با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه ماشین RC بلوتوث
سلام و وقت بخیر...
این اولین پروژه من هست و سرم پر از سوالات مختلف و بی جواب!
این برد هایی که خریدم:

1. برد آردوینو UNO CH340G | قیمت 36 هزار تومان
2. شیلد موتور درایور L298P آردوینو به همراه بازر | قیمت: 18300 تومان
3. ماژول بلوتوث سریال HC-05 همراه با برد کمکی | قیمت: 21000 تومان
4. یک عدد ماشین کنترلی ارزان قیمت | بنده یک عدد از دوستان گرفتم که بردش مشکل داشت. ولی فکر کنم با 40 تومن بتونید یکی بخرید!
5. تگ NFC برای اتصال سریع | قیمت 1400 تومان.

خب موتور مورد استفاده از این موتور معمولی هاست. شاید بعدا براشلس کردم!
ولی برای تامین انرژی مورد نیاز این دو موتور چه باتری نیاز هست؟
برای شیلد و برد باید جدا برف تامین بشه؟! اگر بله برای هر کدوم چه ولتاژی و چه آمپری؟!
و اینکه نمی دونم محل اتصال پاور به شیلد کجاست!!!
پ.ن: یک پاور بانک 8000 میلی آمپر ساعتی 3.7 ولتی دارم که خروجیش 5ولت با شدت جریان حداکثر 2.1 آمپری است. اگه بدرد این پروژه می خوره بگید.
پاسخ
سلام
لطفا از شیلد درایور موتور L298P که دارید یک تصویر قرار دهید.
پاسخ
سلام مجدد...
بفرمایید:
İmage

İmage
پاسخ
عکسها مثل اینکه آپ نشدن!
این یکم توضیحات اضافه:
مشخصات فنی شیلد:
1. ولتاژ ورودی VD :5 ولت
2. ولتاژ مرجع درایور: VIN input 6.5~12V, PWMIN input 4.8~24V
3. Iss ≤ 36mA
4. Io ≤ 2A
5. ماکزیمم توان مصرفی: 25 وات
6. دمای مجاز کاری : -25 تا 130 ℃
7. نوع درایو: درایور دو کاناله توان بالای H-bridge
8. قابلیت کنترل سرعت موتور با PWM/PLL

خصوصیات:
1.برای اتصال این شیلد به آردوینو به هیچ گونه سیم کشی نیازی نیست. این شیلد برای درایو موتور از پین های D8. D10.D11.D12دیجیتال استفاده میکند.
2.داری بازر
3.پین های دیجیتال D2,D3,D5,D6,D7,D9,D13 در این شیلد مورد استفاده قرار نگرفته اند.
4.حرکت های Forward ، backward و rotaryهر کدام در این شیلد داری نمایشگر LED مخصوص هستند.
6.5 پین آنالوگ آردوینو از این شیلد قابل دسترسی هستند.

پاسخ
1- ولتاژ راه اندازی موتور بستگی به ساختار سیم پیچ های اون داره. یکی از راه هایی که می شود ولتاژ کاری اون رو متوجه شد برچسب روش هست و یا برگه راهنمای اون که به صورت PDF در اینترنت باید موجود باشه. و یا اینکه می توانید به صورت تجربی ولتاژ اون رو مشخص کنید یعنی به این صورت که اون رو به یک منبع ولتاژ متغیر با جریان دهی کافی وصل کنید و ببینید وقتی ولتاژ به چه حدی می رسد هم سرعت و قدرت موتور مناسب هست و هم داع نمی شود.
2- باتری مورد نظر برای راه اندازی موتورها باید طبق مشخصات اون موتورها تهیه شود مثلا اگر موتور ها جریان بالایی می گیرند شما باید از باتری با ظرفیت بالاتری استفاده کنید و ولتاژ هم همین طور.
3- توی سایت آردوینو پیشنهاد شده که به آردوینو UNO ولتاژی بین 7 تا 12 ولت داده بشه.
4- توی این Shield در مجموع 6 تا اتصال پیچی (همان قطعات که با پیچ گوشتی میشه پیچ اون ها رو باز کرد و داخلشون سیم فرستاد) وجود دارد که شامل یک دسته 2 تایی و یک دسته 4 تایی است. اون درسته 4 تایی به سمت موتور ها می رود و اون دسته 2 تایی برای تامین برق این درایور.

İmage
پاسخ
ممنون از پاسخ گویی!
پس حالا باید دو منبع داشته باشم؟7 2 تا 7 ولت کافیه؟!
یکی برای Uno و کی برای شیلد درسته؟!
مه همه چیز رو آماده کردم. فقط موندم چطور و به چه میزان این دو برد رو تغذیه کنم!
پاسخ
(8 آبان 1394، 08:23 عصر)rohollah نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسخ گویی!
پس حالا باید دو منبع داشته باشم؟7 2 تا 7 ولت کافیه؟!
یکی برای Uno و کی برای شیلد درسته؟!
مه همه چیز رو آماده کردم. فقط موندم چطور و به چه میزان این دو برد رو تغذیه کنم!

این رو بهتره خودتون امتحان کنید یعنی اول با یک منبع تغذیه مثلا 9 ولتی که جریان دهی لازم رو دارد هم برق آردوینو رو تامین کنید و هم برق Shield رو و بعدش با 2 منبع تغذیه جداگانه امتحان کنید.
و اگر دیدید که میشه با 2 منبع تغذیه جداگانه این رو راه اندازی کرد پس بهتره از همون استفاده کنید به این دلیل که موتورها در لحظه اولی که روشن می شوند به صورت ناگهانی جریان زیادی رو مصرف می کنند و این ممکنه باعث بازنشانی(Reset) شدن میکروکنترلر روی آردوینو شود.
لطفا نتیجه این کار رو اعلام کنید
موفق باشید WleSmile
پاسخ
سلام!
یک باتری 9 ولتی راهش انداختم. هر دو بورد روشن شدن ولی بلوتوث پیدا نمیشه!!
هیچ ال ای دی هم روی برد بلوتوث روشن نیست که بدونم سالمه یا نه!!
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: