با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه تابلو روان با قابلیت اتصال به کامپیوتر - به زودی...
بله اون میکروکنترلر USB دارد با سرعت چند مگابایتی ولی من تا حالا توی بازار و فورشگاه ها اینترنتی داخلی ندیدمش. WleThinking
مگه قراره USB همیشه به مدار وصل باشه. یک بار با استفاده از مبدل یو اس بی به سریال برنامه رو می ریزیم توی میکرو و بعدش استفاده می کنیم.
پاسخ
(14 شهريور 1394، 07:38 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله اون میکروکنترلر USB دارد با سرعت چند مگابایتی ولی من تا حالا توی بازار و فورشگاه ها اینترنتی داخلی ندیدمش. WleThinking
مگه قراره USB همیشه به مدار وصل باشه. یک بار با استفاده از مبدل یو اس بی به سریال برنامه رو می ریزیم توی میکرو و بعدش استفاده می کنیم.

خب اگه قرار باشه یه متن ثابت رو نشون بده و متن عوض نمیشه اصلا نیازی به ارتباط با کامپیوتر نیست. با یه میکروی ارزون و معروف مثل ATmega8 و یا PIC16F628A هم میشه ساخت و متن مورد نظر رو همون اول وارد برنامه کرد.

مهمترین ویژگی این پروژه اینه که برای تغییر متن نیازی به نوشتن برنامه و پروگرام کردن میکرو نیست.
support.wle.ir
پاسخ
داش پس در این صورت اگه از usb بکنیمش که برقش قط میشه....(؟!)

پاسخ
(14 شهريور 1394، 08:16 عصر)MohammadMers نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داش پس در این صورت اگه از usb بکنیمش که برقش قط میشه....(؟!)

تو ارسال دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توضیح دادم. ارسالهارو با دقت دنبال کنین. WleSmile
support.wle.ir
پاسخ
(14 شهريور 1394، 07:48 عصر)هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(14 شهريور 1394، 07:38 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب اگه قرار باشه یه متن ثابت رو نشون بده و متن عوض نمیشه اصلا نیازی به ارتباط با کامپیوتر نیست. با یه میکروی ارزون و معروف مثل ATmega8 و یا PIC16F628A هم میشه ساخت و متن مورد نظر رو همون اول وارد برنامه کرد.

مهمترین ویژگی این پروژه اینه که برای تغییر متن نیازی به نوشتن برنامه و پروگرام کردن میکرو نیست.
ممنون
فکر کنم منظورم رو درست متوجه نشدید WleSurprised . برخی مکان ها نیازی نیست متن رو پشت سر هم تغییر بدهیم مثلا هر روز یا هر چند ساعت یکبار نیاز هست متن تغییر داده بشه. پس ما با استفاده از مبدل USB به سریال برنامه رو با استفاده از نرم افزار شما انتقال می دهیم به میکرو و بعد تا نوبت بعدی کاری اش نداریم. WleWink
پاسخ
(14 شهريور 1394، 08:29 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(14 شهريور 1394، 07:48 عصر)هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون
فکر کنم منظورم رو درست متوجه نشدید WleSurprised . برخی مکان ها نیازی نیست متن رو پشت سر هم تغییر بدهیم مثلا هر روز یا هر چند ساعت یکبار نیاز هست متن تغییر داده بشه. پس ما با استفاده از مبدل USB به سریال برنامه رو با استفاده از نرم افزار شما انتقال می دهیم به میکرو و بعد تا نوبت بعدی کاری اش نداریم. WleWink

همونطور که میدونین تو سریال در هر لحظه میشه فقط 1 بایت ارسال کرد. حساب کنید برنامه ای که هر کاراکترش 6 بایت دیتا داره بخواهیم یه متن 40 کاراکتری بنویسیم باید 240 بار دیتا ارسال کنیم. میکرو هم باید منتظر باشه که اطلاعات بیاد ( که اونم اگه همش سالم برسه )  و بعدش شروع کنه به نوشتن.

البته من نگفتم که نمیشه فقط گفتم سرعتش جوابگو نیست و حیفه که وقتی USB هست از ارتباط سریال استفاده کنیم. خب این بر میگرده به سلیقه طراح و استفاده کننده.

در ضمن برای ارتباط سریال شما یا باید تو کامپیوتر پورت سریال داشته باشی و یا اینکه تو مدارتون از آیسی های مبدل مثل PL2303 استفاده کنی که اینطوری هم هزینه میره بالا هم مدارت شلوغ میشه.

ضمنا تو ارتباط سریال شما نمیتونی کاری کنی که برنامه فقط با مدار شما کار کنه و برای پروژه های تجاری اصلا خوب نیست.

support.wle.ir
پاسخ
آها. خودتون یک میکروکنترلر AVR سراغ ندارید که هم توی بازار باشه هم USB داشته باشه؟ میکروکنترلر ATmega 2560 یو اس بی داره؟
پاسخ
(14 شهريور 1394، 09:32 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آها. خودتون یک میکروکنترلر AVR سراغ ندارید که هم توی بازار باشه هم USB داشته باشه؟ میکروکنترلر ATmega 2560  یو اس بی داره؟

نه نداره. فقط اینا دارن فکر کنم:

İmage

والا من زیاد با AVR کار نکردم، ضمنا زیاد نمیدونم تو ایران کدوم میکروها پیدا میشه کدوم ها نیست.

شما آمارشو بگیرین و حتما با قیمت تا ببینیم در مقایسه با PIC18F4550 و یا PIC18F2550 به صرفه هست اصلا یا نه تا بعدا بشینیم به کمک هم با AVR هم بسازیم.
support.wle.ir
پاسخ
قربان شما Dh
این جدول رو از کجا آرودید؟ Idea
پاسخ
(14 شهريور 1394، 10:03 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قربان شما Dh
این جدول رو از کجا آرودید؟ Idea

خواهش میکنم WleSmile

از تو سایت Atmel اینم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

support.wle.ir
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: