با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک برای کدنویسی در کدویژن
سلام
دوست عزيز منم از راهنماييهاي شما استفاده كردم بسيار متشكر.
من دارم سعي ميكنم جريان اين برنامه را بالاتر ببرم يعني الان حداكثر جرياني كه نشون ميده 9 امپره ولي من ميخوام تا 20 امپر نشون بده .
ميتونيد من را هم راهنمايي كنيد؟
پاسخ
سلام مجدد
دوستان من یه سوال درمورد همین پروژه داشتم
این که ولتاژی که به پایه adc1 میرسه از 5 بیشتره و اون وقت میکرو میسوزه.:s
تنها یه مقاومت 0.56 چقدر میتونه ولتاژ رو کسر کنه؟؟
پاسخ
(2 بهمن 1391، 06:58 عصر)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد

سلام :
چیزی که اهمیت زیادی داره جریانه . البته من نقشهء شما رو ندیدم . اما اصول کار به این شکله که میکرو فقط از جریان نمونه برداری میکنه و عمدهء جریان از طریق همین مقاومت کم اهم عبور خواهد کرد ...
پاسخ
(3 بهمن 1391، 12:46 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2 بهمن 1391، 06:58 عصر)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد

سلام :
چیزی که اهمیت زیادی داره جریانه . البته من نقشهء شما رو ندیدم . اما اصول کار به این شکله که میکرو فقط از جریان نمونه برداری میکنه و عمدهء جریان از طریق همین مقاومت کم اهم عبور خواهد کرد ...

ممنون دوست عزیز ولی میشه بگین میکرو تا چه امپر جریانی رو میتونه تحمل کنه؟
درضمن تو این پروتوس معلوم نیست میکرو چقدر توان داره 1000 ولت هم بدیم کار میکنه:s

همه چیز را همگان دانند همه چیزدان از مادر نزاده شده است
پاسخ
شما فکر اینکه بخوای همه جریان رو از خود میکرو بکشی رو از سرت بیرون کن چون اگه این کارو بکنی خود میکرو که سهله شرکت اتملم میسوزونی :D تازه پیشبینی نوستراداموس هم به حقیقت تبدیل میکنی :D:D

شما باید یه ضریب تضعیفی برای مدارت در نظر بگیری

مثلا با مقاومت ضریب تضعیف درست میکنی حسابش میکنی میبینی یکصدمه !

آخر اون ضریب تضعیفت رو به صورت نرم افزاری جبران میکنی اونم با یه ضرب ساده;)
پاسخ
(3 بهمن 1391، 02:15 صبح)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزیز ولی میشه بگین میکرو تا چه امپر جریانی رو میتونه تحمل کنه؟
درضمن تو این پروتوس معلوم نیست میکرو چقدر توان داره 1000 ولت هم بدیم کار میکنه:s
همونطور که حسام عزیز هم اشاره کرد ، میکرو که معلومه چقدر جریان میتونه تحمل کنه ... فقط چند میلی آمپر !:s

ضمنا" پروتئوس رو هم اصلا" ملاک شبیه سازی اینطور پروژه ها قرار نده ... چون هرگز نمیتونه همهء ابعاد واقعیت قضیه رو نشون بده .
حتی یک آمپرمتر واقعی هم در اندازه گیری جریانهای بالا محدودیت داره . مثلا" درسته که روی یک آمپرمتر ، رنج 10 آمپر وجود داره ... اما در همون حالت هم بیشتر از چند ثانیه مجاز به اندازه گیری نیستید .

پاسخ
یادم رفت این رو دوباره متذکر بشم !

اونروزم توی پیغام خصوصی پرسیدی گفتم اصلا از روی پروتئوس نبند چون خیلی چیزها توی شبیه ساز نمیذارن!

توضیح دادم اما بازم میگم

مثلا کریستال رگولاتور بافر حتی تغذیه ها!*مثلا تغذیه میکرو یا بافر رو وصل نمیکنن* و ...

مثلا من برای پروژه دانشگام تابلو روان نوشتم توی پروتئوس بافر کریستال ...نذاشته بودم اما توی عمل گذاشتم!

گفتم از روی شماتیک طراحی شده ببند مخصوصا که توی اون پروژت طراحش پی سی بی و شماتیکش رو داده

حواست باشه جریان ولتاژ میبری بالا یکسری از پارامتر ها هم تغییر میکنه باید اونا هم تغییر بدی ها

مثلا اندازه فیبر مسی که به عنوان سیم کشی استفاده میشه یا رگولاتور و خازن و ...
پاسخ
(3 بهمن 1391، 02:45 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما فکر اینکه بخوای همه جریان رو از خود میکرو بکشی رو از سرت بیرون کن چون اگه این کارو بکنی خود میکرو که سهله شرکت اتملم میسوزونی :D تازه پیشبینی نوستراداموس هم به حقیقت تبدیل میکنی :D:D

شما باید یه ضریب تضعیفی برای مدارت در نظر بگیری

مثلا با مقاومت ضریب تضعیف درست میکنی حسابش میکنی میبینی یکصدمه !

آخر اون ضریب تضعیفت رو به صورت نرم افزاری جبران میکنی اونم با یه ضرب ساده;)

بله شما درست میفرمایید ولی من پایه adc1رو با probe voltageاندازه گرفتم 36 ولت هست!!!!؟:-/:-/
راستی فایل های pcbو شماتیک رو با چه نرم افزاری میتونم باز کنم؟

پاسخ
سلام دوست عزیزم

ببینید الان برنامه تا نزدیک 50 ولت اندازه میگیره اما چرا میکرو نمیسوزه ؟!

باهم روش ضریب تضعیف مدارمون که برات گفتم مثلا 36 ولت هست اما 36 رو مستقیم نمیشه بدی به پایه میکرو به 2 علت

1-میکرو میسوزه

2-تازه اگه میکرو نمیسوخت !!!تا 5 ولت بیشتر قبولش نمیکرد و حتی 36 ولت رو باز 5 ولت در نظر میگرفت تازه اونم اگه ولتاژ رفرنس ADC رو 5 ولت که ماکزیمش هست بذاریم !

شما متناسب با ولتاژتون باید ضریب تضعف رو درست کنید فقط حواستون به وات مصرفی مقاومت هاتونم باشه !

آلتیوم دیزاینر، پروتل دی ایکس پی
پاسخ
بله اینو میدونم که باید ولتاژو به کمتر از 5 کاهش بدیم بعد تو کد نویسی همین عمل رو عکس کنیم و نمایش بدیم ولی سوال من این نبود .سوال من اینه که اگه به برنامه نگاه کنین میبینین که به پایه adc0 کمتراز 5 ولت میرسه ولی به پایهadc1 ولت36 میرسه ...شایدم من تو اشتباهم من باprobe voltageپروتوس اندازه میگیرم

پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: