با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در ساخت ساعت با ال ای دی
آره kinj عزیز میشه چرا که نه

من که بیسیک وارد نیستم اما اصولش رو میگم شما میتونی با بیسیک پیادش کنی

مثلا 2 تا دکمه بذاری و با اونا متغیر رو تغییر بدی و اون متغیر ها رو توی حلقه و تاخیر استفاده کنی

متوجه شدی یا بیشتر توضیح بدم ؟
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
سلام
من اینو ریختم .قسمت تنظیمش درست کار کرد ولی او تعداد رو که عوض میکنم اشتباه میشه و کار نمیکنه
با همین مقداری که شما واسه تعداد دادید کارمیکنه
به نظر شما اینکه دما رو لحظه به لحظه نشون میده خوبه؟من فک میکنم مثلا هر دقیقه یه بار از adc بخونه بهتر نیست؟
بازم ازتون ممنون هادی جان

ولی واسه lm 35 من به این ترتیب وصل کردم که پایه 1 +5 و پایه 2 خوجی و پایه 3 -5 زدم
سوالم اینه که خروجی مستقیم بدم به میکرو؟مقاومت نمیخواد؟یه عدد 4 رو همش نشون میده:)

حسام جان از شما هم متشکرم
پاسخ
(26 فروردين 1392، 02:22 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من اینو ریختم .قسمت تنظیمش درست کار کرد ولی او تعداد رو که عوض میکنم اشتباه میشه و کار نمیکنه
با همین مقداری که شما واسه تعداد دادید کارمیکنه
به نظر شما اینکه دما رو لحظه به لحظه نشون میده خوبه؟من فک میکنم مثلا هر دقیقه یه بار از adc بخونه بهتر نیست؟
بازم ازتون ممنون هادی جان

ولی واسه lm 35 من به این ترتیب وصل کردم که پایه 1 +5 و پایه 2 خوجی و پایه 3 -5 زدم
سوالم اینه که خروجی مستقیم بدم به میکرو؟مقاومت نمیخواد؟یه عدد 4 رو همش نشون میده:)

حسام جان از شما هم متشکرم

با سلام .....
در خصوص اعداد جلوی تعداد ، اول یه عدد پایه باید برای اولین مورد تعیین کنید. سپس برای مورد بعدی(دوم) عدد دلخواهتونو باید باعدد اول جمع کنین.
برای مورد سومی هم باید عدد دلخواهتونو باعدد دومی جمع کنین.و... که باید یه سیر افزایشی داشته باشه....

اینکه از همون اول مقدار دما رو پشت سرهم میخونه بخاطر اینه که من زمان نمایش هر مورد راکم انتخاب کرده بودم.ولی اگه بخاین زمان هر نمایشو طولانی انتخاب کنین(مثلا ساعتو یه دقیقه نشون بده) میتونه چند ثانیه قبل نمایش دما عمل نمونه گیری رو انجام بده...

در نحوه اتصال lm 35 هم اگه منظورتون از 5- در پایه 3 همون 0 یا زمین مدار هست درسته وخروجی اون یعنی پایه 2 مستقیم میره ب میکرو.

برای تست lm35 میتونین بجاش از یه پتانسیومتر استفاده کنین.

یه نکته دیگه اینکه در طول یه ماهی که من مدار رو تست کردم حدود 14 ثانیه عقب میفته که باید توی برنامه ای مقدار لحاظ بشه.یعنی یه قسمت به برنامه
اضافه بشه تا هر یه ماه 14 ثانیه بره جلو...

حالا اگه مایل باشین همین مدار رو تبدیل کنیم به یه پروژه موذن.....
پاسخ
سلام.
الان اگه عدد اول رو 10 بذاریم که مال تاریخ هستش برای بعدی 10 انگار صفره؟یعنی بذاریم 20 اونم به اندازه زمان اولی صبر میکنه؟
-5 رو حواسم نیود اره زمینه
منظورم از عمل نمونه گیری برای دما این بود که مثلا هر یک دقیقه یک بار از adc بخونه و ذخیره کنه.حالا میخواد نمایش دما هر 10 ثانیه باشه یا هر 2 دقیقه.
من فکر میکنم الان لحظه به لحظه داره دما رو از adc میخونه و نمایش میده
یه مشکل دیگه اینکه واسه دمای منفی حداقل تا تک رقمی منفی(تا 9 - درجه)یه علامت منفی واسه قسمت 4 سگمنت درست کنیم
نظر شما چیه؟
من فک میکنم واسه 14 ثانیه زیاد خودمون رو در گیر نکنیم چون نهایت تو یه سال میشه 3 دقیقه بعد هم که ساعت و یه ساعت میکشیک جلو
البته من قصدم از ساخت این در نهایت ساخت ساعت با ال ای دی بود حالا میخواید اول بریم سمت اذان بعد بریم سمت تابلو
پاسخ
(27 فروردين 1392، 09:43 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
الان اگه عدد اول رو 10 بذاریم که مال تاریخ هستش برای بعدی 10 انگار صفره؟یعنی بذاریم 20 اونم به اندازه زمان اولی صبر میکنه؟
-5 رو حواسم نیود اره زمینه
منظورم از عمل نمونه گیری برای دما این بود که مثلا هر یک دقیقه یک بار از adc بخونه و ذخیره کنه.حالا میخواد نمایش دما هر 10 ثانیه باشه یا هر 2 دقیقه.
من فکر میکنم الان لحظه به لحظه داره دما رو از adc میخونه و نمایش میده
یه مشکل دیگه اینکه واسه دمای منفی حداقل تا تک رقمی منفی(تا 9 - درجه)یه علامت منفی واسه قسمت 4 سگمنت درست کنیم
نظر شما چیه؟
من فک میکنم واسه 14 ثانیه زیاد خودمون رو در گیر نکنیم چون نهایت تو یه سال میشه 3 دقیقه بعد هم که ساعت و یه ساعت میکشیک جلو
البته من قصدم از ساخت این در نهایت ساخت ساعت با ال ای دی بود حالا میخواید اول بریم سمت اذان بعد بریم سمت تابلو

با سلام مجدد.

بله درسته. اگه اولی 10 باشه ودومی رو هم 20 بزارین،جفتش رو 10 تنظیم میشه....

در مورد نمایش دما هم چون از اول برنامه adc فعال میشه مقاذیر لحظه ای نشون داده میشه.

به نظر من دمای منفی در حالت عمومی(محیطی که انسان تردد میکنه.) زیاد کاربرد نداره.البته میدونین که تو محیط های عمومی دماهای تک رقمی مثبت هم دمای خیلی پایینیه...

در مورد 14 ثانیه هم باید بگم بستگی به نوع کاربری از این مدار داره.هر چند که همین تابلویی که شما میخاین بسازین چرا در سال مثلا 1ثانیه
فقط عقب یا جلو نزنه.در ضمن اگه قراره هزینه ای بشه باید یه مدار دقیقی طراحی کنین یعنی مثلا اول سال خودش جلورفتن ساعتو در نظر بگیره.
همچنین در زمان بعدی یه ساعت عقب بکشه...این طوری بهتر نیست؟؟؟

وقتی شما تونستین مدار رو با 7سگمنت جواب بگیرین بستن تابلو که کاری نداره.سگمنت هارو صورت کاتد مشترک ببندین و با ترانزیستور درایوش کنین.

یا علی ...
پاسخ
من یه کم برنامه نویسیم ضعیف و شاید شما رو کلافه کرده باشم.بازم ازتون تشکر میکنم
نمیشه adc رو همون اول فعال نکرد؟
واسه سال هم بشه که پروژه تکمیل تر میشه.
من هنوز تصمیم نگرفتم با uln طراحی کنم یا ترانزیستور.هرچند uln نهایتن قیمت تموم شده رو یه خورده میاره پاین ولی از هر پرت نهایت 500 میلی(که فکر هم نکنم بده)میده.یه راه دیگه هم داره که در مدار 2 تا uln در نظر بگیریم که اگه تعداد ال ای دی هر سکمنت زیاد شد از دوتا استفاده کنیم اگه کم بود یکی
پاسخ
دوست عزیز دوباره تست کردم و تعداد بازم جواب نداد
گیر میکنه رو یه چی
اگه تعداد ه رو عوض کنیم.همنجوری که شما گفتید مثلا 50 بعدی 70 بعدی 90 ....
پاسخ
[size=large]
توی انجمن سیب سیاه مطالب پیدا کردم که هیچ جا برای دانلود نذاشتن و همه جا با قیمت های گرون برای فروش هستش. اما توی انجمن می تونید دانلود کنید. برید حالشو ببرید. ساخت انواع ساعت دیجیتال led و سون سگمنت تجاری در انواع مختلف

دوست عزیز به شما گفتم نوشتتون رو ویرایش کنید و فایل ها رو داخل سایت آپلود کنید و برای حمایت ازون سایت نام منبع رو ذکر کنید که نکردید مجبور شدم خودم ویرایش کنم

درضمن انجمنشم پولیه
پاسخ
دوست عزیز اینجا انجمنه واسه یاد گیری نه واسعه تبلیغ .درسته یه بیست روزی هست که سایت کم رونقه ولی نباید اینکار در انجمن صورت بگیره
اقا کامران اقا حسام کجایید؟
پاسخ
سلام kinj جان عزیز ممنونم از توجهت به سایت

بدبختی همه مدیران یهو درگیر شدن

من در خدمتتون هستم میتونم کمکتون کنم اما به زبان سی

البته راهی هم بخواین میتونم بهتون بگم خودتون به بیسیک بنویسینش

الان شما بفرمایید چه کمکی از دست بنده بر میاد ؟

دوست عزیز لینک ها رو با ذکر منبع داخل سایت خودمون آپلود کن

ویرایش نکردم که خودتون زحمتش رو بکشید

این خلاف قوانین سایت هستش

با تشکر از همکاری شما
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: