با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروگرامرهای میکروکنترلر AVR
سلام :

شاید برای برخی از دوستان اتفاق افتاده باشه که اشتباها" هنگام پروگرام کردن میکرو ، فیوز بیت مربوط به JTAG‌ رو برنامه ریزی کرده باشید و به این ترتیب ، عملا" امکان پروگرام شدن میکرو توسط بقیهء پروگرامرهای رایج رو از دست داده باشید .
در اینگونه موارد ، تنها راه برگردوندن این فیوزبیت و احیای میکرو ، فقط پروگرامرهای موسوم به JTAG‌ هستند .
قابل توجه حسام عزیز :

یک نمونه از این پروگرامرو اینجا قرار دادم که خیلی میتونه مفید واقع بشه .

پسوورد فایل فشرده : www.wle.ir

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   jtag Programmer.rar (اندازه: 37.13 KB / تعداد دفعات دریافت: 91)
پاسخ
عالی بود
شما تو دستو بالتون یه پروگرامر برای میکرو کنترلر های avr ندارین که بتونه atmega8 , atmega16 , atmega32 رو ساپورت کنه .

حداقلش
اگه دارین مدار عملیش با کمی توضیح بزارین.
*****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****
پاسخ
سلام :

من خودم همیشه از پروگرامر STK200/300 استفاده میکنم که جزء ساده ترین پروگرامر هاست . نقشه اش هم توی تمام کتابها هست . همهء میکروهای AVR رو هم ساپورت میکنه .
البته جدیدا" یدونه STK500 از شرکت نوآوران خریدم که دیروز ، یکی از میکروهامو دوباره زنده کرد !Shy ( چون حوصلهء ساختن نداشتم !:D )
اما اگه تمایل نداری که آماده بخری ، بگو از چه پورتی میخوای استفاده کنی تا یه نقشهء مناسب بذارم .
پاسخ
stk200 / 300 که win7 32/64bit رو ساپورت می کنه ؟
*****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****
پاسخ
(21 اسفند 1391، 01:20 عصر)ehsan2774 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
stk200 / 300 که win7 32/64bit رو ساپورت می کنه ؟
آره . 100٪
چون دیگه مثل بقیهء مدارهای پروگرامر ، بحث نصب کردن درایور و اینجور مسائل براش وجود نداره که بخواد دردسر داشته باشه .
پاسخ
عالیه
بحث بعدیش اینکه با چه پورت به کامپیوتر وصل میشه ؟
پورت پرینتر ؟ چون من با لب تاپ می خوام وصل کنم و لب تاپم پورت پرینتر نداره ؟و می خوام که پورتش usb باشه.
یه سوال دیگه : پورت پرینتر 25 پایه داره ؟
پورت سریال 15 پایه داره ؟
میشه یه توضیحی هم در این رابطه بدین.

ممنون
پاسخ
(21 اسفند 1391، 01:34 عصر)ehsan2774 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عالیه
بحث بعدیش اینکه با چه پورت به کامپیوتر وصل میشه ؟
پورت پرینتر ؟ چون من با لب تاپ می خوام وصل کنم و لب تاپم پورت پرینتر نداره ؟و می خوام که پورتش usb باشه.
یه سوال دیگه : پورت پرینتر 25 پایه داره ؟
پورت سریال 15 پایه داره ؟
میشه یه توضیحی هم در این رابطه بدین.

ممنون
1 - پروگرامر STK200\300 فقط با پورت LPT ( پورت پرینتر ) کار میکنه . اما شما میتونید با خرید یک عدد مبدل یو اس بی به LPT ، و نصب درایورش که همراه با خود مبل در جعبه وجود داره ، از این پروگرامر در لپ تاپ هم استفاده کنید .

2 - پورت LPT دارای 25 پایه ( DB 25 ) و پورت سریال یا کام دارای 9 پایه ( DB 9 ) هست .

پاسخ
pixar جان لطف کن این مدارشو بزار .
قیمت این مبدل چقده؟
پورت لب تاپ من بجز usb یه پورت 15 پایه است اسمش چیه؟
پاسخ
(21 اسفند 1391، 02:39 عصر)ehsan2774 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قیمت این مبدل چقده؟

با اجازه از آقا وحید و بقیه دوستان

اون پورت 15 پایه, خروجی VGA هستش که موقع وصل کردن به مونیتور و پروژکتور باید ازش استفاده کنی Rolleyes
support.wle.ir
پاسخ
(21 اسفند 1391، 04:11 عصر)Hadi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(21 اسفند 1391، 02:39 عصر)ehsan2774 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قیمت این مبدل چقده؟

با اجازه از آقا وحید و بقیه دوستان

اون پورت 15 پایه, خروجی VGA هستش که موقع وصل کردن به مونیتور و پروژکتور باید ازش استفاده کنی Rolleyes

هادی جان راهی پس نداره که من با این پورت بتونم پروگرامر به لب تاپ وصل کنم.
و یا حتما باید از مبدل استفاده کنم ؟

در ضمن اگه شما این پروگرامری که pixar گفت دارین بزارین ممنون می شم؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: