با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک برای کدنویسی در کدویژن
(5 بهمن 1391، 01:49 عصر)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون از اقا حسام وPixar عزیز
پس من از یه خازن101 و 104 استفاده کردم
میشه درمورد مقاومت varistor هم یه توضیحی بدین واینکه اندازش باید چقدر باشه؟
واریستور ، دقیقا" مثل فیوز در مدار کاربرد داره . به این معنی که هر دوی اونها نقش محافظتی دارند . با این تفاوت که :

آستانهء تحمل در فیوزها بر مبنای جریان عبوری از اونهاست . اما در واریستورها بر مبنای ولتاژ مؤثر دو سر اونهاست . به همین خاطره که موازی در مدار تغذیه وصل میشن .
به عبارت ساده تر : واریستورها مقاومتهای وابسته به ولتاژ هستند
پاسخ
نقل قول: برای پروگرم کردن میکرو باید بدونیم کریستال چنده؟ از کجا بدوینیم کریستالمون چنده الان ؟؟

سلام بر کاربر عزیز ayrlig

برای اینکه تنظیمات رو در کدویژن ببینی که چطوری تنظیمات رو انجام داده وقتی کدویژن رو باز می کنی ویزارد رو که باز می کنی (شورتکاتش میشه shift+f2)

چیپت رو سری at انتخاب کن (خودش پیشفرض انتخاب شده)بر روی گزینه ok کلیک کن وقتی که وارد پنجره جدید شدی گزینه file و بعدش open رو بزن و آدرس برنامت رو بده که پسوندش cwp که چون اسمش va هست گزینه که باید open کنید میشه va.cwp

روی کریستال که نگاه کنید می بینید 16 مگاهرتز تنظیم شده است ،

اما نمیشه به این اکتفا کرد شاید فیوز بیت داخلی تنظیم شده باشه مثل همین برنامه !:D

که اون رو باید نویسندش بگه که گفتن ! باید فیوز بیت رو روی 8 مگاهرتز تنظیم کنید
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
سلام حسام جان :

شما به کدوم پست ، پاسخ دادی ! ؟ نقل قولت از طرف کیه ! ؟ :s
من چنین ارسالی از طرف ayrlig پیدا نکردم !:s:s
پاسخ
(8 بهمن 1391، 03:45 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام حسام جان :

شما به کدوم پست ، پاسخ دادی ! ؟ نقل قولت از طرف کیه ! ؟ :s
من چنین ارسالی از طرف ayrlig پیدا نکردم !:s:s

سلام ممنون اقا حسام مثل همیشه شرمنده کردین
این سوالو من بصورت خصوصی سوال کرده بودم که اقا حسام اینجا جواب دادن تا اگه همچین سوالی برا کسی پیش بیاد اینجا برطرف بشه

همه چیز را همگان دانند همه چیزدان از مادر نزاده شده است
پاسخ
سلام دوستان اگه میشه یه لطفی بکنید به من یاد بدین تو کدویژن چجوری به میکرو بفهمونم که کدوم پین از پورتش 0 یا 1 باشه ؟ من در حد نخود هم برنامه نویسی بلد نیستم ولی سربسته توضیح بدید متوجه میشم.
ممنون
افتخاری
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
(8 بهمن 1391، 06:41 عصر)behnam128ef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان اگه میشه یه لطفی بکنید به من یاد بدین تو کدویژن چجوری به میکرو بفهمونم که کدوم پین از پورتش 0 یا 1 باشه ؟ من در حد نخود هم برنامه نویسی بلد نیستم ولی سربسته توضیح بدید متوجه میشم.
ممنون
افتخاری

دوست عزیز یک تاپیک جداگونه بزن هر سوالی داشتم در خدمتم
پاسخ
(8 بهمن 1391، 06:23 عصر)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این سوالو من بصورت خصوصی سوال کرده بودم که اقا حسام اینجا جواب دادن تا اگه همچین سوالی برا کسی پیش بیاد اینجا برطرف بشه

Exclamation
:s:s:s:s:s:s:s
پاسخ
(9 بهمن 1391، 12:04 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(8 بهمن 1391، 06:23 عصر)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Exclamation
:s:s:s:s:s:s:s

جان الان مشکل کجاست بگو تا برات توضیح بدم :D
پاسخ
سلام مجدد
دوستان من این ولت امپر متر رو رو برد طراحی کردم وقتی با شارژ کن گوشیم تغذیه 5 ولت میدم بدون اینکه به adcولت بدم تا اندازه گیری کنه اعداد مختلفی رو نشون میده 10-30ولت وچند میلی امپر رو خود به خود نشون میده:s:s
یعنی ممکنه این از نویز باشه؟

همه چیز را همگان دانند همه چیزدان از مادر نزاده شده است
پاسخ
سلام دوست عزیز

اولا اون نقشه ای که استادتون براتون کشیده بود برای ولتاژهای زیر adc جواب میده !چون داره ولتاژ رو مستقیم میده !

درصورتی که ما میخوایم ضریب تضعیف داشته باشیم که بتونیم باهش ولتاژهای بیشتر رو اندازه گیری کنیم

فیبر مدار چاپی که توی کاهش نویز خیلی تاثیر داره بد زدنش نویز پذیری رو ببیشتر میکنه

بیا تو برناامت بنویس اگه ولتاژ و جریان نداشتیم هیچی نشون نده ببین بازم داریم؟!

تغذیت رو عوض کن رگولاتور بذار خازن صافی و نویز گیر بذار
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: