با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در ساخت ساعت با ال ای دی
ممنون حسام جان
ولی قسمت برنامه ای تقریبا حله البته با کمک های خوب دوست خوبمون هادی جان
ولی بحث اولم این بود از زدن تاپیک که این انجمن نشه جای تبلیغ ....
لینک های بالا هم فایده نداره تا به انجمن پیوست شه جز تبلیغ!
حالا اگه بخوایم به بحث خودمون ادامه بدیم نحوه درایور کردن این ساعت با ال ای دی هستش
اگه بخوایم با uln درایو کنیم باید 5 ولت درایو شه درسته؟
به نظر من با ترانزیستور بهتره.میشه با 12 ولت درایو کرد و کار ساخت تابلوش هم راحت میشه .
نظر شما وطریقه بستن چیه؟
ممنون
پاسخ
بستگی به جریانت داره خوب uln نمیتونه جریان زیادی بده اما ترانزیستور و فت جریان بالا هم میده ،همه این ها بسته به جریانت داره .
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
جریان که نهایت برای هر سگمنت (که خودش شامل 4 تا سگمنت میشه.به خاطر اینکه 4 تا 7 سگمنت داریم شاید رد یک لحظه سگمنت a هر چهار تا روشن باشه)400 میلی این با وجود درایور 12 ولتی هستش ولی اگر بخوایم با uln راه بندازیم باید رو 5 ولت حساب کنیم دیگه.درسته؟
پاسخ
kinj جان عزیز

الان دیتاشیت uln 2003 نگاه کردم ورودیش تا 30 ولتم هست توی ماکزیمم رنجش نوشته پس میشه 12 ولتم داد مشکلی نداره

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
میدونم حسام جان و ولی اگه بخوایم 12 ولت رو بهش بدیم دیگه نقش میکرو چیه؟
منظورمه با استفاده از خاصیت سویچ ترانزیستور و قرار دادن 12 بهترین باشه
پ ن : برای uln برداشت من اینه:خروجی میکرو با یه مقاومت سری و uln .که در نهایت خروجی uln میشه 5 ولت با 500 میلی امپر خروجی.حالا این 12 ولتی که شما میگید کجا بخوره که خروجی ثابت 12 یا ثابت 01 نباشه؟
پاسخ
kinj جان عزیز شرمنده اصلا منطورتون رو متوجه نمیشم

البته شما خوب توضیح داده اید ها اما شاید مشکل از بنده ست
پاسخ
مشکل از گفته های منه
اقا حسام منظورمو یه طور دیگه بگم.
کلا من میخوام با تعدادی ال ای دی یه سون سگمنت درست کنم ( دسته ال ای دی ها با 12 ولت روشن بشه)
برای ایینکار از uln به نظر من نمیشه استفاده کرد.(چون هرچی در ورودی uln باشه در خروجیش هم هست و فقط نات میشه.5 ولت در وردی میشه 0 در خروجی و صفر در ورودی میشه 5 در خروجی)
پاسخ
دلیل اون نات بودنش بخاطر سویچ کردن ترانزیستوریشه

دقت کرده باشی به روش کارش متوجه میشی

لطف کن اون شماتیکی که استفاده میکنی رو برام بذار ببینم چ راهی براش پیدا میکنم اینجوری بهتر حالیم میشه .
پاسخ
سلام
من الان شماتیکی که از uln تو ذهنمه رو میذارم یه نگاهی بکنید
من یه سگمن رو در نظر گرفتم و تو عکس هست مثلا سگمنت A
من الان با خروجی یه پایه از uln میتونم فقط دوتا ال ای دی قرمز رو روشن کنم.چون خروجی میکرو و uln پنج ولت داریم و ال ای دی قرمز هم 2 ولته که میشه 4 ولت
حالا من کل حرفم اینه که بتونیم 5 تا ال ای دی رو روشن کنیم.حالا به چه صورت؟با uln? با ترانزیستور؟ نمیدونم کدوم و چطوری
نمیدونم باز تونستم منظورمو برسونم یا نه

پ ن : مظور از 5 تا اینه که 5 تا ال ای دی سری باشن

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام دوستان
اقا حسام دیدی عکس رو؟
اقا پیکسر تو این چند وقت که شما نبودید ما این ساعت رو با 7سگمن بستم و هم ساعت و هم دما و هم تاریخ.کامل جواب گرفتیم
حالا دو تا مشکل تو برنامه نویسی و سخت افزار داریم
1- میشه یه کاریش کرد که از Adc یه بار بخونه تو هر 20 ثانیه؟اخه اینفرمی که الان هست فک میکنم لحظه ای میخونه و مثلا بین 24 و 25 هی تغیر میکنه خیلی سریع
2-یه کاریش میشد کرد که ساعت قدیم و جدید رو هم در نظر بگیریم خوب میشد
3-حالا میخواستیم ببریم با ال ای دی درست کنم و و سوال های پست های قبل مشکلاتماست که کمکون کنید به نتیجه برسیم خیلی خوب میشه

پ ن : برنامه نهایی که باهاش به صورت عملی جواب گرفتیم رو نتونستم پیوست کنم لینک میدم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون از شما دوستان
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: