با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در ساخت ساعت با ال ای دی
(26 بهمن 1391، 12:01 صبح)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز حالا نمیشه یه پروژه ال ای دی با avr بذارید ؟
ممنون از شما
این مناسبترین مداری از ساعت و دماسنج با سون - سگمنت هست که توی آرشیوم داشتم . البته مدارهای پیشرفته تری هم بودند . اما همگی با LCD هستند .

سگمنتهای اونو باید با سلیقهء خودتون با LED روی یک فیبر جداگانه بسازید و یا اینکه طرح PCB رو تغییر بدید و بصورت یکپارچه تهیه کنید .

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Temp & Clock (DS1307).rar (اندازه: 84.33 KB / تعداد دفعات دریافت: 107)
پاسخ
ممنون از شما
این تقریبا همون چیزی که من میخواستم.فقط باید یه کم روش فکر کنم ببینم میشه تاریخ رو هم بهش اضافه کرد یا نه
ولی یه سوال اگه بخواهیم به جای 7 سگمن ال ای دی بذارم چطوریه؟
واقعا تشکر که وقت میذارید
پاسخ
(27 بهمن 1391، 12:27 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از شما
این تقریبا همون چیزی که من میخواستم.فقط باید یه کم روش فکر کنم ببینم میشه تاریخ رو هم بهش اضافه کرد یا نه
ولی یه سوال اگه بخواهیم به جای 7 سگمن ال ای دی بذارم چطوریه؟
واقعا تشکر که وقت میذارید

1- DS1307 قادر هست که تاریخ رو هم ارائه کنه و فقط باید با کمی تغییرات در برنامه و خوندن از حافظهء این آی سی ، نمایش بدید .

2- برای استفاده از LED‌ بجای سون - سگمنت ، باید برای هر سگمنت ، به تعداد دلخواه ، LED ها رو با هم موازی و توسط ترانزیستور و یا درایور های ULN راه اندازی کنید.

این هم یک نمونهء کاملتر که قادر هست تاریخ ( میلادی )، زمان ، روزهای هفته و دما رو روی سه بخش از سون - سگمنتهای مجزا نمایش بده .
این پروژه توسط جناب آقای محمد زاده منتشر شده ...

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Clock_date_Temp_.rar (اندازه: 207.46 KB / تعداد دفعات دریافت: 91)
پاسخ
منظورم از اینکه چطور وصل شه این بود که هفت تا که وصل میشه برای نمایش
میمونه چهار تا دیگه.
هفتایه مثبته یا چهار تایه؟
اند مشترکه یا کاتد ؟
از روی دیتا شیتش میه فهمید چطوری تاریخ رو در اورد؟
اگه در رابطه اطلاعی داری که از کجاش شروع کنم واسه تاریخ ممنون میشم
راستی از اینکه به فکر ما هستی خیلی سپاس
پاسخ
(28 بهمن 1391، 01:24 صبح)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظورم از اینکه چطور وصل شه این بود که هفت تا که وصل میشه برای نمایش
میمونه چهار تا دیگه.
هفتایه مثبته یا چهار تایه؟
اند مشترکه یا کاتد ؟
از روی دیتا شیتش میه فهمید چطوری تاریخ رو در اورد؟
اگه در رابطه اطلاعی داری که از کجاش شروع کنم واسه تاریخ ممنون میشم
راستی از اینکه به فکر ما هستی خیلی سپاس

الان شما دقیقا کجای وصل کردن ال ای دی ها مشکل دارید ؟

من که کلا متوجه سوالتون نشدم اما چیزی که برداشت کردم رو میگم اگه این نبود واضح تر بپرسید

ال ای دی ها رو متناسب با اینکه میخواید آند یا کاتد مشترک باشه بچینید مثلا اگه میخواید آند مشترک باشه همه آند ها رو به هم وصل کنید براتون یک عکسم ضمیمه کردم

حالا اگه میخواید تعداد ال ای دی هاتون بیشتر شه تو هر سگمنت تعداد بیشتری رو باهم موازی کنید

درمورد DS1307 هم که I2C هستش توی کدویژن که تابع آماده داره بسکام رو هم اطلاع ندارم اما وقتی سی داره پس اون 200% داره:D

نحوه کارکردش هم بسیار ساده هستش داخل آدرس های مخصوص تاریخ و ساعت یکبار مینویسی و از اونجا میخونی خودش بقیه کار ها رو انجام میده

من سی رو براتون توضیح میدم و یک مثال بسیار ساده و راحت رو میزنم

کد:
void rtc_set_date(unsigned char week_day, unsigned char day, unsigned char month, unsigned char year)
ورودی هاش کاملا واضحه و با این دستور داخل ds1307 مینویسی

بعدش با دستور زیر از اون آیسی میخونی و روی هرچی که میخوای نمایش میدی

کد:
void rtc_get_date(unsigned char *week_day, unsigned char *day, unsigned char *month, unsigned char *year)

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
ممنون
ببینید تو برنامه ای که دوستمون گذاشته بود از a تا g رو وصل میکنیم.و یه دونه هم مشترک.تا اینجا درست؟
حالا میخوام بدونم از کجا متوجه شم که اون یه دونه که مشترک + هست یا - ؟
یه سوال دیگه
اگه تاریخ رو بخوایم مستقیم از 1307 بگیریم مگه میلادی نمیده؟
پاسخ
اونش مهم نیست که + یا - !

نهایتش اگه اشتباه بود توی برنامه کدها رو نات میکنید و برعکس میشه!!

اما توی شماتیکی که وحید عزیز زحمت کشیده گذاشته کاتد مشترک هستش یعنی اون پایه مشترکه - و بقیه پایه ها که دیتا هست + هستش

توی پروتئوس سون سگمنت هایی که استفاده شده بود نوشته بود CC یعنی common catode

بله میلادی میده و اگه بخوای تبدیلش کنی به شمسی باید از تابع هایی که اینکارو میده استفاده کنی نحوه استفادشم بسیار راحته

شما مقدار خروجی میلادی رو از ds1307 میگیری و میدیش به ورودی تابع تبدیل میلادی به شمسی

بعد خروجی این تابع رو نمایش میدی
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
تشکر.من یه چند روزی وقت ندارم ولی تو اولین فرصت اول با 7 سگمنت میسازمش ببینم چی جواب میده بعد میبرم رو ال ای دی
فعلا تا اون روز
پاسخ

(26 بهمن 1391، 12:55 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(26 بهمن 1391، 12:01 صبح)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز حالا نمیشه یه پروژه ال ای دی با avr بذارید ؟
ممنون از شما
این مناسبترین مداری از ساعت و دماسنج با سون - سگمنت هست که توی آرشیوم داشتم . البته مدارهای پیشرفته تری هم بودند . اما همگی با LCD هستند .

سگمنتهای اونو باید با سلیقهء خودتون با LED روی یک فیبر جداگانه بسازید و یا اینکه طرح PCB رو تغییر بدید و بصورت یکپارچه تهیه کنید .

سلام دوستان
من شروع کردم به ساختش!
ببخشید یه کم دیر شد
سون سگمنت 4 تایی مخصوص ساعت دارم ولی نمیتونم دیتا شیتشو پیدا کنم .14 تا پایه داره اینا رو چطوری مشخص کنم؟

به نظر شما چرا این دیپ سویچه چهارتایه؟
ممنون
پاسخ
(15 فروردين 1392، 01:55 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان
من شروع کردم به ساختش!
ببخشید یه کم دیر شد
سون سگمنت 4 تایی مخصوص ساعت دارم ولی نمیتونم دیتا شیتشو پیدا کنم .14 تا پایه داره اینا رو چطوری مشخص کنم؟

به نظر شما چرا این دیپ سویچه چهارتایه؟
ممنون
سلام :

خوب ... به سلامتی . انشاء... که جواب هم بگیرید . میتونید با یک مقاومت و یک باطری ، تک تک سگمنت ها شو پیدا کنید . نیازی به دیتا شیت نداره . کلا" 5 دقیقه هم وقت نمی گیره !

دیپ سوئیچ داخل نقشه هم که مهم نیست چی یا چند پایه باشه . فقط از یک سوئیچ اون استفاده شده . تازه اونهم بطور موقت و در لحظهء اولیهء شروع بکار مدار کاربرد داره . اصلا" میتونید بجای اون ، از یک کلید قطع و وصل معمولی استفاده کنید ...
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: