با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک برای شروع avr
(16 ارديبهشت 1392، 03:14 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(16 ارديبهشت 1392، 01:40 صبح)mahdi.n نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام این برنامه در کامپیوتر جواب میده اما عملی که می بندم جواب نمیده به نظرم میکروام به مشکل برخورده
چطور میشه یه میکرو رو به حالت کارخانه برگردوند؟؟؟
فکر کنم توی برنامه قبلی اش TIMER1 فعال شده و به خاطر اونه با چه برنامه ای میشه میکرو رو به حالت کارخانه برگردوند؟؟؟؟
با تشکر و سپاس فراوان

سلام به شما :

اولا" که حتما" باید با هر LED ، یک مقاومت 220 اهم سری کنید . چون در غیر اینصورت به پورتهای میکرو فشار زیادی ممکنه بیاد و عملا" کارکرد میکرو دچار اختلال بشه . اگرچه در پروتئوس جواب میده اما در عمل ... خیر !

دوما" برای تست همیشه زمانهای تأخیر کوچکتری انتخاب کنید .

سوما" فرکانس میکرو در پروتئوس همون چیزی باشه که در برنامه گذاشتید .

چهارما" شما اگه فیوزبیتی رو تغییر نداده باشید ، با Erase کردن میکرو ( پاک کردن میکرو ) و ریختن برنامهء جدید ، همه چیز به حالت اولیه برمیگرده و تنظیمات کارخونه ای خاصی نداره . مگر اینکه فیوز بیتها رو تغییر داده باشید .

سلام
من تو عمل برای برگردوندن فیوز بیت ها به حالت اولیه یا هما ن 1MHZ کارخانه از برنامه ای استفاده می کنم که این کار را خودش انجام میدهد
و فیوز بیت ها را به حالت اول برمی گرداند.من از تاخیر های کم مثل:500msو800msو غیره استفاده کرده ام اما جواب نمیدهد.
به نظر من مشکل از این باش که من اینترآپت های میکرو را فعال کردم و شاید به خاطر آن باشد.نظر شما چیه؟
میکرو از نظر پروگرم کردن هم هیچ مشکلی ندارد و به راحتی پروگرم می شود و پروگرمر من USB است ممکن است از پروگرمر USB باشد.؟؟
با تشکر و سپاس فراوان
پاسخ
باسلام
من ی پالس دادم به int0 (وقفه خارجی)میکرو ای وی ار تا تعدادشونو شمارش کنه
در عمل وقتی پالس مرتبا ارسال میشه درست کار میکنه ولی وقتی پالس 0 هس میکرو برا خودش شمارش میکنه چطور میتونم مشکلشو حل کنم
پاسخ
(16 ارديبهشت 1392، 11:16 صبح)mahdi.n نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من تو عمل برای برگردوندن فیوز بیت ها به حالت اولیه یا هما ن 1MHZ کارخانه از برنامه ای استفاده می کنم که این کار را خودش انجام میدهد
و فیوز بیت ها را به حالت اول برمی گرداند.من از تاخیر های کم مثل:500msو800msو غیره استفاده کرده ام اما جواب نمیدهد.
به نظر من مشکل از این باش که من اینترآپت های میکرو را فعال کردم و شاید به خاطر آن باشد.نظر شما چیه؟
میکرو از نظر پروگرم کردن هم هیچ مشکلی ندارد و به راحتی پروگرم می شود و پروگرمر من USB است ممکن است از پروگرمر USB باشد.؟؟
با تشکر و سپاس فراوان

سلام :

1 - بنده که تابحال ، نرم افزاری مخصوص برای تغییر فیوزبیتهای میکرو به حالت کارخانه ای ندیدم ! هر چه هست ، همگی نرم افزارهای معروف پروگرام کردن میکرو هستند . مگه شما فیوزبیتی رو تغییر دادید که قصد دارید به حالت اولیه و پیش فرض برگرده ؟
حالت پیشفرض یا به قول شما کارخانه ای میکروها فقط مربوط میشه به فیوز بیت اونها که تنظیم کردنشون هم به هیچ نرم افزار ویژه و خاصی نیاز نداره . با بخش پروگرامر در کدویژن ، بیسکام ، AVR studio و بسیاری از برنامه های معروف که پروگرامر شما رو ساپورت بکنند ، براحتی میتونید اونها رو تغییر بدید .

2 - ببینید دوست من :

اصلا" مهم نیست که شما قبلا" چه برنامه ای روی میکرو ریخته بودی و مثلا" در اون برنامهء قبلی از اینتراپتها ، تایمرها ، مبدلهای آنالوگ به دیجیتال و و و ...استفاده میکردید یا نه !
شما به محض اینکه برنامهء جدیدی روی میکرو بریزی ، میکرو بر اساس این برنامهء جدید پیکره بندی میشه و این تصور شما اشتباهه که فکر میکنید چون قبلا" مثلا" از اینتراپت میکرو استفاده میکردید ، الان هم هنوز اون اینتراپت فعال مونده !

3 - با این تصوراتی که شما از میکرو ارائه کردید ، بنده شک دارم که شما میکروتونو به درستی دارید پروگرام میکنید ! احتمالا" مشکلی در پروگرام کردن وجود داره ولی شما گمان میکنید که بخوبی پروگرام شده !
ضمنا" نوع پروگرامر مهم نیست که چی باشه ... فقط باید کار بکنه و میکروی شما هم سالم باشه . همین !

(16 ارديبهشت 1392، 12:45 عصر)maryam d نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
من ی پالس دادم به int0 (وقفه خارجی)میکرو ای وی ار تا تعدادشونو شمارش کنه
در عمل وقتی پالس مرتبا ارسال میشه درست کار میکنه ولی وقتی پالس 0 هس میکرو برا خودش شمارش میکنه چطور میتونم مشکلشو حل کنم

ما که چیزی بنام پالس صفر نداریم !

پالس یعنی موجی دارای یک مقدار حداکثر و یک مقدار حداقل از دامنه با تکرار در یک پریود ( فاصلهء زمانی ) مشخص

من حدس میزنم شما ورودی وقفهء خارجی رو حساس به سطح انتخاب کردید . اگه اینکارو کرده باشید ، مسلما" تا زمانیکه ورودی وقفه در وضعیت 0 باشه ، بصورت مداوم ، CPU در روتین وقفه قرار میگیره و همین باعث میشه که برای خودش همینطور میشمره !
برای رفع عیب ، اگر با بیسکام کار میکنید باید خط مربوط به پیکره بندی وقفهء خارجی رو به اینصورت بنویسید :

کد php:
Config Int0 falling On Int0 Int0_int Enable Int0 

که البته بجای عبارت " Int0_int " باید نام زیربرنامهء خودتونو بنویسید .
پاسخ
مرسی بابت راهنمایی هاتون
با عرض سلام و خسته نباشید مجدد
ممکن است میکرو پورت هایش آسیب دیده باشد و مشکلش هم به خاطر آن باشد؟؟؟
اگه میشه ی راهنمایی دیگه در مورد تنظیم کردن پروگرمر USB بر روی برنامه بیسکام کنید؟؟
وقتی من پروگرمر را وصل می کنم و دکمه پروگرم رو در بیسکام می زنم با ERROR مواجه می شم باید چیکار کنم؟؟Rolleyes
پاسخ
سلام خدمت دوستان گلم، یه سوال داشتم اونم اینه که برنامه نویسی کیبرد 3*4 ماتریسی توی بسکام چطوریه؟ ( کیبرد دستساز خودمه!!!) من کلا همه وسایلمو دستساز درست میکنم، به صرفه تره واقعااااااااااا!!!
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
(16 ارديبهشت 1392، 09:31 عصر)mahdi.n نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی بابت راهنمایی هاتون
با عرض سلام و خسته نباشید مجدد
ممکن است میکرو پورت هایش آسیب دیده باشد و مشکلش هم به خاطر آن باشد؟؟؟
اگه میشه ی راهنمایی دیگه در مورد تنظیم کردن پروگرمر USB بر روی برنامه بیسکام کنید؟؟
وقتی من پروگرمر را وصل می کنم و دکمه پروگرم رو در بیسکام می زنم با ERROR مواجه می شم باید چیکار کنم؟؟Rolleyes

1 - بله ... امکان خراب شدن پورتها وجود داره .
2 - پس شما چرا قبلا" گفتید میکرو راحت پروگرام میشه !؟:s

مدل پروگرامرتونو دقیقا" بگید چیه ...

(17 ارديبهشت 1392، 12:59 صبح)behnam128ef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان گلم، یه سوال داشتم اونم اینه که برنامه نویسی کیبرد 3*4 ماتریسی توی بسکام چطوریه؟ ( کیبرد دستساز خودمه!!!) من کلا همه وسایلمو دستساز درست میکنم، به صرفه تره واقعااااااااااا!!!

سلام به بهنام گرامی :
برنامهء خاصی نداره و میتونید مثلا" از همون دستورات داخل کتاب کاهــه استفاده کنید . توی Help بیسکام هم وجود داره . فقط اگه نحوهء سیم بندی دکمه ها رو عوض کردید ، باید جدول Lookup رو هم عوض کنید .
پاسخ
سلام
من میخوام با سنسور lm35 دما رو اندازه بگیرم و روی السی دی نشون بدم(برنامه کدویژن)
الان تو پپورتئوس جواب گرفتم میخواستم بدونم برای اینکه عملی مدار رو ببندم باید قطعه ای بین سنسور و میکرو قرار بدم؟
و اینکه برا اینکه درست نشون بده vref رو یک ولت دادم حالا در عمل چطور یک ولت ایجاد کنم و به این پایه بدم؟
پاسخ
(17 ارديبهشت 1392، 09:33 صبح)maryam d نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من میخوام با سنسور lm35 دما رو اندازه بگیرم و روی السی دی نشون بدم(برنامه کدویژن)
الان تو پپورتئوس جواب گرفتم میخواستم بدونم برای اینکه عملی مدار رو ببندم باید قطعه ای بین سنسور و میکرو قرار بدم؟
و اینکه برا اینکه درست نشون بده vref رو یک ولت دادم حالا در عمل چطور یک ولت ایجاد کنم و به این پایه بدم؟

اگر با پروتیوس جواب گرفتی پس درسته. هیچ قطعه ای بین سنسور و میکرو لازم نیست. چون احتمال ضعیف کردن سیگنال خروجی سنسور هست

چرا 1 ولت؟ شما میتونی 5ولت vcc رو به aref وصل کنی. توی پروتیوس مگه 1 ولت دادی؟
به هر حال برای ایجاد 1 ولت میتونی از تقسیم مقاومتی استفاده کنی.
پاسخ
ممنون
ولی وقتی vref رو 5 میدم درست جواب نمیده
چطور میتونم با تقسیم مقاومتی یک ولت ایجاد کنم
ببخشید اگه سوالم خیلی ابتدایی هس
پاسخ
(17 ارديبهشت 1392، 12:44 عصر)maryam d نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون
ولی وقتی vref رو 5 میدم درست جواب نمیده
چطور میتونم با تقسیم مقاومتی یک ولت ایجاد کنم
ببخشید اگه سوالم خیلی ابتدایی هس
اولا" شما نیازی نیست ولتاژ 1 ولت درست کنید و براحتی میتونید همونطور که Tesla گفت عمل کنید و یا اینکه از ولتاژ مرجع داخلی استفاده کنید . یعنی پایهء Aref آزاد باشه و رجیستر ADMUX رو برابر با 11000000 قرار بدید .

اما کلا" برای تهیهء ولتاژ 1 ولت ، از سری کردن 5 عدد مقاومت 1 کیلو اهم استفاده کنید . در اینصورت ، روی دو سر هر مقاومت 1 ولت خواهید داشت .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: