با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک انتقال دما با ماژول nrf24l01+
سلام خسته نباشید.

یه پروژه داشتم که دمای 4 تا سنسورDS18B20  رو اندازه گیری میکرد و با یه آیسی ساعت که داشت هر 30ثانیه دمای 4سنسور رو روی mmc ذخیره میکرد.حالا میخام این کار رو با همین سنسورها اما بدون سیم کشی انجام بدم.یعنی سنسورها اطلاعاتشون رو به صورت بیسیم ارسال کنند و دیگه برای هر کدوم از 4 سنسور سیم کشی نکنیم.
با توجه به اینکه دمای 4تاسنسور رو همزمان میخام  فکر کنم ماژول nrf24l01+ این کار رو بتونه انجام بده.
فقط قسمت انتقال دما به صورت بیسیم رو با بسکام میخام که به برنامه قبلیم اضافش کنم.
کسی هست که این ماژول رو راه اندازی کرده باشه؟!
پاسخ
(2 شهريور 1394، 10:05 عصر)morteza1372 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خسته نباشید.

یه پروژه داشتم که دمای 4 تا سنسورDS18B20  رو اندازه گیری میکرد و با یه آیسی ساعت که داشت هر 30ثانیه دمای 4سنسور رو روی mmc ذخیره میکرد.حالا میخام این کار رو با همین سنسورها اما بدون سیم کشی انجام بدم.یعنی سنسورها اطلاعاتشون رو به صورت بیسیم ارسال کنند و دیگه برای هر کدوم از 4 سنسور سیم کشی نکنیم.
با توجه به اینکه دمای 4تاسنسور رو همزمان میخام  فکر کنم ماژول nrf24l01+ این کار رو بتونه انجام بده.
فقط قسمت انتقال دما به صورت بیسیم رو با بسکام میخام که به برنامه قبلیم اضافش کنم.
کسی هست که این ماژول رو راه اندازی کرده باشه؟!

سلام 
توی سایت خود بسکام یه مثال کامل هست برو ببین کمکت میکنه . من چهار دیتای 8 بیتی فرستادم ولی با بسکام این کارو نکردم .
پاسخ
اطلاعات این سنسور فک کنم 2بایتی باشه.
یه پروژه دارم که با بسکامه و دمای یه دونه از این سنسور ها رو روی lcd نمایش میده اما به رجیستراش مسلط نیستم که بخام برای 4تا سنسورش کنم..
شما میتونید این کار رو کنید؟
پاسخ
(2 شهريور 1394، 10:15 عصر)morteza1372 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اطلاعات این سنسور فک کنم 2بایتی باشه.
یه پروژه دارم که با بسکامه و دمای یه دونه از این سنسور ها رو روی lcd نمایش میده اما به رجیستراش مسلط نیستم که بخام برای 4تا سنسورش کنم..
شما میتونید این کار رو کنید؟

با شیفت دادن یا روشهای دیگه دیتا رو توی دوتا متغیر هشت بیتی بذاری . میشه 8 بایت nrf  میتونه 32 بایت دیتا رو بفرسته . من با کدویژن کار میکنم.
نیازی به تسلط روی رجیستر ها نیست خودش دستور آماده داره . 
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: