با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک برای کدنویسی در کدویژن
(26 دي 1391، 10:35 عصر)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(26 دي 1391، 02:14 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکل از ولتاژ ای دی سیت هستش که درست در نمیاد

اونرو تنظیم کن چون تمام محاسبات و برنامه روی یه ولتاژ رفرنسی نوشته شده اما وقتی که اون ولتاژ بهم بخوره تمام اون تنظیم ها میریزه بهم

من امتحان کردم جواب داد اگه نتونستی بگو تا برات عکسش رو بذارم .

راستش نتونستم میشه عکس بگیرین و یه توضیحی هم بدیم
تشکرHeart

سلام برنامه رو براتون گذاشتم تست کنید ببنید اگه درسته و اونی که شما میخواید هست بگم چطوریه

من که تو چنتا رنج امتحان کردم درست امده اون چند صدم اختلاف هم مال اونه که ما جریان رو کامل نشون نمیدیم اما برای وات اون رو کامل ضرب میکنیم و نمایشش میدیم

درضمن تابع هاتونم از نظر قواعدبرنامه نویسی اشتباهه شما مقدار برگشتی نوشتین اما بدون مقدار فراخوانی کردین

برنامتون رو بیخودی شلوغ کردین خیلی راحتر و ساده تر میشد این هارو بنویسید من کلی اینارو خوندم تا یکمی فهمیدیم چی به چیه !
بعدشم بهتره متغیرهاتونم فلوت کنید که البته ساختمان برنامتون یکمی تغییر میکنه اما در عوض خیلی از مشکلاتش حل میشه !

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   wle.ir.rar (اندازه: 43.53 KB / تعداد دفعات دریافت: 7)
پاسخ
(28 دي 1391، 02:39 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(26 دي 1391، 10:35 عصر)ayrlig نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(26 دي 1391، 02:14 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکل از ولتاژ ای دی سیت هستش که درست در نمیاد

اونرو تنظیم کن چون تمام محاسبات و برنامه روی یه ولتاژ رفرنسی نوشته شده اما وقتی که اون ولتاژ بهم بخوره تمام اون تنظیم ها میریزه بهم

من امتحان کردم جواب داد اگه نتونستی بگو تا برات عکسش رو بذارم .

راستش نتونستم میشه عکس بگیرین و یه توضیحی هم بدیم
تشکرHeart

سلام برنامه رو براتون گذاشتم تست کنید ببنید اگه درسته و اونی که شما میخواید هست بگم چطوریه

من که تو چنتا رنج امتحان کردم درست امده اون چند صدم اختلاف هم مال اونه که ما جریان رو کامل نشون نمیدیم اما برای وات اون رو کامل ضرب میکنیم و نمایشش میدیم

درضمن تابع هاتونم از نظر قواعدبرنامه نویسی اشتباهه شما مقدار برگشتی نوشتین اما بدون مقدار فراخوانی کردین

برنامتون رو بیخودی شلوغ کردین خیلی راحتر و ساده تر میشد این هارو بنویسید من کلی اینارو خوندم تا یکمی فهمیدیم چی به چیه !
بعدشم بهتره متغیرهاتونم فلوت کنید که البته ساختمان برنامتون یکمی تغییر میکنه اما در عوض خیلی از مشکلاتش حل میشه !
سلام
راستش من توبرنامه نویسی خیلی مبتدی ام ، میدونم که مشکلات زیادی داره
ولی بازم همون مشکل هست ببینید اگه مقادیر ولت و جریان به حداگثربزارین نتیجه درست نمیاد:s:s

همه چیز را همگان دانند همه چیزدان از مادر نزاده شده است
پاسخ
بهتون گفتم که برنامتون هم مشکل زیاد داره هم شلوغه

این رو بدونید آدم خودش بخواد برنامه رو بنویسه بهتره تا بخواد برنامه رو رفع عیب کنه چون تا من بخوام تحلیل کنم برنامه رو بفهمم چی به چیه بنویسم راحتره .
برنامتونم نه کم حجمه که بخوام ریر به ریزش رو نگاه کنم !نه خیلی راحته که بخوام از اول بنویسمش

من راهنماییتون میکنم خودتون تلاش کنید رفعش کنید اینطوری برای خودتونم بهتره

الان من یه ذره از عیب های برناممتون رو رفع کردم ببنید درست شد فقط توی مقادیر اعشاری رنج بالا اشتباه میشه اما مقادیرای پایین همشون درسته حالا اگه اون کارایی هم که گفتم بکنید تمام نواقصش برطرف میشه ،

تلاشتون رو بکنید نتونستید براتون درستش میکنم فقط من از صبح میرم سرکار دیروقت میام سرم خیلی شلوغه وگرنه زود براتون درستش میکردم.
پاسخ
دوست عزیز برنامه رو تقریبا تصحیح کردم ببین درست شد!

الان توی بیشترین مقدارم مقدار رو درست نشون میده

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   wle.ir.rar (اندازه: 25.18 KB / تعداد دفعات دریافت: 4)
پاسخ
(30 دي 1391، 12:25 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز برنامه رو تقریبا تصحیح کردم ببین درست شد!

الان توی بیشترین مقدارم مقدار رو درست نشون میده

وای خدا باورم نمیشه درست شده
دستتون درد نکنهShyShyShyShyHeart
میشه بگین چیکار کردین که درست شد
درضمن کدهارو هم بزارین

پاسخ
حالا باورتون بشه که کار نشد نداره :)

دلیل اون چند صدم اختلافم متوجه شدی ؟:D
پاسخ
(30 دي 1391، 01:15 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا باورتون بشه که کار نشد نداره :)

دلیل اون چند صدم اختلافم متوجه شدی ؟:D

نه دلیلشو متوجه نشدم
میشه کدهارو هم بزارین و یه توضیح هم بدین:)!!!

پاسخ
برای دقت بالا چون اون مقدارا ممیزی میاد بهتر بود فلوت استفاده میشد احتیاجی هم به اون همه تقسیم باقیمانده ... نبود !

اول برید اون قسمتی که گفتم توی اون منو sprinft features رو به float تغییر بدید

بعدش باید متغیری که توی بالای صفحه استفاده کردی رو به unsigned long int تغییر بدی چون متغییر قبلیه ظرفیتش پر میشد و نمیتونست توی خودش جای بده !
اگه اون تقسیم و درصدهای بی مورد رو استفاده نمیکردی با فلوت خیلی راحت حل میشد تازه احتیاجی به اون همه متغییرم نبود!این مشکلاتم پیش نمیومد و با یه ضرب ساده میتونستی نتیجه وات رو ببینی !

اما به خاطر عدم رعایت اونا باید این کارا رو بکنی:D

حالا یه تابعی نوشتم که 2 تا مقدار میگیره یکیش جریان و یکیش ولتاژ

و خروجی اون تابع که به صورت مقدار برگشتیه مقدار وات رو نمایش میده

میشد این تابع رو به صورت مقدار برگشتی هم ننوشت مثلا جوری بنویسی که نه مقدار بگیره نه مقدار برگردونه و ....
امیدوارم کامل توضیح داده باشم

موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   www.wle.ir.rar (اندازه: 1.2 MB / تعداد دفعات دریافت: 2)
پاسخ
(30 دي 1391، 02:13 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دقت بالا چون اون مقدارا ممیزی میاد بهتر بود فلوت استفاده میشد احتیاجی هم به اون همه تقسیم باقیمانده ... نبود !

اول برید اون قسمتی که گفتم توی اون منو sprinft features رو به float تغییر بدید

بعدش باید متغیری که توی بالای صفحه استفاده کردی رو به unsigned long int تغییر بدی چون متغییر قبلیه ظرفیتش پر میشد و نمیتونست توی خودش جای بده !
اگه اون تقسیم و درصدهای بی مورد رو استفاده نمیکردی با فلوت خیلی راحت حل میشد تازه احتیاجی به اون همه متغییرم نبود!این مشکلاتم پیش نمیومد و با یه ضرب ساده میتونستی نتیجه وات رو ببینی !

اما به خاطر عدم رعایت اونا باید این کارا رو بکنی:D

حالا یه تابعی نوشتم که 2 تا مقدار میگیره یکیش جریان و یکیش ولتاژ

و خروجی اون تابع که به صورت مقدار برگشتیه مقدار وات رو نمایش میده

میشد این تابع رو به صورت مقدار برگشتی هم ننوشت مثلا جوری بنویسی که نه مقدار بگیره نه مقدار برگردونه و ....
امیدوارم کامل توضیح داده باشم

موفق باشید

واقعا ممنون اقای مغربی
میشه جواب سوالتون رو بدین!که چند درصد اختلاف داره؟
منظور از این دستورها چیه
کد php:
ret
resu 

پاسخ
اختلافش ناچیزه میتونید خودتون تست کنید ببینید

از قصد تا دو رقم اعشار نشون دادم که عدد به سمت بالاتر گرد بشه و به عدد واقعی نزدیک تر بشه!
اگه استادتون به اون چندصدم اختلاف گیر میده بگیداونم راه حل داره هم میشه کامل درستش کرد که یکم دردسر داره هم اینکه سر استاد رو شیره بمالی

راه اول قانونیه راه دوم غیر قانونی :D
ببخشید یادم رفت اسم اونارو ویرایش کنم البته مهم نیست و درست کار میکنه اما چون میخواستم فقط نتیجه رو ببینم اسمش رو همینطوری انتخاب کردم !

ما دوتا متغیر از نوع فلوت میخواستیم یکی برای اینکه مقدار وات رو توی خودش ذخیره کنه که البته میشد مستقیم داخل دستور return نوشت و اون رو حذف کرد که بهتره این متغیر تعریف کنید چون خوانایی برنامه میره بالا

یکی هم برای اینکه چون مقدار برگشتی داره و اونم از جنس اعشاری هست ما باید یک متغیر فلوت تعریف کنیم و مقدار بازگشتی رو داخل اون بریزیم
میتونید اسماش رو به این ها تغییر بدید که به موضوع بخوره

wat و result

موفق باشید .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: