با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هویه
سلام دوستان
من یه مشکل دارم با هویه و میخواستم بپرسم خرابه و باید عوضش کنم؟اگه عوض کنم چی بخرم خوبه
مشکل من اینه که با دو ساعت کار کردن با هویه نوکش خراب میشه
نمیدونم نوک اصل نیست یا هویه قاط زده
چه مارکی بخرم؟و از کجا بخرم
راستی چرا هویه ها یه در جه نردارن واسه اتومات؟
من یه مشکل دیگه هم دارم که همینجا میگم.از چه سیمی واسه سیم بندی برد 1000 سوراخ استفاده کنم؟من سیم فلت رو میگرم تک تک میکنم و ازش استفاده میکنم ولی خسته کننده و زشت میشه.از سم لاکی میشه استفده کرد؟ اتصال نمیده به هم؟
پاسخ
(16 فروردين 1392، 06:01 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یه مشکل دارم با هویه و میخواستم بپرسم خرابه و باید عوضش کنم؟اگه عوض کنم چی بخرم خوبه
مشکل من اینه که با دو ساعت کار کردن با هویه نوکش خراب میشه
نمیدونم نوک اصل نیست یا هویه قاط زده
چه مارکی بخرم؟و از کجا بخرم
راستی چرا هویه ها یه در جه نردارن واسه اتومات؟
من یه مشکل دیگه هم دارم که همینجا میگم.از چه سیمی واسه سیم بندی برد 1000 سوراخ استفاده کنم؟من سیم فلت رو میگرم تک تک میکنم و ازش استفاده میکنم ولی خسته کننده و زشت میشه.از سم لاکی میشه استفده کرد؟ اتصال نمیده به هم؟

سلام :

1 - اگه هویه ، ابزار کار همیشگی شماست و زیاد باهاش کار میکنید ، به شما توصیه میکنم حتما" از مارک Goot‌ بخرید و استفاده کنید . نوک هویه رو هم از جنس Goot تهیه و یدکی داشته باشید . دقت کنید که نوع مشابه چینی اون هم با همون مارک Goot وجود داره که موقع خرید دقت کنید . از تمام فروشگاههای اینترنتی قطعات الکترونیک و یا حتی فروشگاههای وسایل الکتریکی می تونید بخرید .

2 - هرگز نوک هویه رو با وسایل نوک تیز مثل چاقو یا کاتر و ... تمیز نکنید . چون این کار باعث میشه ، لایهء محافظ و جاذب قلع که روی نوک هویه هست از بین بره . برای تمیز کردنش ، از یک ظرف اسفنج نسوز و یک ظرف خیلی کوچک محتوی آب و اسفنج استفاده کنید .

3 - اگه از هویه های دیمر دار که مجهز به نمایشگر دما و ولوم کنترل ولتاژ و دما استفاده کنید ، عمر هویهء شما چندین برابر خواهد شد . اگر هم استطاعت خرید چنین هویه هایی رو ندارید ، میتونید از یک مدار دیمر برای برقرسانی به هویه استفاده کنید . مدارهای مختلفی از دیمر در سراسر اینترنت وجود داره .

4 - برای سیم بندی بردهای هزار سوراخ چندین روش وجود داره و کاملا" سلیقه ای هست . بعضی ها از سیم های موسوم به "سیم تلفن" که در تمام فروشگاههای لوازم الکتریکی موجوده استفاده میکنند .

من شخصا" همیشه از سیمهای لاکی مربوط به سیم پیچی الکتروموتورها استفاده میکنم . چون :
ـــ هم سبک ترند ، هم زیباتر بنظر میان و هم اینکه بخاطر وجود لایهء شارلاک روی اونها ، اتصالی پیش نمیارن و کلا" بنظرم خیلی مناسب هستند .

اما در کل ، این مورد کاملا" سلیقه ای هست ...

موفق باشید .
پاسخ
(16 فروردين 1392، 06:19 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام :

1 - اگه هویه ، ابزار کار همیشگی شماست و زیاد باهاش کار میکنید ، به شما توصیه میکنم حتما" از مارک Goot‌ بخرید و استفاده کنید . نوک هویه رو هم از جنس Goot تهیه و یدکی داشته باشید . دقت کنید که نوع مشابه چینی اون هم با همون مارک Goot وجود داره که موقع خرید دقت کنید . از تمام فروشگاههای اینترنتی قطعات الکترونیک و یا حتی فروشگاههای وسایل الکتریکی می تونید بخرید .

2 - هرگز نوک هویه رو با وسایل نوک تیز مثل چاقو یا کاتر و ... تمیز نکنید . چون این کار باعث میشه ، لایهء محافظ و جاذب قلع که روی نوک هویه هست از بین بره . برای تمیز کردنش ، از یک ظرف اسفنج نسوز و یک ظرف خیلی کوچک محتوی آب و اسفنج استفاده کنید .

3 - اگه از هویه های دیمر دار که مجهز به نمایشگر دما و ولوم کنترل ولتاژ و دما استفاده کنید ، عمر هویهء شما چندین برابر خواهد شد . اگر هم استطاعت خرید چنین هویه هایی رو ندارید ، میتونید از یک مدار دیمر برای برقرسانی به هویه استفاده کنید . مدارهای مختلفی از دیمر در سراسر اینترنت وجود داره .

4 - برای سیم بندی بردهای هزار سوراخ چندین روش وجود داره و کاملا" سلیقه ای هست . بعضی ها از سیم های موسوم به "سیم تلفن" که در تمام فروشگاههای لوازم الکتریکی موجوده استفاده میکنند .

من شخصا" همیشه از سیمهای لاکی مربوط به سیم پیچی الکتروموتورها استفاده میکنم . چون :
ـــ هم سبک ترند ، هم زیباتر بنظر میان و هم اینکه بخاطر وجود لایهء شارلاک روی اونها ، اتصالی پیش نمیارن و کلا" بنظرم خیلی مناسب هستند .

اما در کل ، این مورد کاملا" سلیقه ای هست ...

موفق باشید .
پس هویه من خرابه که نوک هویه رو تو دوساعت خراب میکنه؟
چطوریه مارک گات ژاپن قیمتهاش باهم فرق داره؟همشون یه وات
پاسخ
(16 فروردين 1392، 06:53 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خیر ... فقط نوک هویه شما باید عوض بشه . هویه ها در وات های مختلف وجود دارند و قیمت مارک Goot از بقیه کمی بیشتره .
یک هویهء‌ 40W و یک هویهء 60W همیشه در منزل داشته باشید . البته از جنس مرغوب و ترجیحا" GOOT

همیشه از قلع مرغوب استفاده کنید . ترجیحا" مارک ASAHI ژاپن ...

هیچوقت با نوک هویهء مخصوص لحیم کاری هاتون ، پلاستیک یا چسب حرارتی ذوب نکنید ...

و نکته آخر اینکه تا جاییکه امکان داره سعی کنید در لحیم کاریهاتون از روغن لحیم استفاده نکنید و یا کمتر استفاده کنید ... اگه سیم قلع شما ASAHI‌ باشه ، اصلا" به روغن نیازی پیدا نمیکنید .
پاسخ
(16 فروردين 1392، 07:03 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(16 فروردين 1392، 06:53 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خیر ... فقط نوک هویه شما باید عوض بشه . هویه ها در وات های مختلف وجود دارند و قیمت مارک Goot از بقیه کمی بیشتره .
یک هویهء‌ 40W و یک هویهء 60W همیشه در منزل داشته باشید . البته از جنس مرغوب و ترجیحا" GOOT

همیشه از قلع مرغوب استفاده کنید . ترجیحا" مارک ASAHI ژاپن ...

هیچوقت با نوک هویهء مخصوص لحیم کاری هاتون ، پلاستیک یا چسب حرارتی ذوب نکنید ...

و نکته آخر اینکه تا جاییکه امکان داره سعی کنید در لحیم کاریهاتون از روغن لحیم استفاده نکنید و یا کمتر استفاده کنید ... اگه سیم قلع شما ASAHI‌ باشه ، اصلا" به روغن نیازی پیدا نمیکنید .
من امروز صبح تا ظهر 2 تا نوک عوض کردم!
این نشون نمیده هویه دچار مشکل شده؟
پاسخ
(16 فروردين 1392، 09:33 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خراب شدن نوک هویه چه ارتباطی به خود هویه داره !؟ :s

دلیلش فقط عدم دقت شما در نگهداری از نوک هویه ست و بس ...
پاسخ
(17 فروردين 1392، 03:08 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(16 فروردين 1392، 09:33 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خراب شدن نوک هویه چه ارتباطی به خود هویه داره !؟ :s

دلیلش فقط عدم دقت شما در نگهداری از نوک هویه ست و بس ...
گفتم شاید المنتش خرابه یا چیز دیگه ....
هر چند امروز یه هویه گرفتم
من کاری با نوکش نداشتم نه از روغن استفاده میکنم نه چیز دیگه
من تابلو ال ای دی ثابت درست میکنم و تا حالا زمان زیادیه که با هویه سر و کار دارم ...
پاسخ
سلام
شما بحثتون خیلی گرم شده منم یک اظهار نظری بکنم :DIdea
من نمی دونم شما هویه چند وات می خای ولی من خودم هویه رسا 40 وات استفاده می کنم (ساخت اصفهان) و راضی هستم وحید هم خیلی وضعش خوبه که از این هویه ها و سیم لحیم های گرون می خره یا شاید من وسع مالیم نمی رسه :D:-/:s
گر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو
گر خواهی نشوی همرنگ رسوای جماعت باش
پاسخ
(17 فروردين 1392، 05:55 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گفتم شاید المنتش خرابه یا چیز دیگه ....
هر چند امروز یه هویه گرفتم
من کاری با نوکش نداشتم نه از روغن استفاده میکنم نه چیز دیگه
من تابلو ال ای دی ثابت درست میکنم و تا حالا زمان زیادیه که با هویه سر و کار دارم ...
به هر حال باید همواره نوک هویه رو تمیز نگه دارید تا عمرش زیاد بشه .
(17 فروردين 1392، 10:33 عصر)KGTR نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
شما بحثتون خیلی گرم شده منم یک اظهار نظری بکنم :DIdea
من نمی دونم شما هویه چند وات می خای ولی من خودم هویه رسا 40 وات استفاده می کنم (ساخت اصفهان) و راضی هستم وحید هم خیلی وضعش خوبه که از این هویه ها و سیم لحیم های گرون می خره یا شاید من وسع مالیم نمی رسه :D:-/:s
سلام دانیال :

نه والا ! پولم کجا بوده !؟ ... فکر کنم تو این سایت هیچکس به اندازهء حسام وضع پولیش خوب نیست !:D
ولی به هر صورت من معتقدم اگه آدم یکبار هزینه کنه و یه جنس مرغوب بخره بهتر از چندین بار هزینه کردنه ...;)
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: