با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
يادگيري زبان برنامه نويسي از صفر
سلام
من ميخوام زبان برنامه نويسي ياد بگيرم.
مي خوام از صفر شروع كنم.
حالا از شما دوستان ميخوام كمك بگيرم.
1_ كدوم زبان برنامه نويسي خوبه ؟
اگر كتاب آموزشي معرفي كنيد هم ممنون ميشم.
از شما استادان عزيز راهنمايي ميخواهم.
ممنون ميشم كمكم كنيد.
با تشكر
پاسخ
سلام

زبان سی کار کن

به زودی آموزش هایی که درست کردیم رو روی سایت قرار میدیم فقط الان درگیر فروشگاه و یکسری کارهای ارتقای سایت هستیم

موفق و پیروز باشید .
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(24 تير 1392، 01:17 صبح)amirhossain1995 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من ميخوام زبان برنامه نويسي ياد بگيرم.
مي خوام از صفر شروع كنم.
حالا از شما دوستان ميخوام كمك بگيرم.
1_ كدوم زبان برنامه نويسي خوبه ؟
اگر كتاب آموزشي معرفي كنيد هم ممنون ميشم.
از شما استادان عزيز راهنمايي ميخواهم.
ممنون ميشم كمكم كنيد.
با تشكر

به زودی اموزش برنامه نویسی سی با کدویژن در سایت قرار میگیره Angel

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
نظر منو بخوای: :D

اول; میکرویی ( اتمل یا میکروچیپ یا ... ) که میخوایی باهاش کار کنی رو انتخاب کن.
بعد برو معماری داخلی شو یاد بگیر, با اسمبلی کار کن و چند تا برنامه کوچولو بنویس.

دوم; بعد که فهمیدی جریان چیه یه زبان سطح بالا انتخاب کن.
اگه قبلا با بیسیک یا پاسکال یا سی کار کردی همونو ادامه بده اگر هم هیچی بلد نیستی سی رو انتخاب کن.

سوم; برو دنبال کاپایلرهای شرکت میکروالکترونیکا.
بسته به زبانی که انتخاب کردی کامپایلرو انتخاب کن, سعی کن کتابشو گیر بیاری و شروع کن به یاد گرفتنش.
اگه انگلیسیت خوبه بهترین منبع هلپ خود کامپایلره.

پی نوشت 1: اگه یه ضرب بری سراغ زبان برنامه نویسی و شروع کنی به کد نوشتن بعد از چند تا برنامه چشمک زن و ... نوشتن شروع میکنی در جا زدن و هی اینور اونور شروع میکنی به پیام دادن که فلان میکرو بده فلان میکرو اصلا خوب نیست و از این حرفا
پی نوشت 2: دلیل اینکه میگم کامپایلرهای شرکت میکروالکترونیکا اینه که اگه یکیشو یاد بگیری راحت میتونی واسه همه میکروها ( AVR - PIC ) برنامه بنویسی.

RolleyesRolleyesموفق باشی RolleyesRolleyes
support.wle.ir
پاسخ
سلام
منظوري شما از برنامه اسمبلي ، اين برنامه مي باشد ؟
اين عكس برنامه در قالب فايل زيپ.

.zip   assembly.zip (اندازه: 18.44 KB / تعداد دفعات دریافت: 17)
منظورتون از معماري داخل ايسي همون شماتيك اون هست يا چيز ديگه مد نظرتونه؟
ممنون
پاسخ
با احترام
دوستان دوستمون میخوان از صفر شرو کنن پس بهتر هسش که از زبان بیسیک شروع کنن چون زبان برنامه نویسی c واقعا برای مبتدی ها و کسانی که میخوان شرو کنن سنگینه
دوست عزیز بهتره از بیسیک شروع کنید .
در پناه حق
پاسخ
(24 تير 1392، 03:24 عصر)newera نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با احترام
دوستان دوستمون میخوان از صفر شرو کنن پس بهتر هسش که از زبان بیسیک شروع کنن چون زبان برنامه نویسی c واقعا برای مبتدی ها و کسانی که میخوان شرو کنن سنگینه
در پناه حق
ممنون از راهنمایی ولی من اصلا این رو قبول ندارم که نمیشه با سی شروع کنی و حتما باید با یه زبان ساده تر شروع کنی !

من خودم با سی شروع کردم

اون وقتی هم که میخوای بذاری سر بیسیک میذاری سر سی که قوی تر بشی

این اشتباه محضه که یک زبان رو شروع کنی برای اینکه پایه یک زبان دیگت بشه !

تو برنامه نویسی مهم الگوریتم و درک برنامه نویسیته و وقتی شما اون رو یاد بگیری به هر زبانی که بخوای میتونی برنامه رو بنویسی.

موفق و پیروز باشید
پاسخ
سلام به همگي دوستان عزيز
ممنون از اينكه در اين بحث شركت كرديد و به من كمك مي كنيد. خيلي ممنون هستم.
حالا يه سوال. يه جمع بندي مي تونيد برام كنيد. (البته مي دونم يك نوع پررويي هستش كه مي خوام لقمه آماده را بجوم . ولي خب كمكم كنيد.)
يه سوال ديگه. زبان سي را با چه برنامه مي نويسند ؟ bascom ؟
ممنون
پاسخ
(24 تير 1392، 02:11 عصر)amirhossain1995 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
منظوري شما از برنامه اسمبلي ، اين برنامه مي باشد ؟
اين عكس برنامه در قالب فايل زيپ.

منظورتون از معماري داخل ايسي همون شماتيك اون هست يا چيز ديگه مد نظرتونه؟
ممنون

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برنامه نیست, زبان سطح پایینه. کامپایلر مخصوص هر میکرو هم توسط خود سازنده میکرو ارائه میشه.

منظور از معماري داخلی یعنی اینکه:

میکرو مد نظر بر اساس معماری دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طراحی شده یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تعداد دستوراش و ساختارش
نوع و مقدار حافظه اش
رجسترهای خاص
امکانات ویژه
و.
..

(24 تير 1392، 03:24 عصر)newera نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با احترام
در پناه حق

انتخاب زبان سی یا بیسیک یا زبان دیگه بعهده خودشه هر کدومو دوست داشت میتونه انتخاب کنه. ما هم چون زبان سی قویتره اونو توصیه کردیم Rolleyes

اما اگه منظورتون ( که فکر نکنم این باشه ) اینه که اول بیسیک و یاد بگیره و بعد بره سی یاد بگیره باید بگم این کار حماقته, مثل این میمونه که کسی که میخواد گواهینامه بگیره اول بره خر سواری کنه, خر سواریو که یاد گرفت بعد بره آموزشگاه
رانندگی برای ماشین ثبت نام کنه :D

یادگیری زبان سی یا بیسیک
یا زبان دیگه برای کسی که میخواد از صفر یاد بگیره هیچ فرقی نداره.

مثل این میمونه که بگیم چون زبان آلمانی نسبت به فارسی سختره, بچه های آلمانی نسبت به بچه های ایرانی دیر شروع به حرف زدن میکنن
:D

و در آخر اگه کسی احساس میکنه اینکارا واسش دشواره میتونه کارهای آسونتری مثل خیاطی, گلدوزی و ... انتخاب کنه Idea

(24 تير 1392، 05:03 عصر)amirhossain1995 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگي دوستان عزيز
ممنون از اينكه در اين بحث شركت كرديد و به من كمك مي كنيد. خيلي ممنون هستم.
حالا يه سوال. يه جمع بندي مي تونيد برام كنيد. (البته مي دونم يك نوع پررويي هستش كه مي خوام لقمه آماده را بجوم . ولي خب كمكم كنيد.)
يه سوال ديگه. زبان سي را با چه برنامه مي نويسند ؟ bascom ؟
ممنون

کامپایلر برای زبان سی زیاده. برای میکروهای شرکت میکروچیپ میشه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
, CCS و برای میکروهای شرکت اتمل دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
, دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو مثال زد.

بسکام کامپایلر زبان بیسیک برای میکروهای شرکت اتمل ( AVR ) هستش
Rolleyes

ضمنا احساس پررویی نکن و خجالت هم نکش, ندانستن عیب نیست و برای همین سول و جوابهاس که اینجا جمع شدیم
support.wle.ir
پاسخ
امیر حسین جان هر سوالی بپرس ما اینجا هستیم برای همین کار

زبان های برنامه نویسی زیادی هستند که همگیشون مشترک هست فقط کامپایلر هاشون فرق میکنه .
سی بیسیک اسمبلی پاسکال ...

مثلا برای AVR و زبان سی کامپایلر Codevision یا WinAVR
برای بیسیک Bascom
برای PIC به زبان سی CCS,MikroC,Mplab
Mplab مال خود شرکت میکروچیپ هستش
برای بیسیک

PICBasic Pro
کامپایلرهای بیشتری هستند من فاکتور گرفتم و تعدادی ازین ها رو نام بردم .

ببین همشون سی بیسیک ... هستن فقط کامپایلرها فرق میکنه
فقط گهگداری یکسری دستورات میکرو فرق میکند وگرنه زبان ها یکی هستند

البته توی این کامپایلر ها میشه از دستورات اسمبلی هم استفاده کرد .

داشتم اینارو برات مینوشتم تموم که شد اومدم ارسال کنم برقمون رفت !شانسه ها !دوباره از اول نوشتم .

باز سوالی بود در خدمتم .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: