با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چراغ راهنمايي چهارتايي
سلام
يه پروژه واسه يكي از درسهاي آزمايشگاه ميخام
تا چهارشنبه شب هم بيشتر وقت ندارم(پنج شنبه صبح بايد تحويل بدم)
لطفا كمكم كنيد
يه چراغ راهنمايي چهار تايي
مثلا براي چهار طرف يه چهارراه(با سون سگمنت دوتايي(دو رقمي) و سه چراغ سبز نارنجي و قرمز)

هر سون سگمنت 20 ثانيه بشمره كافيه
اون 20 ثانيه كه سون سگمنت داره ميشمره هم 20 ثانيه ال اي دي سبز روشن باشه و بعد هم واسه 2-3 ثانيه نارنجي و سپس قرمز
زمانها در كل مهم نيست ميتونم تغيير بدم
اگه يك طرف سبز هست سه طرف ديگه قرمز باشه(تو زماني كه سه طرف ديگه قرمز هست سون سگمنتاش هم واسه قشنگي كاملا روشن باشه مثل 88)
چراغ عابر پياده هم داشت ، داشت نداشت هم مهم نيست
بي زحمت با بسكام(مگا 16)
يكي تو سايت فوق العاده باحال wle.ir هست كه دوتايي هست(دوتا سون سگمنت دوتايي) من همونو به صورت چهارتايي ميخام

يك دنيا ممنون
پاسخ
(18 دي 1391، 10:33 عصر)jansfred نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
يه پروژه واسه يكي از درسهاي آزمايشگاه ميخام
تا چهارشنبه شب هم بيشتر وقت ندارم(پنج شنبه صبح بايد تحويل بدم)
لطفا كمكم كنيد
يه چراغ راهنمايي چهار تايي
مثلا براي چهار طرف يه چهارراه(با سون سگمنت دوتايي(دو رقمي) و سه چراغ سبز نارنجي و قرمز)

هر سون سگمنت 20 ثانيه بشمره كافيه
اون 20 ثانيه كه سون سگمنت داره ميشمره هم 20 ثانيه ال اي دي سبز روشن باشه و بعد هم واسه 2-3 ثانيه نارنجي و سپس قرمز
زمانها در كل مهم نيست ميتونم تغيير بدم
اگه يك طرف سبز هست سه طرف ديگه قرمز باشه(تو زماني كه سه طرف ديگه قرمز هست سون سگمنتاش هم واسه قشنگي كاملا روشن باشه مثل 88)
چراغ عابر پياده هم داشت ، داشت نداشت هم مهم نيست
بي زحمت با بسكام(مگا 16)
يكي تو سايت فوق العاده باحال wle.ir هست كه دوتايي هست(دوتا سون سگمنت دوتايي) من همونو به صورت چهارتايي ميخام

يك دنيا ممنون

سلام Blush پروژه ای پیدا کردی :D نگران نباش:D امروز هم تا شب وقت داریم :-/
الان میخواستم یه استینی بالا بزنم سرم گیج رفت .
اگه میشه واضع تر توضیح بده اون رو . بعدشم اون پروژه تو سایت که با بیسیکه از روی اون میشه به راحتی اینو ساخت
پاسخ
سلام داداش
آره هنوز وقت هست
آقا من بيخيال سون سگمنت شدم چون حتي اگه بتونم بنويسم يا پيدا كنم مطمئنم نميتونم واسه استاد توضيح بدم(چون كلا كار با تايمر رو بلد نيستم)
ميخام با ال سي دي درست كنم كه آسونتره
مثلا چهار گوشه ي ال سي دي بنويسه
يه شماتيك با يه برنامه كوچولو ميزارم كاملا متوجه ميشيد
فقط ميخام جلوي اون اعدادي كه گذاشتم يه عدد مثلا 20 شروع كنه كم شدن و وقتي به 0 رسيد بره متغير بعدي همين كارو كنه
هر متغيري هم كه داره كم ميشه ال اي دي همون متغير سبز باشه بقيه قرمز
اگه هم بتونيد يه برنامه كوچولو بگيد كه عدد 20 شروع كنه به كم شدن همين طور كه كم ميشه يه ال اي دي سبز هم روشن باشه و وقتي رسيد به 0 ال اي دي نارنجي واسه 2 ثانيه روشن و بعد خاموش و سپس يه ال اي دي قرمز روشن بشه خودم پروژم رو تكميل ميكنم
يك دنيا ممنون
متغيري هم كه از 20 شروع ميكنه به كم شدن 20 ثانيه طول بكشه مثلا داره ثانيه ميشمره
يه جورايي مثل چراغ راهنمايي سر يك چهارراه

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   4.rar (اندازه: 42.06 KB / تعداد دفعات دریافت: 25)
پاسخ
(20 دي 1391، 01:31 عصر)jansfred نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه هم بتونيد يه برنامه كوچولو بگيد كه عدد 20 شروع كنه به كم شدن همين طور كه كم ميشه يه ال اي دي سبز هم روشن باشه و وقتي رسيد به 0 ال اي دي نارنجي واسه 2 ثانيه روشن و بعد خاموش و سپس يه ال اي دي قرمز روشن بشه خودم پروژم رو تكميل ميكنم
منم رو پروژه کار میکنم ولی خودتم برا ساختنش تلاش کن . از کد زیر برای شمردن از 20 تا 1 استفاده میشه
کد:
Cursor Off
Do

For A = 20 To 0 Step -1
Waitms 300
cls
Locate 1 , 1
Lcd "1="
Locate 1 , 3

Lcd A
Next A
Loop

End

برنامه قبلا یک ایرادی داشت ویرایشش کردم
پاسخ
تورو خدا كمك كنيد دوستان
من بايد اين پروژه رو به صورت سخت افزاري هم ببندم
واسش گزارش كار هم بنويسم
اي خداااااااااااااااااااااا
دعاتون ميكنم

چشم
دستتون درد نكنه
باهاش ور ميرم ببينم چي ميشه
ايشالا سلامت باشيد
پاسخ
(20 دي 1391، 03:35 عصر)jansfred نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تورو خدا كمك كنيد دوستان
من بايد اين پروژه رو به صورت سخت افزاري هم ببندم
واسش گزارش كار هم بنويسم
اي خداااااااااااااااااااااا
دعاتون ميكنم

چشم
دستتون درد نكنه
باهاش ور ميرم ببينم چي ميشه
ايشالا سلامت باشيد

روی پروجکت می بندی درسته ؟
اصلا نگران نباش حتما درستش می کنیم . مهم برنامشه بستنش رو پروجکت 20 دقیقه کمتر میخواد :-/
پاسخ
داداش من برناممو درست كردم تا حدودي
فقط ميمونه ال اي دي ها
ببينيد ميتونيد زحمتشو بكشيد البته باز هم من خودم باش ور ميرم

1- عدد يك كه روي ال سي دي هست و داره از 20 شمارش ميكنه و كم ميشه هم زمان ال اي دي رديف يك سبزشg1 روشن و بقيه رديف ها قرمزش روشن باشه
2- وقتي عدد يك روي ال سي دي به 0 رسيد رديف اول ال اي دي ها سبز خاموشg1 و ال اي دي زردy1 واسه 2 ثانيه روشن سپس خاموش و ال قرمزr1 روشن (اينجاست كه ال اي دي سبز واسه رديف دوم روشن ميشه پس بقيه رديف ها بايد قرمز باشن)
3- به همين ترتيب واسه 4رديف ال اي دي ها عمل كنند
باز هم شما اگه واسه يه رديف بنويسي من خودم واسه بقيه رديف ها مينويسم
با تشكر

آره روي برد سوراخ دار ميبندم
بله نيم ساعته ميبندم مشكلي نيست
آقا يك دنيا ممنونم

آقا اين يكي آخري رو گذاشتم بگير فرق ميكنه
چيزايي كه قراره رو ال سي دي نشون بده كامله
فقط مونده ال اي دي ها

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   4.rar (اندازه: 42.35 KB / تعداد دفعات دریافت: 12)
پاسخ
(20 دي 1391، 04:10 عصر)jansfred نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش من برناممو درست كردم تا حدودي
فقط ميمونه ال اي دي ها
ببينيد ميتونيد زحمتشو بكشيد البته باز هم من خودم باش ور ميرم

1- عدد يك كه روي ال سي دي هست و داره از 20 شمارش ميكنه و كم ميشه هم زمان ال اي دي رديف يك سبزشg1 روشن و بقيه رديف ها قرمزش روشن باشه
2- وقتي عدد يك روي ال سي دي به 0 رسيد رديف اول ال اي دي ها سبز خاموشg1 و ال اي دي زردy1 واسه 2 ثانيه روشن سپس خاموش و ال قرمزr1 روشن (اينجاست كه ال اي دي سبز واسه رديف دوم روشن ميشه پس بقيه رديف ها بايد قرمز باشن)
3- به همين ترتيب واسه 4رديف ال اي دي ها عمل كنند
باز هم شما اگه واسه يه رديف بنويسي من خودم واسه بقيه رديف ها مينويسم
با تشكر

آره روي برد سوراخ دار ميبندم
بله نيم ساعته ميبندم مشكلي نيست
آقا يك دنيا ممنونم

آقا اين يكي آخري رو گذاشتم بگير فرق ميكنه
چيزايي كه قراره رو ال سي دي نشون بده كامله
فقط مونده ال اي دي ها
سلام هنوز مال شمارو نگاه نکردم ولی خودم یکی براتون نوشتم امیدوارم بکارتون بیاد .

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   led 4.rar (اندازه: 40.69 KB / تعداد دفعات دریافت: 13)
پاسخ
آقا يك دنيا ممنونننننننننننننننننننننننننننننننن
خيلي گولي به خدا
آقا دقيقا همينو ميخاستم
دسته گلت مرسي
آقا من مديونتم
كاش بتونم جبران كنم
الان شروع ميكنم به بستنش
بازم تشكر
پاسخ
(20 دي 1391، 05:07 عصر)jansfred نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا يك دنيا ممنونننننننننننننننننننننننننننننننن
خيلي گولي به خدا
آقا دقيقا همينو ميخاستم
دسته گلت مرسي
آقا من مديونتم
كاش بتونم جبران كنم
الان شروع ميكنم به بستنش
بازم تشكر

خواهش می کنم دوست عزیز کاری نکردیم .
برای اینکه دستورات تاخیرت درست باشه فیوز بیتت رو روی 8 مگ داخلی قرار بده . زمان های تاخیرم خودت دست کاری کن :D
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: