با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در ساخت ساعت با ال ای دی
(10 ارديبهشت 1392، 01:20 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
اقا حسام دیدی عکس رو؟
اقا پیکسر تو این چند وقت که شما نبودید ما این ساعت رو با 7سگمن بستم و هم ساعت و هم دما و هم تاریخ.کامل جواب گرفتیم
حالا دو تا مشکل تو برنامه نویسی و سخت افزار داریم
1- میشه یه کاریش کرد که از Adc یه بار بخونه تو هر 20 ثانیه؟اخه اینفرمی که الان هست فک میکنم لحظه ای میخونه و مثلا بین 24 و 25 هی تغیر میکنه خیلی سریع
2-یه کاریش میشد کرد که ساعت قدیم و جدید رو هم در نظر بگیریم خوب میشد
3-حالا میخواستیم ببریم با ال ای دی درست کنم و و سوال های پست های قبل مشکلاتماست که کمکون کنید به نتیجه برسیم خیلی خوب میشه

پ ن : برنامه نهایی که باهاش به صورت عملی جواب گرفتیم رو نتونستم پیوست کنم لینک میدم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون از شما دوستان

سلام :

خوب ... الحمدلله که جواب گرفتید

حسام چند روزه که نیست و مشغله داره و احتمال میدم ندیده باشه .

اما در مورد ساعت قدیم و جدید یه نکته رو میخوام بگم :
این مورد در هیچ کجای دنیا توی تنظیمات دستگاههای صنعتی در نظر گرفته نمیشه و معمولا" وقت تغییر زمان رسمی که برسه ، بصورت دستی اینکارو انجام میدن و کلا" تغییر اتوماتیک اون بعنوان یک اصل پذیرفته شده برای برنامه نویسی نیست . دلیلش هم اینه که مدت زمان حرکت وضعی زمین دقیقا" 24 ساعت نیست و بالطبع ، سال هم دقیقا" 365 روز نیست !
اگه توی ایران هم دقت کرده باشید ، مثلا" اگه تحویل سال ، ساعت 2 نصف شب باشه ، ساعت رسمی رو از ساعت 24 همون شب ( یعنی 22 ساعت آینده ) تغییر میدن و حالتهای متفاوتی میتونه براش اتفاق بیفته ...
بعنوان مثال من روی ناوگان کشتیرانی کار میکردم . ولی حتی روی کشتی هم که تمام سیستمهای الکترونیکی و راداری و ناوبری اونها از استاندارد جهانی برخوردارند موقع گذار از هر مدار جغرافیایی و یا تغییر سال ، ساعتها رو بصورت دستی و از پل فرماندهی کشتی تغییر میدادن .

این مطالب خارج از موضوع رو گفتم تا بگم تغییر برنامه برای اتوماتیک کردنش هیچ کاری نداره . برای مصارف خانگی هیچ مشکلی نیست . ولی اگه برای مصارف صنعتی بخواد باشه ، میتونه اشکالات زیادی بوجود بیاره ...

من یه بررسی روش انجام میدم . فقط عجله نکن . چون منم درگیرم ...
پاسخ
اینو امتحان کن و ببین بازهم توی نمایش دما پرش داره یا نه ؟ چون من امکان تست عملی اونو ندارم . هر موقع که این قسمت روبراه بشه ، بعدش میریم سراغ ساعتش ....

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   noname2.rar (اندازه: 20.29 KB / تعداد دفعات دریافت: 11)
پاسخ
ممنون
ولی فک کنم نتونستم مشکلم رو خوب برسونم.مشکل پرش نوری نیست.ساعت و تاریخ خیلی خوب نورش ثابته.مشکل من در اینه که دما رو لحظه به لحظه میخونه و نمایش میده .من میخوام مثلا هر یک دقیقه یک بار از ورودی adc بخونه.مثلا دما رو خوند 23 درجه بود تا یک دقیقه 23 بمونه شاید دمای محیط تو این یه دقیقه تغییر کنه ولی این تغییر نکنه.دوباره یک دقیقه بعد نمونه گیری کنه از سنسور
پاسخ
(10 ارديبهشت 1392، 07:19 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون
ولی فک کنم نتونستم مشکلم رو خوب برسونم.مشکل پرش نوری نیست.ساعت و تاریخ خیلی خوب نورش ثابته.مشکل من در اینه که دما رو لحظه به لحظه میخونه و نمایش میده .من میخوام مثلا هر یک دقیقه یک بار از ورودی adc بخونه.مثلا دما رو خوند 23 درجه بود تا یک دقیقه 23 بمونه شاید دمای محیط تو این یه دقیقه تغییر کنه ولی این تغییر نکنه.دوباره یک دقیقه بعد نمونه گیری کنه از سنسور
بله ... من متوجه منظور شما بودم . منظور شما این بود که چون بصورت مداوم از ADC خونده میشه ، هنگام نمایش دادن دما ، اعداد دما مدام در حال نوسان و تغییره . چون شما یکبار ADC رو روشن کردید و بهتره هر موقع که ازش خوندید ، اونو از کار بندازید . من توی برنامه همین کارو کردم . حالا شما بگو که آیا امتحانش کردی ببینی بازهم نوسان نمایش عدد داره یا نه ؟

اگه هنوز موقع نمایش دما ، اعدادش نوسان داره که یک تغییرات دیگه بدم و زمان نمایش اونو هم تغییر بدم ...
پاسخ
سلام .ممنون از شما
بله هنوز تغیر و نوسان داره
پاسخ
(11 ارديبهشت 1392، 10:46 صبح)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .ممنون از شما
بله هنوز تغیر و نوسان داره

بفرمایید ... خدمت شما

الان تقریبا" هر 40 ثانیه یکبار از ADC میخونه و بعد خاموشش میکنه تا 40 ثانیهء بعدی و ... زمانش رو هم با متغیر Count میتونید تغییر بدید .
تست کنید . اگر مطابق خواستهء شما شده بود ، صلوات بفرستیدAngel ... اگر هم نبود بگید مشکلش کجاست تا برطرف کنم .

ضمنا" از تنظیم بودن کلاک اسیلاتور میکرو روی 4MHz مطمئن بشید ( منظورم فیوز بیتشه )

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   saat & date & temp (corrected by pixar).rar (اندازه: 24.67 KB / تعداد دفعات دریافت: 23)
پاسخ
مرسی.درست شد .دست گلت درد نکنه
فقط نمیدونم چرا ممیز تاریخ رو نمیزد .فک کنم به خاطر این بود که پورت دی رو کامل الیاس کردی .دست کاریش کردم درست شد
فقط تو برنامه چرا دو ار گت ای دی سی هستش؟یکی رو باید پاک کنم؟کدمو؟
اقا حسام که سرش شلوغه بنده خدا .اونم به گردن ما خیلی حق داره.با اجازه اقا حسام بریم رو قسمت سخت افزاریش واسه تابلو ال ای دی؟
تشکر دوستان عزیز
پاسخ
(13 ارديبهشت 1392، 01:12 صبح)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی.درست شد .دست گلت درد نکنه
فقط نمیدونم چرا ممیز تاریخ رو نمیزد .فک کنم به خاطر این بود که پورت دی رو کامل الیاس کردی .دست کاریش کردم درست شد
فقط تو برنامه چرا دو ار گت ای دی سی هستش؟یکی رو باید پاک کنم؟کدمو؟
اقا حسام که سرش شلوغه بنده خدا .اونم به گردن ما خیلی حق داره.با اجازه اقا حسام بریم رو قسمت سخت افزاریش واسه تابلو ال ای دی؟
تشکر دوستان عزیز
خوب ... الحمدلله .
من همون برنامهء اصلی خودتو هم که توی پروتئوس تست کرده بودم ، واسهء تاریخش ممیز نداشت !:s
آره ... فکر کنم اشتباها" اون پورتش رو هم معادل سازی کردم که نشون نمیداد . حواس ندارم که !Exclamation

هیچکدومشونو پاک نکن ... اونی که اول ( قبل از حلقهء DO_LOOP ) گذاشتم بخاطر مقدار گیری اولیه قبل از سرریز شدن تایمر هست که اگه احیانا" برنامه قاطی کرد و قبل از اولین سرریز ، خواست دما رو نشون بده ، مقدار صفر رو برنگردونه .
پاسخ
سلام به دوستان عزیز سایت

آقا وحید خوش اومدید ;) مسافرت خوش گذشت ؟:)دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید مشکل دوستمون رو حل کردید
شرمنده kinj جان خیلی گرفتار شدم قبلا کاری بود حالا مشکلات شرم برام بوجود اومده که ذهنم رو درگیر کرده نمیرسم بیام سایت فقط سر میزنم

الان دوستان عزیز چنتا کار خواستن همگی مونده باید ............................

kinj عزیز اگه ولتاژت 12 بود از روش معین جان عزیز استفاده می کردی که 3 تا 3 تا سری بعد موازی ..

فکر کنم این روش جواب بده 2 تا سری کن که بشه 4 ولت بعدش اون 2 تا رو باهم موازی کن البته مشکلی بوجود میاد که جریان ها نصف میشه که به قول مهندس معصومی تو روشن کردن این ها جریان مهمه که اونم میتونی با یه ترانزیستور و مقاومت حلش کنی .

راستی kinj جان اگه زمانی مشکل نات شدن داشتی میتونی توی برنامه نویسیت ناتش کنی که با اون سخت افزار نات شد دوباره خنثی بشه

این جواب رو برای اون یکی سو.الت دادم که پرسیدی نات میشه ...

موفق باشی
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(13 ارديبهشت 1392، 01:48 عصر)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان عزیز سایت

آقا وحید خوش اومدید ;) مسافرت خوش گذشت ؟:)دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید مشکل دوستمون رو حل کردید .
.

.
.

ممنون حسام جان ... فعلا" تا بعد از انتخابات هستم . تا بعدش ببینم چی پیش میاد . انشاءا... مشکلت زود حل بشه و بیشتر از حضورت استفاده کنیم .Angel
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: