با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه التراسونیک با مگا8
سلام دوستان یه برنامه میخاستم با مگا8 برای شماتیک مدار آخری که در بخش پروژه های التراسونیک هست
برنامه اون شماتیک برای مگا32 نوشته شده منم چیزی ازش نفهمیدم
دوستان تا دو روز دیگه باید تحویلش بدم خاهش میکنم زود کمکم کنید İmage
پاسخ
سلام مرتضی عزیز چه عجب بلاخره اومدی انجمن !
هدف این انجمن آموزش و راهنمایی به طرف هست ،
شما که اصولش رو یاد بگیری میبینی چقدر آسونه .

راه اندازی آلتراسونیک خیلی آسونه شما باید ببینید پروتکل ارتباطیشون چیه مثلا I2c یا با تایمر باید بخونیش یا ..

مثلا sfr05 یه پالس 40 کیلو هرتز بهش میدی یه موج میفرسته شما باید زمان رفت و برگشت موج رو حساب کنید و طبق فومولی که موجود هست مسافت رو اندازه گیری کنید ،

برای محاسبه موج هم میتونید از تایمر استفاده کنید ،

برای اطلاع بیشتر به این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه کنید با توضیحاتی که من دادم کاملا متوجه منظور بنده می شوید
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(9 فروردين 1392، 01:37 عصر)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مرتضی عزیز چه عجب بلاخره اومدی انجمن !
هدف این انجمن آموزش و راهنمایی به طرف هست ،
شما که اصولش رو یاد بگیری میبینی چقدر آسونه .

راه اندازی آلتراسونیک خیلی آسونه شما باید ببینید پروتکل ارتباطیشون چیه مثلا I2c یا با تایمر باید بخونیش یا ..

مثلا sfr05 یه پالس 40 کیلو هرتز بهش میدی یه موج میفرسته شما باید زمان رفت و برگشت موج رو حساب کنید و طبق فومولی که موجود هست مسافت رو اندازه گیری کنید ،

برای محاسبه موج هم میتونید از تایمر استفاده کنید ،

برای اطلاع بیشتر به این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه کنید با توضیحاتی که من دادم کاملا متوجه منظور بنده می شوید
سلام مهندس
من میدونم اصول کار التراسونیک چیه اما توی اون پروژه ای که تو قسمت نظراتش اومده بودم سوال میکردم یه قسمتهایی از برنامه فکر کنم اضافه باشه یا اینکه من متوجه نمیشم!!حالا میخاستم ببینم اگه کسی با مگا8 و همون برنامه اونجا جواب گرفته به منم کمک کنه تا این پروژه رو تحویل بدم
نمیخام با ماژول آماده کار کنم
پاسخ
سلام مرتضی عزیز

این فایل ها رو برات گشتم پیدا کردم انشالله که به کارت بیاد یه برنامه مگا 8 داره نمیدونم به کارت بیاد یا نه .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پسورد فایل ها اسم سایت می باشد که در فایل WINRAR هم آمده است .

من که خودم با مگا 32 خیلی سال پیش ها نوشتم و با مگا 8 ندارم

شاید بچه ها داشته باشن برات بذارن،
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(9 فروردين 1392، 02:16 عصر)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مرتضی عزیز

این فایل ها رو برات گشتم پیدا کردم انشالله که به کارت بیاد یه برنامه مگا 8 داره نمیدونم به کارت بیاد یا نه .

پسورد فایل ها اسم سایت می باشد که در فایل WINRAR هم آمده است .

من که خودم با مگا 32 خیلی سال پیش ها نوشتم و با مگا 8 ندارم

شاید بچه ها داشته باشن برات بذارن،
دمت گرم آقا حسام
البته اون فایل دومی که فرستادی رو قبلا یکی از دوستام ساخت هر کار کرد نتونست ازش جواب بگیره منم چون دیدم اون پروژه ای که با مگا32 هست رو زده 100درصد عملیه میخاستم بسازم که ایشالا جواب بگیرم بعدشم چون مدارشو بستم دیگه نمیخام دوباره کاری بشه و رو یه مدار دیگه کار کنم چون زیاد فرصت ندارم!!!
اون فایل دیگه رو هم میخونم که امیدوارم به دردم بخوره.بازم اگه کسی با مگا8 درست کرده بود برام بفرسته ممنون میشم.
واقعا ممنونم از اینکه برام وقت گذاشتی.
پاسخ
سلام خسته نباشید.من این برنامه رو برای شماتیک زیر نوشتم اما بازم جواب نمیده فقط تو یک ردیف نمایشگر خطهای سفید نشون میده و دیگه هیچی بقیه قسمتهای مدار هم ولتاژ داره!!!
میشه کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟İmage
البته پورتهاشو به دلخواه خودم گذاشتم

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

.rar   new ultasonic.rar (اندازه: 573 bytes / تعداد دفعات دریافت: 28)
پاسخ
سلام دوست عزیز اون پروِژه که فرمودید برنامش مال 32 هست من کتابشو و سی دیشو دارم
اگه مایل باشید همین جا ضمیمه کنم
پاسخ
(11 فروردين 1392، 03:26 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز اون پروِژه که فرمودید برنامش مال 32 هست من کتابشو و سی دیشو دارم
اگه مایل باشید همین جا ضمیمه کنم
سلام.آره ولی من میخاستم با مگا8 بنویسمش اما نمیدونم چرا جواب نداد.
میتونید راهنماییم کنید؟؟؟!!!İmage
پاسخ
دوستان کسی نیست به داد ما برسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!İmage
پاسخ
من یک نفر که هیچوقت به دنبال پروژه های اینچنینی و آموزشی نرفتم و نخواهم رفت ... مگر اینکه ضرورتی ایجاب کنه یا سفارشی در کار باشه ...

اما حسام جان ظاهرا" تو کار این پروژه ها هست ...
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: