با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در رابطه با سنسور صدا
والا منم پروژم رو به قسمت ها کوچیک تقسیم کردم این یه قسمتشه :(

اگر کمکم کنید ممنون میشم :)
پاسخ
سلام
منم بيکار نموندم ويه تحقيقي در مورد اين پروژه کردم اين پروژه مثل فرکانس متره که فرکانس را اندازه گیری میکنه (یه نگاهی به لینک دانلود بکن) که قبلش باید از یه مبدل برای تولیدصدا به صفر ویک استفاده کرد من هنوز درس دیجیتال را نخوندم و کمکی نمی تونم به شما بکنم اگه بتونی میکروفونی با خروجی مربعی داشته باشی کار راحته.
راستی چرانقشه را نگذاشتی یه نگاهی بکنیم شاید از این همه سوال خلاص بشیم و فقط برنامه اون نقشه را بنویسیم هر چه رو جواب ندادی مهم نیست فقط نقشه کامل عکسی را که گذاشته بودید بگذارید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همانطور که میدونید mega16دارای چند کانتر/تایمر می باشد که تایمر/کانتر 0و2هشت بیتی وتایمر/کانتر 1شانزده بیتی می باشد.من از تایمر 0وکانتر1استفاده میکنم.نکته ی دیگر این که تایمر هاهیچ تداخلی با delay_msو...نداشته وکار خود را میکند پس مامی توانیم تایمر را روی یک ثانیه تنظیم کنیم وبا شروع شمارش تایمر کانتر هم توسط پایهt1شروع به شمارش پالس ها کندوبعد از رسییدن به یک ثانیه سرویس وقفه تایمر اجرا میشه که اول باید کانتر را متوقف کرد ومقدار شمارش شده کانتر را ذخیره نمودبعد میشه تعداد سیکل هایی را که در یک ثانیه توسط کانتر شمارش شده را طبق فرمول فرکانس f=1/T فرکانسش را بدست آورد مثل برق شهر که 50بار قطع و وصل میشود.و با دستور شرطی فرکانس مورد نظر رانوشته واگر بالا بود با ماژولی انتقال دیتا کند ودر طرف دیگر بیزر را به صدا در آورد.این مقدمه ای برای شروع کاربود البته میشه با مبدل آنالوگ به دیجیتال هم کارکرد که روی این هم دارم کار می کنم تا ببینم مناسب این کار هست یا نه
در دریای طوفانی باخدابودن بهتر از ناخدا بودن است
پاسخ
خیلی ممنون
نقشه کاملم دیگه مربوط به سنسور صدا نیست بقیش چیزای دیگس
من فعلا میخوام بدونم این قسمتش چه جوری راه اندازی میشه
پاسخ
زودتر می گفتیدAngry@
اگر در مورداین قسمت صدا توضیح می خواستید.باید از همون اول می گفتید.البته بدم نشد من که خیلی چیز یاد گرفتم.فقط چند نکته1.microphone(پایه 1آیسی آمپ امپ)به کدام پایه ها رفته واسم میکروکنترلتون چیه؟ 2.هدر2 به میکروفون وصل میشه
اینم توضیحات آیسی:
این آیسی حاوی دو عدد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(DUAL AP-AMP)است.،(این آپ امپ ها جهت مقایسه ولتاژ به کار می رودکه اگرin+ بیشترازin-شود خروجی روشن می شود.به اندازه v+البته در بعضی از آمپ امپ ها).پایه 4 آن منفی ،پایه 8 آن مثبت،پایه 2 و6ورودی منفی پایه 3و5 ورودی مثبت،وپایه های 1و7 خروجی است.این آیسی اختلاف ولتاژهای منفی ومثبت ورودی را در خروجی آشکار می کند.
این آیسی بیشتر برای درایو کردن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(STEPPER MOTOR) مورد استفاده قرار می گیرد

İmage
در اینجا مقاومت ها برای فیدبکه وهیچ ربطی به برنامه نویسی نداره.دلیل استفاده از مقایسه گر اینه که منطق میکرو0و1 هست وفکرکنم میکروفون آنالوگه پس باید تبدیل کردواگر دیجیتاله برای بودن یا نبودن صدا (من تا دوم هنرستان خوندم)İmage

استفاده از فیدبک در آپ امپ:
با استفاده از فیدبک می توانید میزان تقویت ولتاژ های ورودی در خروجی را تعیین کنید.
İmage

فیدبک می تواند.،از خروجی به هر یک از پایه های مثبت و منفی صورت گیرد.در آپ امپ اغلب فیدبک از خروجی به پایه منفی صورت می گیرد این نوع فیدبک را فیدبک منفی یا negative feedback می نامند.
میزان تقویت یا گین(gain) را در این نوع از فیدبک به راحتی محاسبه کنید.

Av=Rf/Rin
در فرمول فوق Rf همان مقاومت فیدبک است.که در شکل بالا با نام R2 و از خروجی به پایه منفی ورودی زده شده است.منظور از Rin نیز مقاومت ورودی است.،که در شکل بالا با نام R1 می باشد.
بنابر فرمول فوق اگر Rf برابر صفر باشد دیگر تقویتی وجود ندارد.،و GAIN برابر یک می شود.در این حالت ولتاژ خروجی برابر ولتاژ ‌ورودی است.در این وضعیت آپ امپ تنها به صورت یک بافر مجزا کننده یا ISOLATE کننده جریان ورودی از خروجی عمل می کند.شکل زیر نشان می دهد چگونه خروجی بدون استفاده از مقاومت به پایه منفی ورودی فیدبک زده شده است.
İmage
[size=small]که نقشه شما ازیک پتانسیومتر برای تنظیم میزان تقویت استفاده شده است ویه تقسیم مقاومتی است.تنها نکته ی مهم اینه که خروجی به کدام پایه ها متصل شده است.
برای اطلاعات بیشتر این را بخوانید:http://ee.sharif.ir/~e_tavakoli/Documents/Mabani1/Chapter5-4.pdf
پاسخ
با تشکر فراوان
میکروم atmega8 و به پایه 23 میکروpc.0وصل شده
من که از اولم گفتم اصلا عنوانه کمک خواستنم هم همینه :(

اما اینی که درباره ی فرکانس گفته بودید مدار من باید فرکانس صدا که از یه حدی بالاتر رفت دریافتش کنه و جای دیگه آلارم بده
در کل پروِژم اینه
دستگاه هشدار علائم کودک
که دارای دو بردبرد هست یکی در اتاق کودک یکی در اتاق والدین
توسط سنسور صدا صدای گریه بچه رو دریافت میکنه (که از یه فرکانسی که خودم تعیین میکنم بالاتر بره)و توسط آنتن های آر اف به اتاق والدین میفرسته و اونجا آلارم میده و همین طور سنسور رطوبتش....درباره ی سنسور رطوبت یه چیزهایی پیدا کردم
پاسخ
سلام
من راه اندازی rfmرا دارم براتون آپلود می کنم در مورد مدار بالاخره تحقیقاتم تموم شد.مدار را دارم می سازم راستی یه ایده ای به سرم زد چرا مثل ریموت کنترل ازش استفاده نشه میشه صداهایی با فرکانس خاص را فرستاد وکاری را برای ما انجام بده(تخیلی):)
در مراحل ساخت شما را مطلع خواهم کرد
پاسخ
(8 تير 1392، 02:43 عصر)amirmasoud11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من راه اندازی rfmرا دارم براتون آپلود می کنم در مورد مدار بالاخره تحقیقاتم تموم شد.مدار را دارم می سازم راستی یه ایده ای به سرم زد چرا مثل ریموت کنترل ازش استفاده نشه میشه صداهایی با فرکانس خاص را فرستاد وکاری را برای ما انجام بده(تخیلی):)
در مراحل ساخت شما را مطلع خواهم کرد
پس چی شد چرا دیگه کمک نکردید :(
پاسخ
با عرض شرمندگی بسیار خط خونم بخاطر مشکل فنی قطع بود.ومشکلی که برام پیش آمده بود
راه اندازی ماژولrfm:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: