد و میخوام به اینصورت راه اندازی کنم:شش تا شاخه پنج تایی(5 ال ای دی)
ببخشد یه کم نگارشم خیلی بده
پاسخ
(14 ارديبهشت 1392، 12:08 صبح)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون
منظور از روشن بودن سمنت a در هر چهار عدد سون سگمنت : 22:22 این ساعت رو در نظر بگیرید قسمت a تو همشون روشنه(a مثالی از کل سگمنتها میباشد)

چون سون سگمنت از 7 تا پین میکرو به صورت مشترک استفاده میکنه در نظر گرفتن این نکته واسه مقدار جریان دهی لازمه

و در مورد تعداد ال ای دیها : قصد ساخت یه ساعت می باشد که نصبتا بزرگ باشد و قصدم ساخت سگمنت 3خطی با ال ای دی می باشد ||| اینطوری .
منظورم از شاخه ربطی به سکمنت نداره.همنطور که گفتم هر سون سگمنت 30 ال ای دی میباشد و میخوام به اینصورت راه اندازی کنم:شش تا شاخه پنج تایی(5 ال ای دی)
ببخشد یه کم نگارشم خیلی بده

بسیار خوب ... حالا شد !

البته شما در پست قبلی ننوشتی " هر سون سگمنت 30 ال ای دی " ... بلکه گفتی " هر سگمنت 30 ال ای دی " و تفاوت این دو تا مطلب ، از زمین تا آسمونه ! اینطور نیست !؟ Exclamation

فقط یک چیز دیگه :

بر طبق گفتهء شما باید به اینصورت دربیاد :
هر سگمنت متشکل است از 3 شاخه که در هر شاخه 5 LED وجود داره . بنابراین هر سون سگمنت برابر میشه با : ال ای دی 105=5*3*7
مثل این شکل ... درسته !؟
İmage

شش تا شاخه پنج تایی(5 ال ای دی) یعنی چی ؟
پاسخ
سلام
یه لحظه از فکر ساعت و سون سگمنت بیایید بیرون.میخوایم یه تابلو ال ای دی ببندیم.قرمز رو چطور میبندیم؟5تا سری میکنیم و یه مقاومت.درسته؟
حالا هر سگمنت تشکیل میشه از 30 عدد ال ای دی .اینو چطور ببندیم؟6 تا دسته 5 تایی درسته؟.منظورم منم هم سگمنت بود نه سون سگمنت
این عکس رو ببینید : کل سون سگمن و یه دونه هم سگمنت به عنوان مثال و نحوه بستن
با این دید من چطوری باید درایور کنم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
(14 ارديبهشت 1392، 01:09 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه لحظه از فکر ساعت و سون سگمنت بیایید بیرون.میخوایم یه تابلو ال ای دی ببندیم.قرمز رو چطور میبندیم؟5تا سری میکنیم و یه مقاومت.درسته؟
حالا هر سگمنت تشکیل میشه از 30 عدد ال ای دی .اینو چطور ببندیم؟6 تا دسته 5 تایی درسته؟.منظورم منم هم سگمنت بود نه سون سگمنت
این عکس رو ببینید : کل سون سگمن و یه دونه هم سگمنت به عنوان مثال و نحوه بستن
با این دید من چطوری باید درایور کنم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام مجدد به شما kinj گرامی :

پس معلوم شد که من صحبتهای شما رو اشتباه متوجه نشده بودم و تنها چیزی که باعث سردرگمی من میشد ، توضیحات و نحوهء نگارش واقعا" نادرست مطالب از طرف شما بوده . حتی تا همین الان هم شما دارید اشتباه منظورتون رو بیان میکنید و مدام از 30 تا LED صحبت میکنید و اگه الان این عکس رو نمیذاشتید ، همچنان منو در سردرگمی نگه میداشتید دوست خوب من !:s

خدا وکیلی با توجه به این عکسی که گذاشتید ، آیا شما الان در هر سگمنت ، 30 تا LED‌ میبینید که روی اون اینقدر پافشاری و تأکید میکردید که 6 تا دستهء 5 تایی !؟Exclamation:s

حالا اشکال از کجاست !؟ من یا شما !؟
Dodgy

باز خدا پدر منو بیامرزه که با همون گفته های شما تا حدودی مطلبو گرفتم !

به شما توصیه میکنم یک مقدار بیشتر در نحوهء ارائهء مطلب و خواستهء خودتون ظرافت و دقت به خرج بدید تا زودتر نتیجه بگیرید
و هر جا که احساس میکنید نتونستید حق مطلب رو ادا کنید ، بلافاصله مثل الان با شکل و تصویر نشون بدید .

ببخشید هاااا ... ولی اگه من قرار بود به سبک شما در مورد تابلو چرخان توضیح بدم ، خدا میدونه تا حالا کاربران چند هزار تا صفحه در موردش سؤال پرسیده بودند !

به هر حال بگذریم :

سعی میکنم بر اساس شکلی که شما گذاشتید ، یک شماتیک براتون تهیه کنم ...
پاسخ
سلام
درسته.من معذرت میخوام که نتونستم منظورمو برسونم
ولی کلا زیاد مهم نیست 26 یا 30
بیشتر گفتن این عدد برای بدست ا.ردن جریان کل بود
همین
بازم شرمنده
انشالا از این به بعد با نگارش بهتر میام تو گود
پاسخ
دوباره سلام
راستی پیکسر عزیز بعد اون تغییر در برنامه یه مقداری ساعت رو دقیق نمیزنه
عقب میوفته در حد چند ساعت
الانم نمیدونم چرا رو 12 مونده!
دما مگه میشه تو یه لحظه 3 تا 4 درجه اختلاف داشته باشه؟
اخه یه لحظه 25 نشون میده دفعه بعد 26 دفعه بعد 27 دفعبد 28 بعد 26 بعد 27 .......
نمیشه یه مقداری دقت رو برد بالا؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: