با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک--اشتباه در زدن فیوز بیت
چون راه اولی خیلی راحت تره گفتم اول اونو انجام بدید
منم همین رو میگفتم دنبالش گشتم پیداشم کردم گفتم اگه کارتونانجام نشده آپلودش کنم که خودتون داشتید .
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(10 تير 1392، 12:01 عصر)Tesla نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(8 تير 1392، 09:37 عصر)farshid نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من سوال شما رو کامل متوجه نشدم -اما اگرفیوزبیتها روی کریستال خارجی تنظیم باشد وبین 2پایهX1وX2میکرو هنگام پروگرام کردن کریستال نباشد پروگرامر ایسی رو نمیشناسه وباید یک کریستال بین2پایه x1وx2 میکرو قرارگیرد

کی گفته؟؟ کدوم پروگرامر اینجوریه؟!
من شبانه روز دارم میکروهایی که اشتباه فیوزبیتش تغییر کرده رو پروگرام میکنم و پروگرامر معمولیم اونا رو میشناسه

شاید منظورت پروگرامرهای isp باشه. آره؟

سلام خدمت جناب تسلا با اینکه حدود یکسال از این پاسخ من به دوستی که گفته بود روی کریستال خارجی گذاشته وپروگرامر نمیشناسه ایسی رو این علامتهای سوال وتعجب واین کی گفته رو دلم مونده بود ویادم افتاد دوباره!
کریستال خارجی فرکانس بالا مگه این نیست که اون 4بیت کلاک سلکت رو1کنی درسته؟
کسی نگفته دوست عزیز خودتون میتونید امتحان کنید!من با پروگرامرهایی که از پورت usb وcom استفاده میکردن به این موضوع برخوردم(اگه پورت LPT هم داشتم امتحان میکردم وخدمت تون عرض میکردم) شما این 4بیت رو 1کن وبعد مثلا اگر از USBasp استفاده میکنید اون کریستال مربوط به آیسیه موردپروگرام رو از مدار خارج کن.بعدش مثلا حافظه فلش میکرو رو بخونید خواهید دید که ایسی رو نمیشناسه!(مگه اینکه پروگرامرشما اسیلاتور داشته باشه )این موضوع رو با پورت COM هم امتحان کردم همینجوری میشه.
واما در مورد پروگرامرهای isp :فعلا که میکروهای ما همه ispپروگرام میشن ووقتی هم که میگه فیوزبیت خب فکر بسمت AvRمیره طبیعتا.
بعد من نفهمیدم اون چه جور پروگرامر معمولی هست که مثلا پایه ریست میکرویی مثل مگا8رو I/Oمیکنی میشناسه میکرو رو؟
شما میفرمایید فیوز بیت هاشون -خب این حرف خیلی کلی نفرمودید کدوم فیوز بیتها!! حداقل 16تا بیت دارن!
یه نکته دیگه:الان دوستمون در انتها مداری رو گذاشتن که با یک میکروی دیگه یه فرکانس خارجی به میکرو دادن و مشکلشون حل شده
این نوع میتونه اصلا کریستال خارجی تنظیم نشده باشه!! این حالت میشه کلاک خارجی که هر 4بیت کلاک سلکت رو 0کردن.
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: