با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروگرامرهای میکروکنترلر AVR
هادی جان دمت گرم
pixar جان دم شما هم گرم
من می گردم اگه پیدا کردم لینکشو همین جا می زارم تا بقیه هم استفاده کنن.
بازم می گم دمتون گرم

پیداش کردم
یه پروگرامره که با پورت usb هستش عکسش پایین هستش
اگه کسی از این نوع پروگرامر اطلاع داره بگه که با ویندوز 7 سازگار هستش یا نه ؟
و بعدش اینکه چه میکرو هایی رو جواب میده؟

اگه کسی فایل کاملشو خواست بگه تا بزارم.

فک کنم اگه کسی اینو درست کنه 10 هزارتومنی سود کنه.
*****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****
پاسخ
این پروگرامر usbasp هست و با ویندوز 7 هم کار میکنه و بهترین کارکرد خودش رو با برنامهء پروگرامر Khazama داره .
( موضوعات مربوط به پروگرامر AVR بزودی به تاپیک مرتبط با خودش منتقل خواهند شد )
پاسخ
تو فایل اصلیش شماتیک مدار رو نکشیده کسی می تونه شماتیکشو در بیاره یا نه؟
*****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****
پاسخ
(23 اسفند 1391، 07:05 عصر)ehsan2774 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو فایل اصلیش شماتیک مدار رو نکشیده کسی می تونه شماتیکشو در بیاره یا نه؟

اصلا" سخت نیست ... فقط کمی وقت گیره . شاید حدودا" نیم ساعت !
اگه میخواید بسازید بهتره خودتون زحمتشو بکشید .
پاسخ
سعیم رو می کنم ولی شما هم کمکم کنین
بگین از کجاش شروع کنم؟
قدم قدم بریم جلو دیگه ...

در ضمن تشکر کنم از شما بخاطر نظمی که به تاپیک ها دادید.

دمتون گرم.
پاسخ
(23 اسفند 1391، 10:40 عصر)ehsan2774 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سعیم رو می کنم ولی شما هم کمکم کنین
بگین از کجاش شروع کنم؟
قدم قدم بریم جلو دیگه ...

در ضمن تشکر کنم از شما بخاطر نظمی که به تاپیک ها دادید.

دمتون گرم.
خواهش میکنم ;)

چشم ... شما شروع کنید . بنده هم کمکتون میکنم .

بهتره از پروتئوس استفاده کنید . یک صفحه باز کنید و تمام قطعاتش رو توی اون بیارید .
برای شروع سیم کشی هم ابتدا از تک تک پایه های میکرو شروع کنید .
پاسخ
باشه
ممنون از راهنمایی تون
پاسخ
سلام

برای احیای دوباره میکرو( تو یه سایت دیدم)یک موج 1MHZمربعی به پایهXTAL1بده دلیلش بخاطر ساختمان داخلی میکرو avrاست.

اینم برنامه برای ساخت موج بامیکرو جهت اعمال به پایهXTAL1:ووصل به پروگرام وتصحیح آن
کد:
$regfile = "M16DEF.dat" : $crystal = 1000000

Ddrb.0 = 1

Do
    Toggle Portb.0
Loop

ولی خودمونیم عجب سایتی نمره بینهایت باید داد با اینکه نوپاست من که این سایت رو برای افزایش علم انتخاب میکنم.
موفق باشید
در دریای طوفانی باخدابودن بهتر از ناخدا بودن است
پاسخ
با سلام خدمت دوستان
پروگرامر usbasp موجود در سایت رو دانلود کردم و ساختم ، اما یکی از قطعاتی که تو شماتیک هست رو گیر نیاوردم ،
یه خازن الکترولیت (C4) که مقدارش رو زده 100 پیکو فاراد و اشتباهه ، چون خازن الکترولیت با این مقدار اصلا نیست (من که هرچی گشتم پیدا نکردم) ، نمیدونم چه مقداری باید استفاده کنم ، ازطرفی به این مدار خیلی نیاز دارم ، اگه کسی میتونه خواهشا کمک کنه ،
اینم لینک صفحه پروگرامر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون
پاسخ
(6 فروردين 1392، 02:22 صبح)mohamad_69ah نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
پروگرامر usbasp موجود در سایت رو دانلود کردم و ساختم ، اما یکی از قطعاتی که تو شماتیک هست رو گیر نیاوردم ،
یه خازن الکترولیت (C4) که مقدارش رو زده 100 پیکو فاراد و اشتباهه ، چون خازن الکترولیت با این مقدار اصلا نیست (من که هرچی گشتم پیدا نکردم) ، نمیدونم چه مقداری باید استفاده کنم ، ازطرفی به این مدار خیلی نیاز دارم ، اگه کسی میتونه خواهشا کمک کنه ،
اینم لینک صفحه پروگرامر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون

سلام به شما دوست گرامی :

یادمه قبلا" هم یه جایی یکی از دوستان ، دقیقا" همین مشکلو عنوان کرده بود و بنده پاسخ داده بودم ... ( البته در این سایت نبود )

مقدار خازن C4 در نقشهء شماتیک ، به اشتباه 100pf ذکر شده و مقدار صحیح اون ، 100uf ( میکرو فاراد ) هست . ضمنا" این خازن به منظور حذف ripple‌ تغذیه گذاشته شده و حتی اگه برداشته بشه ، مشکلی برای پروگرامر پیش نخواهد اومد ...

موفق باشید ...
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: