با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در رابطه با سنسور صدا
با سلام
من دارم یه پروژه ای رو میسازم که توش باید از یک سنسور صدا استفاده کنم به این صورت که اگر صدا از یک فرکانس مشخصی بالاتر رفت آلارم بده
البته پروژه من شامل دو بورد هست که توسط آنتن های آر اف بینشون ارتباط برقرار میشه
در واقع روی بورد دوم باید آلارم بده
ممنوم میشم راهنماییم کنید
پاسخ
(4 تير 1392، 03:40 عصر)mhs69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من دارم یه پروژه ای رو میسازم که توش باید از یک سنسور صدا استفاده کنم به این صورت که اگر صدا از یک فرکانس مشخصی بالاتر رفت آلارم بده
البته پروژه من شامل دو بورد هست که توسط آنتن های آر اف بینشون ارتباط برقرار میشه
در واقع روی بورد دوم باید آلارم بده
ممنوم میشم راهنماییم کنید

میخواهید وقتی سنسور صدا مدار رو یک کرد به وسیله فرستنده به گیرنده در مکان دیگر انتقال داده شود و یک رله یا چیزی دیگر را در انجا روشن کند ؟ درسته ؟
من اموزش ساختن ربات تعقیب صدارو دارم که فکر می کنم مدار یکی از سنسور هاش کارتونو راه بیندازه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
درسته
ممنون میشم اگه در اختیارم بذارید
پاسخ
سلام مدارو پیدا کردم :D
از اون استفاده کن هر تقو توقی رو تبدیل به جریان می کنه که با میکرو یا چیز دیگه ای میشه خوندش :)
اینو از یک ربات تعقیب صدا جدا کردم
کار سخت همین اشکار سازیه برا انتقالشم از یک گیرنده و فرستنده اف ام استفاده کن (البته خودم اطلاعاتی ندارم
:()
راستش وسوسه شدم آموزش ساختن ربات تعقیب صدا رو بذارم تو سایت اما نمیدونم ازش استقبال میشه یا نه Exclamation اخه باید کلی تایپ کنم و یک نمونه هم بسازم

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
(4 تير 1392، 09:21 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کار سخت همین اشکار سازیه برا انتقالشم از یک گیرنده و فرستنده اف ام استفاده کن (البته خودم اطلاعاتی ندارم:()
کار سختی نیست گیرنده رو ی رادیو بذار و فرستنده هم توی اینترنت زیاده;)
پاسخ
(5 تير 1392، 01:55 صبح)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(4 تير 1392، 09:21 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کار سخت همین اشکار سازیه برا انتقالشم از یک گیرنده و فرستنده اف ام استفاده کن (البته خودم اطلاعاتی ندارم:()
کار سختی نیست گیرنده رو ی رادیو بذار و فرستنده هم توی اینترنت زیاده;)
Shy
از یک اف ام ساده و یک ام پیتری پلایر ماشین استفاده ن که امواجو پخش می کنه

سال نو همگی مبارک
پاسخ
برای فرستنده و گیرندش از hm-t و hm-r استفاده میکنم
برنامش رو هم به زبان بیسیک دارید؟؟؟؟؟
یه مدار سنسور صدا هم دارم بیشتر دنبال برنامش هستم
نمیدونم چه جوری باید عکس مدارم رو بذارم تا شما هم ببینید!

راستی خیلی متشکرم از راهنمایی هاتون
پاسخ
(5 تير 1392، 05:02 عصر)mhs69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای فرستنده و گیرندش از hm-t و hm-r استفاده میکنم
برنامش رو هم به زبان بیسیک دارید؟؟؟؟؟
یه مدار سنسور صدا هم دارم بیشتر دنبال برنامش هستم
نمیدونم چه جوری باید عکس مدارم رو بذارم تا شما هم ببینید!

راستی خیلی متشکرم از راهنمایی هاتون
بیشتر توضیح بدید برنامه چیو می خواید
سنسور صداتون چیه ؟ مال من که براتوض ضمیمه کردم یه میکروفون عادی بود

عکسو اینجا ضمیمه کن
پاسخ جدید رو بزن زیرش گزینه های افزودن ضمیمه هست

سال نو همگی مبارک
پاسخ
مال منم میکروفنه
همین برنامه راه انداز سنسور صدا رو میخوام
ببخشید من تا حالا پروژه نساختم این اولیشه اگه سوالام مسخرس ببخشید :(

اینجاش که نوشته میکروفن میخوره به یه پایه میکرو

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام
این یه کاریه که به علم های دیگه ربط داره.برای شروع تحقیقی درمورد چگونگی تعیین فرکانس صداانجام بده تا ببینی جریان از چه قراره بعد ببین چه قطعاتی رو می خواهی بعد کمی طراحی وتمام.
بهتره اول پروژه رابه قسمت های کوچکتر تقسیم کنی.شما به یک سنسور صدایی احتیاج دارید که اون محدوده فرکانس رو ساپورت کندو میکرویی که پالس CPUاون با فرکانس مورد نظر بخونه(سرعتش پاسخگو باشه)
وچند تاچیز دیگر که بعدا به آنها خواهم پرداخت.شما برای آشکار سازی دو راه دارید استفاده از منبع وقفه خارجی که من توصیه نمی کنم و تایمر کانتر1و2و... که بسته به محدوده فرکانس مورد نظر چه کانتری باید استفاده شود.در ضمن تاکید میکنم کانتر نه تایمر.
اگه بخواهیدمی تونم کمکتون کنم بهتره نقشه ای رو که گذاشتید کامل بگذارید تا از شر طراحی خلاص بشویم .منم می خواستم چنین مداری را برای کارگاهم درست کنم تا مجبور نباشم با دست لامپ و... را روشن کنم.موفق باشیدCool

سلام مدارو پیدا کردم :D
از اون استفاده کن هر تقو توقی رو تبدیل به جریان می کنه که با میکرو یا چیز دیگه ای میشه خوندش :)
اینو از یک ربات تعقیب صدا جدا کردم
کار سخت همین اشکار سازیه برا انتقالشم از یک گیرنده و فرستنده اف ام استفاده کن (البته خودم اطلاعاتی ندارم
:()
راستش وسوسه شدم آموزش ساختن ربات تعقیب صدا رو بذارم تو سایت اما نمیدونم ازش استقبال میشه یا نه Exclamation اخه باید کلی تایپ کنم و یک نمونه هم بسازم
این مدار خطی نیست ودقتی هم نداره
در دریای طوفانی باخدابودن بهتر از ناخدا بودن است
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: