با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقابله با نویز در AVR
در این مقاله در مورد شیوه های مقابله با نویز در AVR و استفاده از آن در محیط های صنعتی راهکارهایی ارائه شده است.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   AVR_Noise.pdf (اندازه: 69.29 KB / تعداد دفعات دریافت: 159)
پاسخ
اقا من یه مشکل مضحک دارم با ATMEGA8-A !!!!!!! من این برنامه رو تو بسکام نوشتم:
do
set portC.0
waitms 100
reset portC.0
waitms 100
loop
end
خب حتما میگید تا اینجا که درسته ! همینطوره مشکل من از جایی شروع میشه که وقتی میکروکنترلر رو تو مدار قرار میدم (یک مدار ساده چشمکزن) با نزدیک کردن دستم به آیسی سرعت چشمک زدن LED بیشتر میشه یا به عبارتی مقدار waitms کم میشه !!! کلافم کرده جون من راهنمایی کنید!
میشه بگی از چه منبع ولتارژی استفاده می کنی ؟ با یک اتمگای دیگه تست کردی ؟
برایم مهم نیست که بهشتی باشم یا جهنمی

وقتی که صاحب هر دو خانه خداوند است!:sleepy:
پاسخ
بهنام جان شما رگولاتور گذاشتی ؟منبعت مطمئنه ؟

آی سیت رو عوض کردی ؟حداقل با 2 3 تا دیگه هم امتحان کن
تنظیم کریستالت درسته ؟ فیوزبیت ها چی ؟

خازن صافی گذاشتی ؟
اگه دیدی باز اینطوره بگو تا باز راه های دیگه رو بررسی کنیم
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(10 بهمن 1391، 03:53 صبح)behnam128ef نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا من یه مشکل مضحک دارم با ATMEGA8-A !!!!!!! من این برنامه رو تو بسکام نوشتم:
do
set portC.0
waitms 100
reset portC.0
waitms 100
loop
end
خب حتما میگید تا اینجا که درسته ! همینطوره مشکل من از جایی شروع میشه که وقتی میکروکنترلر رو تو مدار قرار میدم (یک مدار ساده چشمکزن) با نزدیک کردن دستم به آیسی سرعت چشمک زدن LED بیشتر میشه یا به عبارتی مقدار waitms کم میشه !!! کلافم کرده جون من راهنمایی کنید!
سلام به شما :

با یک عدد باتری 9 ولت کتابی + رگولاتور 5 ولت مدارو راه اندازی کنید .
اگه روی برد - بورد مدارو بستید ، جای آی سی و همچنین شیار های مربوط به خط ولتاژ رو تغییر بدید .
اگه از کریستال خارجی استفاده میکنید ، کریستالو تعویض کنید و چنانچه هنوز مشکل وجود داشت ، از اسیلاتور داخلی میکرو استفاده و نتیجه رو مشاهده کنید .
اگه بازهم با همهء این اقدامات ، این مشکل وجود داشت ، قطعا" میکروی شما معیوب هست .

( این مطلب ، قابل توجه مدافعان استفاده از AVR تحت هر شرایط !!! خواهد بود )
البته اینو هم باید گفت که درسته AVR‌ به نویز حساستره ، اما نه دیگه تا این حد و برای یک مدار بسیار ساده !:s
پاسخ
نقل قول: اقا من یه مشکل مضحک دارم با ATMEGA8-A !!!!!!! من این برنامه رو تو بسکام نوشتم
عزیزم خیلی حال می کنم وقتی می بینم یکی اینقدر مصمم که آی وی ار یاد بگیرهShy آفرینShy
بعدش کارت خیلی خوبه اصلا مضحک نیست (در جای خودش خیلی بزرگه) خیلی ها همین ال ای دی رو هم نمی تونن راه بندازنShy
به نظرم بیخیال نویز بشو آی وی آر خدایه نویزه خیلی هم بهش ور نرو برای همین تو محیط های صنعتی و پزشکی ازش استفاده نمی کنن به قول یکی از دوستام اگر یه جرقه کنار یه آی وی آر بزنی کلا از کار میفته:D
یه بار با یه اتصال بین مثبت و منفی کلا آی سیم رفت رو هوا:D
همیشه سعی کن از منبع تغذیه ای استفاده کنی که کمتر نویز داشته باشه مثلا شارژ گوشی و حتما از رگلاتور استفاده کن از پاور هم استفاده نکن چون نویزش خیلی زیاده:-/
یه بار یه ساعت درست کردم دستم رو به یک سانتی کریستالش میوردم زمان شمردنش کمتر می شد هر دقیقه ساعت 5 دقیقه می شمرد:D
بعد از اینا برو سراغ کلید و سگمنت و بعدش ال سی دی و...;) کم کم تا چند وقته دیگه میشی یه استاد بیسیک کار که تازه می فهمی بیسیک اصلا بدرد نمی خوره Cool بعدش حتما کدویژن و یاد می گیری و.... این مراحل تا وقتی که پایه باشی ادامه دارن:-/
ببخشید زیاد حرف زدم
پاسخ
من هم از دست ای وی آر کلافه شدم . دنبال بهونه می گرده درست کار نکنه . منم یک ولت متر ساختم با سون سگمنت (یادش بخیر هادی جان یادته :D) وقتی از باطری استفاده می کردم هیچ مشکلی نداشت ولی با هر ولتاژی جز باطری نویز می گرفت و سگمنت هاش شروع می کردن به ورجه وورجه کردن :s تنها ولتاژی که بعد باطری کمترین نویز رو براش داشت ولتاژ شارژ گوشیم بود (Sony Xperia SL Heart) حالا این avr ناز می کرد که شارژ گوشی ملیونی میخام :@ . حتی با usb لبتابمم درست کار نمیکرد :s خودتون قضاوت کنید ولتاژ صاف تر از usb هم داریم ؟ خلاصه بهتره این AVR رو تحریم کنیم :D بریم سراغ pic .
حسام جان زودتر اموزش زبان سی رو شروع کن که از avr خسته شدم Huh
پاسخ
(11 بهمن 1391، 02:57 صبح)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم از دست ای وی آر کلافه شدم . دنبال بهونه می گرده درست کار نکنه . منم یک ولت متر ساختم با سون سگمنت (یادش بخیر هادی جان یادته :D) وقتی از باطری استفاده می کردم هیچ مشکلی نداشت ولی با هر ولتاژی جز باطری نویز می گرفت و سگمنت هاش شروع می کردن به ورجه وورجه کردن :s تنها ولتاژی که بعد باطری کمترین نویز رو براش داشت ولتاژ شارژ گوشیم بود (Sony Xperia SL Heart) حالا این avr ناز می کرد که شارژ گوشی ملیونی میخام :@ . حتی با usb لبتابمم درست کار نمیکرد :s خودتون قضاوت کنید ولتاژ صاف تر از usb هم داریم ؟ خلاصه بهتره این AVR رو تحریم کنیم :D بریم سراغ pic .
حسام جان زودتر اموزش زبان سی رو شروع کن که از avr خسته شدم Huh
منم دیگه یواش یواش دارم متقاعد میشم که AVR رو ببوسم و بذارمش روی طاقچه ...:s

اما از طرفی دلم نمیاد:(
امروز داشتم یه مقاله میخوندم راجع به همین تفاوتهای Pic و AVR و مزایا و معایب هرکدومشون . راستش بی انصافیه اگه به همین راحتی بخوایم از AVR‌ با همهء قابلیتها و مخصوصا" سرعت فوق العاده ش بی رحمانه عبور کنیم .:(
سرعت Pic‌ هیچوقت به گرد پای AVR هم نمیرسه ... همینطور تعداد دستورالعملهاش .
من میگم باید یه راه مطمئن برای جلوگیری یا به حداقل رسوندن نویزپذیریش انجام داد و اونو حفظش کرد . زوده که از الان به زباله دان تاریخ بپیونده ...:(:(
پاسخ
بابا دیگه اینطوری ها هم نیست که میگن !

خیلی موقع ها با یه فیلتر ساده و روش های حف نویز از بین میره

من تو تاپیک وحید توضیح دادم که در کل امکانات avr بیشتره و یکطرفه نرفتم منبر !

به خوندن مقالات گوش ندید !!!!خیلی ها از رو تعصب بیخورد یه چیزایی میگن

مهم اینکه که بلد باشیم با همشون کار کنیم
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
نقل قول: خلاصه بهتره این AVR رو تحریم کنیم Big Grin بریم سراغ pic .
نه دیگه اگر قصد پیشرفت داریم باید بریم سراغ بالاتر فقط ARM Cool

نقل قول: سرعت Pic‌ هیچوقت به گرد پای AVR هم نمیرسه ... همینطور تعداد دستورالعملهاش
سرعت avr هم به پای arm نمی رسهExclamation 32 بیت:s
نقل قول: مهم اینکه که بلد باشیم با همشون کار کنیم
اینو واقعا قبول دارم مهم اینه که با همشون بتونیم کار کنیمShyهر کدوم قابلیت خودشو داره

بچه ها من یه پیشنهادی دارم بیاییم همه گی بیسیک ببوسیم بندازیم سطل آشغال:D بریم سراغ سی من تا وقتی با سی کار نکردم نفهمیدم avr چیه
بعدش بریم سراغ ARM واقعا با حالهCoolAngel
پاسخ
ای ول حسام ...
پس منم از این به بعد ، دوطرفه میرم منبر !:D
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: