با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در خصوص موضوع ترانس القائی برای تابلوی چرخان
سلام :

پرسش های خودتونو در بارهء ترانس القائی ، در این تاپیک مطرح کنید ...
پاسخ
سلام استاد خسته نباشی

یک سوال داشتم برای ساختن القاگر میشه یک ترانس 220 به 12 رو خراب کنم و از سیم ، سیم پیچ های اولیه و ثانوی اون استفاده کنم ؟
پاسخ
(22 دي 1391، 09:21 عصر)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام استاد خسته نباشی

یک سوال داشتم برای ساختن القاگر میشه یک ترانس 220 به 12 رو خراب کنم و از سیم ، سیم پیچ های اولیه و ثانوی اون استفاده کنم ؟

سلام :

بله ... میتونی از سیم پیچ های یک ترانس معیوب هم استفاده کنی ...

در موردش توی پست بعدی اون تاپیک ، توضیح میدم .
پاسخ
بسیار عالی Shy

آقا من اون صفحه ساخت تابلو چرخانو بوکمارک کرده بودم و هروز فقط تو اون میرفتم.
اما الان که آخر هفته هستو وقت زیاد دارم گفتم یه سر تو سایت بزنم که با مبحث جدید ترانس القایی روبرو شدم .
حرکت بسیار عالیی بود.ممونم بخاطر توضیحات کاملی که تو این بخش ارائه دادید.
افرادی به گلی شما کم پیدا میشه.
ما که کاری از دستمون نمیاد ایشالا خدا اجرتو بده.

کم کم میخوام شروع به ساخت کنم که مطمئنن سوال زیاد برام ایجاد میشه و حتما از اطلاعاتتون استفاده میکنم.

یا حق.
پاسخ
(28 دي 1391، 09:19 عصر)mehdigostar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار عالی Shy

آقا من اون صفحه ساخت تابلو چرخانو بوکمارک کرده بودم و هروز فقط تو اون میرفتم.
اما الان که آخر هفته هستو وقت زیاد دارم گفتم یه سر تو سایت بزنم که با مبحث جدید ترانس القایی روبرو شدم .
حرکت بسیار عالیی بود.ممونم بخاطر توضیحات کاملی که تو این بخش ارائه دادید.
افرادی به گلی شما کم پیدا میشه.
ما که کاری از دستمون نمیاد ایشالا خدا اجرتو بده.

کم کم میخوام شروع به ساخت کنم که مطمئنن سوال زیاد برام ایجاد میشه و حتما از اطلاعاتتون استفاده میکنم.

یا حق.

ممنونم از اظهار لطفی که به من دارید ...

این تاپیکو فقط به این خاطر ایجاد کردم چون شما بعد از مدتها ، دوباره تو این سایت اون بحثو مطرح کردی و من هم دیگه تصمیم گرفتم همه چیزو بگم ... هرچند میدونم ممکنه بعضی از دوستان با این روش به مشکل بر بخورند و بعدش باید کلی درموردش توضیحات بدم ... Exclamation
پاسخ
سلام. وقت بخیر. وحیدجان، این جمله ات یعنی چی؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

سیم پیچ اولیه متشکل خواهد بود از 4/5 ( چهار و نیم ) ردیف سیم بصورت رفت و برگشت
هر ردیف شامل 46 حلقه
از بالا به پائین
جهت پیچش از چپ به راست با دقت زیاد و باید حلقه ها کاملا" به هم چسبیده و بدون فاصله از یکدیگر باشند
بعد از اینکه 4 ردیف پیچیدید ، حلقه های نیم ردیف بعدی رو با کمی فاصلهء بیشتر از یکدیگر بپیچید تا روی تمام سطح با فاصله های مساوی تقسیم بشن .

جمله آخر متوجه شدم (فکرکنم) ولی این چپ به راست و بالا به پایین دیگه یعنی چی؟!
4.5 ردیف سیم بصورت رفت و برگشت یعنی چی؟
مگر برای سیم پیچی نکته مهم فقط تعداد دور و ارتفاع سیم پیچ مهم نیست؟ 4.5 پیه پس؟

سپاس فراوان..
پاسخ
(7 بهمن 1391، 02:11 صبح)Tesla نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. وقت بخیر. وحیدجان، این جمله ات یعنی چی؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

سیم پیچ اولیه متشکل خواهد بود از 4/5 ( چهار و نیم ) ردیف سیم بصورت رفت و برگشت
هر ردیف شامل 46 حلقه
از بالا به پائین
جهت پیچش از چپ به راست با دقت زیاد و باید حلقه ها کاملا" به هم چسبیده و بدون فاصله از یکدیگر باشند
بعد از اینکه 4 ردیف پیچیدید ، حلقه های نیم ردیف بعدی رو با کمی فاصلهء بیشتر از یکدیگر بپیچید تا روی تمام سطح با فاصله های مساوی تقسیم بشن .

جمله آخر متوجه شدم (فکرکنم) ولی این چپ به راست و بالا به پایین دیگه یعنی چی؟!
4.5 ردیف سیم بصورت رفت و برگشت یعنی چی؟
مگر برای سیم پیچی نکته مهم فقط تعداد دور و ارتفاع سیم پیچ مهم نیست؟ 4.5 پیه پس؟

سپاس فراوان..
سلام Tesla‌ عزیز :
خیلی ساده ست ...با مثال برات توضیح میدم :
فرض کن میخوای شروع به پیچیدن سیم کنی . یه تیکه لوله (مثلا" لولهء پولیکا یا همون PVC ) رو بگیر توی دست چپت .

سر سیم رو بذار روی بالای لوله و با انگشت شست ، نگه دار .
حالا شروع کن از چپ به راست به پیچیدن سیم روی لوله و همینطور بیا به سمت پایین لوله تا بشه 46 حلقه .
46 تا حلقه که تموم شد ، یعنی 1 ردیف تکمیله و ادامه شو دوباره بپیچ رو به بالا ( روی ردیف اول) تا برسی به همون نقطه ای که ازش شروع کردی .
اونجا که رسیدی یعنی شده 2 ردیف و دوباره به همین ترتیب .... تا 4/5 ردیف بشه .

اگه باز هم متوجه نشدی بگو تا با شکل بهت نشون بدم ...
پاسخ
یه سوال دیگه اینکه سیم پیچ کوچکتر(داخلی) درون سیم پیچ بزرگتر فیت میشه یا لقی هم داره؟
پاسخ
(7 بهمن 1391، 12:03 عصر)Tesla نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال دیگه اینکه سیم پیچ کوچکتر(داخلی) درون سیم پیچ بزرگتر فیت میشه یا لقی هم داره؟

Shy
نه ... به هیچ وجه !
اگه fit‌ بشه که دیگه نمیتونه بچرخه داخلش . اگه طبق همون اندازه هایی که نوشتم اونها رو بپیچی ، همه چیز درست پیش میره و فاصلهء مناسبی بین اونا بوجود میاد .
پاسخ
با تشکر از دوست گلم pixar عزیز
آقا چند تا سوال داشتم Dz
1- علت موازی کردن خازن 1.2 میکرو فارادی پلی استر یا سرامیکی با سیم پیچ اولیه چیه ؟ نباشه چه مشکلی پیش می آد چون من یه همچین مداری رو بستم ولی اون رو نذاشتم ولی القا صورت می گیره Big Grin
2- این نوسانات میدانی روی کارکرد میکرو تاثیر نمی ذاره چون avr میکرویه ضعیفی نسبت به نویز هستش Bl
3-شما از ماسفت برای سوئیچینگ استفاده کردین ؟ داغ نمیکنه ؟ تا چه مدتی مدار بدون ایراد و داغ کردن عنصر سوئیچ کننده کار میکنه ؟ Bw
4- نمونه ای که من ساخته بودم کل مدارش ( میکرو و led ها و متعلقات ) همه با هم حدود 180mA جریان میکشید مدار شما هم همینطوره ؟Angel

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: