با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه راه اندازی lcd 2x16 با میکرو
ببخشید پین هدر چیه که گفتید من هر چی میگردم پیدا نمیکنم lcd من 16 پایه داره 7و8و9و10 هم به جایی وصل نکردم ولی هنوز راه نمیوفته
پاسخ
(7 شهريور 1392، 01:54 عصر)aftabshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید پین هدر چیه که گفتید من هر چی میگردم پیدا نمیکنم lcd من 16 پایه داره 7و8و9و10 هم به جایی وصل نکردم ولی هنوز راه نمیوفته
سلام دوست عزیز به انجمن خودت خوش اومدی و از اینکه به جمع ما پیوستی بسیار خوشحالیم
 عکس پین هدر رو برات ضیمه کردم . پیه هدر به پایه های ال سی دی لحیم میشه و به راحتی می تونی رو بردی و یا سوکتت جا سازیش کنی بدون اینکه مجبور شی هر دفه لحیم کاری کنی و سیم و ... ببندی

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
خب من از پین هدر هم استفاده میکنم نمیدونم چرا جواب نمیده lcd
پاسخ
(7 شهريور 1392، 05:27 عصر)aftabshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب من از پین هدر هم استفاده میکنم نمیدونم چرا جواب نمیده lcd
یکم توضیح بدید مشکلتون چیه
از چه برنامه ای استفاده می کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
از code vision استفاده میکنم بعدشم 20 * 2 lcd هستش lcdinit هم درست میزارم همه کاراکترام سیاه درمیان 16 * 2 هم که میزارم lcd init هم درست میکنم ولی بعد 16 * کاراکتر تماما  سیاه میشه پایه های 7و8و9و10 رو به هیچ جا وصل نمیکنم و پایه 3 رو به gnd وصل میکنم
سر پایه سوم مقاومت گداشتم و به گرند وصل کردم فقط سیاهی ها کم رنگ شد هیچ تغیری تو نمایش انجام نشد
پاسخ
پایه ی سوم رو با مقاومت متغیر به منفی بده و کم و زیادش کن تا وقتی که ال سی دیت روشن شد
پاسخ
سلام
من تجربه خودمو میگم
منم کلی با این ال سی دی ور رفتم
آخر سر اون پایه های اضافه رو به منفی مدار وصل کردم درست کار کرد
شما هم اینو تست کن
پاسخ
سلام خسته نباشید

من یه lcd 2*16 گرفتم وقتی بدون اتصال به میکرو می خوام چکش کنم یه ردیفش روشن می شه وقتی هم که به میکرو وصلش می کنم باز فقط سطر دومش کار می کنه خواستم بدونم که lcd م مشکل داره یا کار من

1 vss gnd
2 vdd +v
3 vee +v البته با مقاومت هم چک کردم باز نشد
پاسخ
(28 دي 1392، 08:20 عصر)keivan.ney نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خسته نباشید

من یه lcd 2*16 گرفتم وقتی بدون اتصال به میکرو می خوام چکش کنم یه ردیفش روشن می شه وقتی هم که به میکرو وصلش می کنم باز فقط سطر دومش کار می کنه خواستم بدونم که lcd م مشکل داره یا کار من

1 vss gnd
2 vdd +v
3 vee +v البته با مقاومت هم چک کردم باز نشد

سلام :

میتونه ایراد از LCD شما باشه . البته شما باید پایهء write در LCD رو هم به خط مثبت وصل کنید .

به هرحال نمیشه اینطوری و صرفاً با توضیحات شما در مورد سالم بودن یا نبودن LCD قضاوت کرد . میبایست عملاً این موضوع رو بررسی کرد که فقط هم از خود شما برمیاد و نه هیچکس دیگه ...!

شما با یه LCD دیگه تست کنید . اگه بازهم به همین صورت بود که معلوم میشه ایراد از اتصالات شماست و اگر هم OK بود ، یعنی LCD مشکل داره .
پاسخ
اگر زمانی که به میکرو وصل شده و زمانی که به میکرو وصل نیست دوتاش مثل همه (یه ردیف روشن و ردیف دیگه خاموشه) lcd سالمه و باید اتصالات با میکرو رو چک کنید . با چه کامپایلری کار می کنید ؟
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: