با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک برای کدنویسی در کدویژن
دوست عزیز بهتره که مدار رو توی عمل ببندید و این پارامتر هارو اندازه گیری کنید همش به شبیه ساز اکتفا نکنید

من برام پیش اومده مدار توی پروتوس جواب نداده اما توی عمل درست بوده همچنین برعکس

فقط توی اون حالتی که میگید 36 ولته حواستون رو جمع کنید چک کنید 36 نره به میکرو !

چون منم تست کردم ولتاژ بالا بود اما من توی wle نگاه کردم نمونه عملیش رو ساخته بودن !
پاسخ
اقا حسام من تو این شماتیک یه سری چیزاهارو متوجه نشدم چی هستن
اولی اینکه چرا اینجا سه تا هدر گذاشته شده؟؟وکار این هدر چیه
دومی res varostor هست فکر کنم یه جور مقاومته!!! لطفا یه توضیحی بدین.
و fuse چیه و به چه درد میخوره تو مدار؟

همه چیز را همگان دانند همه چیزدان از مادر نزاده شده است
پاسخ
هدر برای اتصال چیزی به برد هستش

مثلا میخوایم تغذیه رو وصل کنیم ازون هدر ها میذاریم سرشون پیچ دارن پیچ رو باز میکنیم و سیم بهشون وصل میکنیم و میبندیمشون !به همین راحتی و خوشمزگی :D

شما مثل سوکت درنظرش بگیر یا فیش که میخوایم بهش چیزی بدیم

حالا یا اطلاعات هست یا برق یا ...

فیوزم که برای محافظت هستش که اگه مشکلی تو مدار بوجود اومد فیوز بسوزه و از قطعات دیگه محافظت بشه

وریستورم یک نوع مقاوته شبیه خازن عدسی که معمولا رنگش آبی رنگ هستش
پاسخ
(4 بهمن 1391، 01:35 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هدر برای اتصال چیزی به برد هستش

مثلا میخوایم تغذیه رو وصل کنیم ازون هدر ها میذاریم سرشون پیچ دارن پیچ رو باز میکنیم و سیم بهشون وصل میکنیم و میبندیمشون !به همین راحتی و خوشمزگی :D

شما مثل سوکت درنظرش بگیر یا فیش که میخوایم بهش چیزی بدیم

حالا یا اطلاعات هست یا برق یا ...

فیوزم که برای محافظت هستش که اگه مشکلی تو مدار بوجود اومد فیوز بسوزه و از قطعات دیگه محافظت بشه

وریستورم یک نوع مقاوته شبیه خازن عدسی که معمولا رنگش آبی رنگ هستش

میشه بگین چرا از سه تا هدر استفاده شده؟مگه چندتا ورودی داریم؟
راستی اگه به پایه AREF پتانسومتر وصل نکنیم مشکلی ایجاد میشه؟

پاسخ
اینارو دیگه طراحش باید جواب بده چون اون طراحی کرده !:D

توی برنامه 2 جور adc ref داده یکی avcc دیگری ref !

که توی برنامه بنا به شرایط که خودش خواسته تغییرش داده

برای جریان از رفرنس استفاده کرده که باید اون رو برای دقیق کردن جریان تنظیم کرد در نتیجه اگه مولتی وصل نکنی نمیتونی تنظیمش کنی در نتیجه جریانت اشتباهه البته چیزی که من برداشت کردم برای این گفتم طراحش ...:D

و اما اون معضل 3 تایی بودن!
شماتیکش رو نگاه کن پی 3 ماله تغذیست پی 2 و 1 هم مال جریان و ولتاژه .
پاسخ
تو شماتیک از یه خازن cap poll 100pF استفاده شده،فکر کنم اینجا یه اشتباهی شده چون تو بازار پیدا نکردم این مقدار رو(البته خازن عدسی نیست ها)!!!Blush
میشه vccرو مسقیم به میکرو بدیم و از خازن cap poll وخازن 100نانو صرف نظر کنیم ؟؟؟؟

پاسخ
(4 بهمن 1391، 09:57 عصر)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو شماتیک از یه خازن cap poll 100pF استفاده شده،فکر کنم اینجا یه اشتباهی شده چون تو بازار پیدا نکردم این مقدار رو(البته خازن عدسی نیست ها)!!!Blush
میشه vccرو مسقیم به میکرو بدیم و از خازن cap poll وخازن 100نانو صرف نظر کنیم ؟؟؟؟
سلام به شما :
با کسب اجازه از حسام عزیز ...

اون خازن به اشتباه ، 100pF‌ نوشته شده و مقدار صحیح اون 100uF‌ هست و وظیفهء اون دو تا خازن ، حذف نویز و ریپلهای ناخواسته در تغذیهء مدار هست .
حذف کردن اونها توصیه نمیشه . هرچند که بدون اونها هم مدار کار خواهد کرد . اما بهتره حذف نشن ...
پاسخ
خازنی که بعدشه خازن عدسیه که میشه 101

اما اون یکی که پلاریته داره اگه پیدا نمیشه نذارش به احتمال زیاد برای نویز گیریه چون معمولا خازن ها تو این رنج و چون موازی با تغذیه شده بیشتر نقش نویز گیری دارن

البته برای تغذیه بیشتر خازن با ظرفیت بالا استفاده میشه که تغذیه رو بیشتر صاف کنه
اگه دیدی اذیت میکنه و درست کار نمیکنه اونوقت نزدیک ترین رنج به اون رو پیدا کن بذار

اما فکر نکنم مشکلی ایجاد بشه حذفش کنی بستگی به مدار داره

تو یه مدار حذف میکنی میشه تو یه مدار جواب نمیده
پاسخ
خیلی ممنون از اقا حسام وPixar عزیز
پس من از یه خازن101 و 104 استفاده کردم
میشه درمورد مقاومت varistor هم یه توضیحی بدین واینکه اندازش باید چقدر باشه؟

پاسخ
واریستور برای محافظت استفاده میشه و با فیوز استفادش میکنن

نمیگم حتما باید با فیوز استفاده بشه !اما نحوه بستنش اینکه فیوز رو سری میکنن با مدار که نگاه کنید مشخصه بعدش واریستور رو یکسرش رو میزنن به فیوز و سر دیگش رو میزنن به زمین

مشکلی در مدار پیش بیاد اون میسوزه و از مدارمون محافظت میکنه

به زبون خودمونی بگم دو نونش میکنه :D

دیدی تلفن که میزنی به برق چه زنگ نازی میزنه و میسوزه :D برای جلوگیری از اینکه کل مدارمون خدافظی نکنه واریستور میذارن که از یه حدی که برق تجاوز کزد فقط اون بسوزه
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: