با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه راه اندازی lcd 2x16 با میکرو
(18 تير 1392، 05:51 عصر)nilofar_jyj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باشه مرسی ولی من توی برنامه مشکل ندارم توی اون مداری که لحیم کاری کردم تمام اتصالاتش درسته چند باری چک کردم وقتی که میکرو رو پروگرم میکنم داخل پایه میکرو میزارم و به lcdوصل میکنم فقط صفحه نمایش lcd روشن میشه data انتقال نمیده.تمام لحیم کاری ها رو هم چک کردم که اتصال نداشتن

سلام, تو فایل پروتئوسی که گذاشتین پایه های D0, D1, D2, D3 مربوط به LCD رو به زمین ( - ) وصل نکردین. تو مدارتون هم وصل نکردین؟ اگه نکردین وصل کنین. Rolleyes
support.wle.ir
پاسخ
بیزر چیه؟من با مولتی متر چک کردم اتصالی نداشت.
آی سی و پروگرمر قاعدتا درسته چون برنامه های دیگه رو که پروگرم میکنم روی برد جواب میگیرم.
چطوری از صحت lcdمیشه مطمئن بشم چون lcdروشن میشه ولی چیزی نشون نمیده.
پایه 1 ،به پایه ی منفی رگولاتور.
پایه 2 ،به پایه 15 و بعد هر دو به پایه ی مثبت رگولاتور وصل کردم.
پایه 3، به پتانسیومتر یه سرپتانسیومتر به مثبت یه سر دیگ اش به منفی .
پایه ی 16 ،به مقاومت 220 اهم و بعد به منفی رگولاتور .
پاسخ
(18 تير 1392، 08:22 عصر)nilofar_jyj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آی سی و پروگرمر قاعدتا درسته چون برنامه های دیگه رو که پروگرم میکنم روی برد جواب میگیرم.

پایه های 7 , 8 , 9 و 10 چی؟ به منفی وصله دیگه ایشالاه؟ İmage
support.wle.ir
پاسخ
(18 تير 1392، 08:22 عصر)nilofar_jyj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام بیزر تو مولتی متر هست همون که بوق میزنه !میشه باهاش اتصالات رو چک کنی که هم اتصال برقراره یا اینکه اتصالی بیخود نکرده باشه !

تا حدودی بدون میکرو میشه تشخیص داد !اگه تغذیه و همه اتصالات درست باشه کاراکترای خط اول روشن میشن .*برای تست ال سی دی *
16 رو مستقیم بزن به زمین نمیخواد با مقاومت بزنی

15 +
16 -
پایه یک -

پایه دو +
پایه 3 هم با یک مقاومت 2/2 یا یک کیلو بزنش زمین

ببین میشه !

فقط از اتصال پایه های کنترلیت مطمئن شو

نشد شک نکن که ال سی دیت خرابه
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
سلام نیلوفر خانم الان که با دقت مدارت رو نگاه کردم دیدم پایه R/W رو دادید به زمین !

ما توی کدوِِیژن AVR و سی سی اس PIC اینکارو نمیکنیم و اون رو به یکی از پایه های میکرو میدیم که متاسب با وضعیت خود تابعی که براش نوشتن 0 1 میکنن !

(البته بستگی به کتابخونتون داره شما هم نگاه کنید ببینید اون پایه رو توی کتابخونه زمین تعریف کرده یا باید به پایه ای دیگه بدینش که متناسب با شرایط خاص 0 1 بشه ؟! )چون تو کتابخوانه ما اینطوری تعریف شده و خودمونم میتونیم دستی اون رو تغییر بدیم .
پاسخ
باشه ممنون از راهنمایی تون امتحان میکنم میگم.
فقط یه چیزی به کدوم پایه میکرو باید وصل کنم؟
پاسخ
سلام اون کاری که گفتین رو انجام دادم براش تعریف کردم به همون پایه ی میکرویی که تعریف کردم وصل کردم ولی جواب نمیگیرم دیگه نمیدونم باید چیکارش کنم
پاسخ
نیلوفر خانم من نگفتم حتما باید به پایه میکرو وصل کنید !

به حرف هام دقت نکردید !

شما باید کتابخونه ای که اون ال سی دی رو راه میندازه رو نگاه کنید ببینید اون R/W رو به کجا وصل کرده ؟

مثلا گفته بدیش زمین تغذیه پایه میکرو !

این کارا رو خود اون کتابخونه به صورت اتوماتیک انجام میده

اگه متوجه نشدید بفرمایید تا براتون یک مثال تصویری کامل بزنم .
پاسخ
سلام.من توی کتابخونه مدارم به چیزی وصلش نکردم،همونطوری به زمین وصلش کردم.
متوجه نشدم بازم،لطفا یه مثال بزنید
پاسخ
نیلوفر خانم من یک برنامه ای توی صفحه قبل آپلود کردم شما اون برنامه رو پروگ کنید با اون سخت افزار و کارایی که گفتم(15 + 16 - ،...)
ببنید با برنامه من متن رو روی ال سی دی میبینید یا نه
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: