با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقابله با نویز در AVR
منم موافقم . من هنوز سی بلد نیستم و بیسیکم دستو پا شکسته بلدم
بهتره استارتمو با سی بزنم
راستش خیلی از arm خوشم میاد ولی هر جا سر میزنم مطلبی راجع بهش پیدا نمیشه ادم دل سرد میشه .
کاش میشد پله پله arm رو به اوج برسونیم
فقط کاش arm همشون روی بردی نبودن من از لحیم کاری و ... میترسم
بچه ها فکرشو کنید cpu گوشیم ARM v7 هستش . یک گوشی با اون سرعت و عظمت سرعتش 1.7 گیگا هرتز هستش با arm ساخته شده ببینید قابلیت های arm رو .
ببینم میتونم یک مقاله کلی راجع به arm پیدا کنم . یک کتابم در روبوایکیو هست در مورد arm اونم باید سفارش بدم
پاسخ
کامران جان به نظرم شما کدویژن برای AVR یاد بگیر ARM برات ساده میشه اصلا هم سخت نیست;)
من از هدر برد استفاده کردم (برای من می صرفه چون هیتر نداشتم نمی تونستم آی سی رو لحیم کنمDodgy برای همین رفتم آماده خریدم )
فعلا هم نمی خواد کتاب بخرین مجله های PMM رو دانلود کنین کاملا توضیح دادهExclamation
به سلامتی مهره های تخته نرد
که تا وقتی رفیقشون تو حبسه به احترامش بازی نمیکنن ...
پاسخ
سلام اقایون ممنون از راهنمایی های خوبتون راستش رو بخواین تعجب کردم وقتی یه سوال پرسیدم و اینهمه ادم سعی در کمک کردن داشتن !!! من از رگولاتور 7805 استفاده کردم با ولتاژ ورودی از یه اداپتور 8 ولت;کریستال داخلی خود میکرو; راحت بگم ! خازن صافی چی هست اصلا!!! چیکار میکنه!!! کجا باید بزارمش (: یه حس غریبی بهم میگه پورت D میکروم سوخته! چون تازه کارم فکر کنم داغونش کردم ! باید برم یه میکروی دیگه بخرم و تست کنم ببینم چی میشه باز خبرشو میدم بهتون.
با تشکر فراوان
افتخاری.
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
سلام بهنام عزیز

خوب شما اول همه پورت هات رو چک کن ببین آی سی سالمه!

همه پورت هات رو خاموش و روشن کن با ال ای دی نگاهشون کن بعد که مطمئن شدی سالمه بریم سراغ کار بعدی !

البته این رو من بگم 3 تا مگا 16 دارم

پروژه دانشگام تابلو روان بود با مگا 16 روزی هملی بستمش دیدم هی قاط میزنه میریزه به هم!

گفتم شاید میکرو سوخته با 2 تا دیگه هم امتخان کردم دیدم اینطوره گفتم پس 100% میکرو سالمه و یه جای کار عیب داره!

بعدش فهمیدم میکرو ها مشکل داره!البته هنوزم نمیدونمچه خبره ها !فقط با تابلو روان مشکل داشت و هربرنامه ای روش میریختم درست کار میکرد

میکروم رو عوض کردم مگا32 گذاشتم برای تابلو درست شد!!!!!!!

گفتم بدونی میکرو هم تست کنی باز شرط نمیشه که حتما عیب از میکرو نباشه
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(11 بهمن 1391، 04:55 عصر)behnam128ef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقایون ممنون از راهنمایی های خوبتون راستش رو بخواین تعجب کردم وقتی یه سوال پرسیدم و اینهمه ادم سعی در کمک کردن داشتن !!! من از رگولاتور 7805 استفاده کردم با ولتاژ ورودی از یه اداپتور 8 ولت;کریستال داخلی خود میکرو; راحت بگم ! خازن صافی چی هست اصلا!!! چیکار میکنه!!! کجا باید بزارمش (: یه حس غریبی بهم میگه پورت D میکروم سوخته! چون تازه کارم فکر کنم داغونش کردم ! باید برم یه میکروی دیگه بخرم و تست کنم ببینم چی میشه باز خبرشو میدم بهتون.
با تشکر فراوان
افتخاری.

خازن صافی ، یعنی یک خازن با ظرفیت نسبت زیاد که بتونه نوسانات ( ripple ) ولتاژ تغذیه رو از بین ببره . مثلا" یک خازن 1000uF برای این کار مناسبه . بین خط مثبت و منفی باید قرار بگیره و البته قبل از رگولاتور ! نه بعد از اون ... چنانچه بعد از رگولاتور بذارید میتونه باعث سوختن رگولاتور شما بشه !
همیشه بعد از رگولاتور ، از خازنهایی با ظرفیت پایین استفاده کنید ( حداکثر 47uF )
اما علاوه بر این خازن ، همیشه سعی کنید یک عدد خازن عدسی 100nF ( روش نوشته 104 ) هم برای حذف نویز های ناخواسته در نقاط حساس مدار و بین + و - قرار بدید .
اگه نسبت به میکرو مشکوک هستید و تجربهء کافی هم در این زمینه ندارید ، حتما" تعویضش کنید .
پاسخ
وحید 2 طرفه نرفتم منبر حقیقت رو گفتم من خیلی تو این چیزها تحقیق گردم و دوستایی هم که خدای این کارو بودن بهم گفتن

صرفا از روی یک نوشته ای که کسی از روی تعصب نوشته شده حرف نمیزنم

من خودمم میگم فقط pic اما avr همچین دیگه بد نیست سرعت بالاش و امکانات جانبی زیادی داره
نسبت به pic هم ارزونتره خوب مثلا وقتی avr کار مارو بعضی جاها بدون مشکل انجام میده و نویز نمیگیره چرا بریم سراغ pic که گرونتره ؟!مثلا حسابش رو بکن یه دستگاهی تو تولید انبوه میخوای بسازی حتی اگه 2 هزار تومانم فرقش باشه خودش میلیون ها میشه

مثلا atmega32 معادلش میشه 18f452 pic که pic گرونتر هست هیچ! تازه نه رمش نه ایپرامش به اندازه مگا 32 هست!پس میبینیم که pic خیلی گرونترم می افته و اگه بخوایم دقیقا با اون امکانات avr یک میکرو pic انتخاب کنیم با 2 3 برابر پولش رو بدیم
مثل ماشین بنز و هیوندای
مثلا بنز سادش 100 میلیون

هیوندای با کلی آپشن و امکانات تازه 80 میلیونه!

بازم میگم نگی 2 پهلو!خودم عاشق pic
اگه بخوایم به روز باشیم باید اینارو کار کنیم

arm,dspic,pic32biti
مخصوصا dspic pic 32

چون نسبت به arm صنعتی تره

فرقم نمیکنه سی رو بلد باشی دیتاشیتش رو میخونی و با هرکدومش بخوای کار میکنی
پاسخ
اما حسام جان :

من که خودم از طرفدارای AVR‌ هستم . قبلا" هم که دیدی توی چند تا از پستهام ، همیشه از سرعت و امکاناتش تعریف کردم !!!
فقط گفته بودم که نویز پذیریش از PIC‌ بیشتره و متأسفانه واقعیت هم داره ...
پاسخ
آره وحید عزیز اما اینطوری نیست که نشه جایی ازش استفاده کنی مثلا دوستم یه مداری برای یه کارخونه طراحی کرده بود با avr میگفت گهگداری میریخت به هم !هی زنگ میزدن آقا بیاین خراب شد تا میرسیدن سالم میشد و خودش رو نشون نمیداد!!!!گفت کلی کلافم کرده بود که آخه چرا تا ما میایم خراب میشه حداقل ببینم چه مرگشه تا درستش کنیم
آخرش فهمیدن یکی از موتوها که فاصلش باهش زیادم بود اما به خاطر کانال ارتباطی که با چنتا چیز به صورت مشترک داشته از طریق اونا میریخته به هم

با یه چوک و خازن تمام مشکلاتش راحت حل شد و الان سال هاست که داره کار میکنه
خودمونی بهت بگم avr برای شروع و کار آزمایشی و دانشگاهی بهترین گزینست
مثل سنسور lm 35 که فقط آزمایشی هست !
من به pic ولتاژ بالا هم دادم نسوخته اما AVR یکی دو ولت که بهش اضافه شده یا رفته تو کما یا بعضی از قسمتاش خراب شده

pic علاوه بر عدم تاثیر پذیری نویزش سگ جانم هست
پاسخ
آره ...همینطوره که میگی .

منم قبلا" اشاره کرده بودم که از PIC ها بخاطر مقاومت بیشتر در برابر نویز ، در محیطهای صنعتی زیاد استفاده میشه .
فقط ای کاش سرعتش هم مثل AVR‌ بود . اونوقت دیگه طلا میشد ...( البته منظورم PIC های متناظر با AVR های هم ردیف خودشونه )
پاسخ
سلام دوستان
منم یه مشکلی با مگا32 دارم اونم اینه که وقتی میکرو رو نزدیک پایه های زیف سوکت میکنم بعضی از LED ها روشن میشن!!(دقت کنید گفتم نزدیک زیف سوکتااااااا یعنی حتی اتصالی هم با زیف نداره!!!):s
به نظر شما مشکل نویزه یا از چیز دیگه؟
لطفا راهنمایی کنید

ممنون
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: