با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه التراسونیک با مگا8
(12 فروردين 1392، 08:05 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یک نفر که هیچوقت به دنبال پروژه های اینچنینی و آموزشی نرفتم و نخواهم رفت ... مگر اینکه ضرورتی ایجاب کنه یا سفارشی در کار باشه ...

اما حسام جان ظاهرا" تو کار این پروژه ها هست ...
فقط میخاستم ببینم با اون شماتیک که فرستادم مشکل برنامه نویسیش کجاست؟؟؟؟İmage
اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم!!!!!!
پاسخ
(12 فروردين 1392، 08:05 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یک نفر که هیچوقت به دنبال پروژه های اینچنینی و آموزشی نرفتم و نخواهم رفت ... مگر اینکه ضرورتی ایجاب کنه یا سفارشی در کار باشه ...

اما حسام جان ظاهرا" تو کار این پروژه ها هست ...
حالا چرا من :D:D

والا من سال88 87 sfr05 رو راه اندازی کردم میتونم راهنمایی کنم اما ایشون برای اون شماتیک میخواد در ضمن دست خودت رو میبوسه وححید جون چون بیسیکه :D

نقل قول: فقط میخاستم ببینم با اون شماتیک که فرستادم مشکل برنامه نویسیش کجاست؟؟؟؟İmage
کامرانم بیاد ببینیم اون چی داره
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
قرار بوده این پروژه رو تحویل بدم اما چون جواب نگرفتم حسابی بد قول شدم!!!!!
پس من منتظر آقا کامران و آقا وحیدم!!!!İmage
پاسخ
(13 فروردين 1392، 03:13 صبح)morteza1372 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فقط میخاستم ببینم با اون شماتیک که فرستادم مشکل برنامه نویسیش کجاست؟؟؟؟İmage
(13 فروردين 1392، 12:36 عصر)morteza1372 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قرار بوده این پروژه رو تحویل بدم اما چون جواب نگرفتم حسابی بد قول شدم!!!!!
پس من منتظر آقا کامران و آقا وحیدم!!!!İmage

سلام به مرتضی عزیز :

همونطور که قبلا" هم گفتم ، من اصلا" دنبال چنین پروژه هایی نبودم و نیستم و چون با سنسور اولتراسونیک کار نکردم ، بنابراین از صحّت و سقم اعداد و محاسباتی که توی برنامه ات انجام دادی بی اطلاعم ...
امّا ...

با یک نگاه گذرا به برنامه ای که شما نوشتی ، یک خطای فاحش و در عین حال بسیار ساده توی برنامه ات هست و از اونجایی که متأسفانه کامپایلر بیسکام ، این موردو به اصطلاح ، "زیر سبیلی" رد میکنه و توجهی بهش نشون نمیده ، معمولا" خیلی ها رو دچار گمراهی میکنه !

البته نمیدونم که آیا تمام مشکلی که شما بهش برخوردید ، به همین یک نکته مربوط میشه و آیا با اصلاح اون ، برنامه جواب خواهد داد یا نه ؟

ولی به هر صورت ، باید اون مورد اصلاح میشد که بنده این کارو انجام دادم و الان هم بهت نمیگم که اون اشتباه ، چی بوده تا خودت یک کم فکر کنی !
دو مورد ابهام هم برای من وجود داره که بعدا" ازت می پرسم ...!

بازهم میگم که معلوم نیست با این اصلاحات ، همه چیز OK شده باشه . فعلا" این فایل هگزو روی میکرو بریز و نتیجه رو بگو ...

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   new ultasonic.rar (اندازه: 2.37 KB / تعداد دفعات دریافت: 16)
پاسخ
سلام.
فکر کنم باید به جای goto از gosub استفاده میکردم.آره؟؟؟؟!!!!!
هر وقت دوباره پروگرمش کردم نتیجه رو خبر میدم
پاسخ
(14 فروردين 1392، 01:20 عصر)morteza1372 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
فکر کنم باید به جای goto از gosub استفاده میکردم.آره؟؟؟؟!!!!!
هر وقت دوباره پروگرمش کردم نتیجه رو خبر میدم

احسنـــــتم ... Shy
معلومه آدم دقیقی هستی . ولی نمیدونم چرا اینکارو کرده بودی ! :s

ضمنا" متغیر T رو از نوع word و متغیر D رو هم از نوع single انتخاب کن .
یه متغیر A هم داری که معلوم نیست واسه چی تعریفش کردی !Exclamation
پاسخ
ای بابا قابلی نداشت!!!!
اون A رو محض احتیاط تعریف کرده بودم بعدش یادم رفته بود پاکش کنم!!
برنامتو ریختم تو میکرو اما حتی ال سی دی هم دیگه روشن نشد؟؟؟؟
قبلا "MORTEZA" رو نشون میداد اما دریافت اولتراسونیک نداشتم!
پاسخ
(14 فروردين 1392، 05:53 عصر)morteza1372 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ای بابا قابلی نداشت!!!!
اون A رو محض احتیاط تعریف کرده بودم بعدش یادم رفته بود پاکش کنم!!
برنامتو ریختم تو میکرو اما حتی ال سی دی هم دیگه روشن نشد؟؟؟؟
قبلا "MORTEZA" رو نشون میداد اما دریافت اولتراسونیک نداشتم!

من که برنامه ای ننوشتم ! اون فایل هگز ، دقیقا" همون برنامهء خودت بود و فقط من goto رو تبدیل به gosub‌ کرده بودم و متغیرهاتم همونجوری که گفته بودم اصلاح کردم ... همین !

احتمالا" اشکال کارت یه جای دیگه ست . چون اصلا " این دستور که ارتباطی با نوشتن یا ننوشتن روی LCD نداره !

بگرد ببین ایراد از کجاست که LCD نمایش نمیده ...
پاسخ
سلام.امروز مدار رو چک کردم چند تا اشکالش برطرف شد.
دیگه روی ال سی دی کلمه "MORTEZA" رو نشون میده اما وقتی اون دیودی رو که به پایه INT0 وصله رو فشار میدم رو ال سی دی مینویسه "distance=0.0 cm"فقط همین!!!!İmage
اشکالش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟İmage
پاسخ
(16 فروردين 1392، 01:58 صبح)morteza1372 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.امروز مدار رو چک کردم چند تا اشکالش برطرف شد.
دیگه روی ال سی دی کلمه "MORTEZA" رو نشون میده اما وقتی اون دیودی رو که به پایه INT0 وصله رو فشار میدم رو ال سی دی مینویسه "distance=0.0 cm"فقط همین!!!!İmage
اشکالش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟İmage
پس اشکال از مدار بود ... حدس میزدم .

سر فرصت بررسی میکنم ببینم میشه ایرادشو در آورد یا نه ... از سنسور مطمئنی ؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: