با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه تابلو روان با قابلیت اتصال به کامپیوتر - به زودی...
(10 شهريور 1394، 01:10 صبح)mkhp نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درسته ولی منظورم در هنگام کار بود
مگه نرم افزار به طور دائم به میکرو وصل نیست ، پس یه جمله ثابت قرار نیست نمایش داده بشه . . .
البته فکر کنم منظورتون این بود که حداکثر میزان بزرگی و کوچکی همه حروف را برای میکرو تعریف کنیم و مثلا 3 حالت ثابت (کوچک - متوسط - بزرگ) براش قرار بدیم
.
.
.
الان نمیدونم چرا یه حسی به من گفت که انگار اشتباه متوجه موضوع شدم !!!
Bw

منم منظورم هنگام کار بود دیگه. مثلا 4 تا فونت طراحی میکنی و ذخیره میکنی. بعدش مثل همین سرعت انتخاب میکنی که نوشته رو با کدوم فونت نشون بده. فقط همونطور که گفتم حوصله میخواد. ولی بعضی کاراکترها رو سایز کوچک خوب دیده نمیشن.

البته این کارا چون نرم افزاریه میشه بعدها با آپدیت کردن برنامه امکانات جدید اضافه کرد.

ضمنا نرم افزار نیاز نیست که همیشه به میکرو وصل باشه. شما بعد از فرستادن اطلاعات میتونی از نرم افزار خارج بشی و تا کامپیوتر رو خاموش نکردی مدار متن رو نشون میده و برای متن جدید دوباره وارد برنامه بشی و متن جدید بفرستی و یا بدون تغییر دادن متن فقط سرعت رو کم و یا زیاد کنی.

ضمنا اگه تغذیه مدار رو بجای اینکه از USB تامین کنی، بصورت مستقل از آداپتور تامین کنی میتونی کامپیوتر رو هم خاموش کنی.
support.wle.ir
پاسخ

برنامه تکمیل شد، مدار هم از تست نهایی سربلند بیرون اومد

Wlelove 

İmage

İmage

İmage

İmage

اینم یه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از کارکرد مدار

Wlelove 

ایشالله تو اولین فرصت فایلها رو تو یه موضوع جدید آپلود میکنم

باز هم اگه نظری دارین حتما بگین

ضمنا این تاپیک رو بعدا حذف میکنم، البته اعتبارهایی که دوستان بابت اطلاعات مفیدشون از این تاپیک دریافت کردن حذف نمیشه

Wlelove
support.wle.ir
پاسخ
داداش اگه میشه یه طوری کن که من نویی که هیچی از PIC بلد نیستم هم بتونم بسازم و استفاده کنم
پاسخ
(13 شهريور 1394، 06:11 عصر)MohammadMers نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش اگه میشه یه طوری کن که من نویی که هیچی از  PIC بلد نیستم هم بتونم بسازم و استفاده کنم

دوست عزیز برای ساخت و استفاده نیازی به اینکه شما از PIC سر در بیاری نیست.

شما فقط باید پروگرامر PIC داشته باشی و بلد باشی میکرو رو پروگرام کنی. اگه با میکروهای دیگه کار کرده باشی، تو پروگرام کردن مشکلی نخواهی داشت فقط باید پروگرامر PIC داشته باشی و یا از کسی که داره کمک بگیری و میکرو رو پروگرام کنی.

البته میشه تو فروشگاه میکرو پروگرام شده رو هم قرار داد تا کسایی که به پروگرامر PIC دسترسی ندارن بتونن راحت تهیه کنن.
support.wle.ir
پاسخ
اگر این پروژه به AVR تبدیل می شد ارزشش چند برابر می شد.
پاسخ
(13 شهريور 1394، 11:15 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میشه تبدیلش کرد، یه میکرویی که USB داشته باشه معرفی کنین ببینم میتونم براش برنامه رو بنویسم؟
support.wle.ir
پاسخ
فقط میشه داخلش انگلیسی نوشت؟
پاسخ
(14 شهريور 1394، 04:48 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فقط میشه داخلش انگلیسی نوشت؟

اگه فونت فارسی هم طراحی بشه میشه فارسی هم نوشت. فقط فارسی یه مشکلی داره که کار رو پیچیده میکنه.

مثلا ه 3 حالت داره ه اول مثل هادی - ه وسط مثل مهدی - ه آخر مثل فاطمه

تقریبا همه حروف فارسی به این شکل هستن. برای نوشته های ثابت راحته ولی برای این پروژه که نوشته رو کاربر مینویسه و ما نمیدونیم قرارِ چی بنویسه کار یکم پیچیده میشه. البته کار نشد نداره شاید تو آپدیتهای بعدی بشه اضافه کرد.

البته برای فارسی نوشته باید از چپ به راست حرکت کنه این یعنی برای فارسی یه برنامه جدا باید نوشته بشه.

ضمنا قرار بود یه میکرو معرفی کنین، چی شد؟
support.wle.ir
پاسخ
(13 شهريور 1394، 11:30 عصر)هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(13 شهريور 1394، 11:15 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میشه تبدیلش کرد، یه میکرویی که USB داشته باشه معرفی کنین ببینم میتونم براش برنامه رو بنویسم؟

آیا منظور شما از میکرویی که USB داشته باشه یه چیزی شبیه به اینه: ATmega 32U4
اگر بشه با مبدل USB به سریال این تابلو رو مثلا به یک ATmega 32 وصل کرد خوب می شد.
پاسخ
(14 شهريور 1394، 05:29 عصر)mehdi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(13 شهريور 1394، 11:30 عصر)هادی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آیا منظور شما از میکرویی که USB داشته باشه یه چیزی شبیه به اینه: ATmega 32U4
اگر بشه با مبدل USB به سریال این تابلو رو مثلا به یک ATmega 32 وصل کرد خوب می شد.

بله این میکرویی که معرفی کردین USB داره، قیمتش چنده؟ در دسترس هست؟ یعنی راحت میشه پیدا کرد و خرید؟

متاسفانه سرعت سریال جوابگو نیست ضمنا وقتی USB به این قشنگی داریم چرا بریم دنبال پورت سریال قدیمی؟
support.wle.ir
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: