با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در راه اندازی Character LCD HC16202
با سلام

من یه LCD مدل HC16202 دارم که با روش های گفته شده معمول راه اندازی نشد . بعد کلی سرچ فهمیدم پین شماره 3 باید 5V- باشه تا راه اندازی شه . حالا که روشن شده فقط یه ردیف مربع مشکی سطر پایین روشن میشه و هیچ اتفاق دیگه ای نمی افته.

پنج شیش تا هم از کدای آماده رو تست کردم با Atmega8 ولی همچنان صفحه یه ردیف مربع مشکی نشون میده ...

اگر کسی تجربه یا راه حلی داره بده ممنون میشم
پاسخ
با سلام دوست عزیز

ورودتون رو جمع کاربران سایت wle تبریک می گم .

شما از چه کامپایلری استفاده می کنید ؟
زندگی دو نیم است :
نیمه اول در آرزوی نیمه دوم  و  نیمه دوم در حسرت نیمه اول ...
پاسخ
(10 آبان 1394، 12:56 صبح)poopax نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

من یه LCD مدل HC16202 دارم که با روش های گفته شده معمول راه اندازی نشد . بعد کلی سرچ فهمیدم پین شماره 3 باید 5V- باشه تا راه اندازی شه . حالا که روشن شده فقط یه ردیف مربع مشکی سطر پایین روشن میشه و هیچ اتفاق دیگه ای نمی افته.

پنج شیش تا هم از کدای آماده رو تست کردم با Atmega8 ولی همچنان صفحه یه ردیف مربع مشکی نشون میده ...

اگر کسی تجربه یا راه حلی داره بده ممنون میشم

سلام دوست عزیز ، من هم قبلا با این مشکل مواجه شدام .به چیز هایی که میگم عمل کن اگه نشد سورس و پایه ها وصل شده LCD رو بزار تا یه برنامه بنویسیم ببین اون وقت هم کار نمی کنه.
1- حافظه فلش میکرو رو کاملا پاک کن.
2-بعد از پاک کردن Read Flash کن. ( اگه بعد از Read Flash  چیزی پیدا کرد تو حافظه میکرو پروگرامر مشکل داره )
3- دقت کن پایه ها lcd  روی مدار با پارتیشن پایه ها توی برنامه کاملا برابر باشه.
4- به پایه 3 lcd  پتانسیومتر وصل بکن تا بتونی نور ور تنظیم کنی.
5- اگه تو برنامه کریستال رو 8مگاهرتز گذاشتی توی فیوزبیت هم 8مگاهرتز یادت نه.(یا هر فرکانس دیگه ای)
Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove Wlelove
          چو عاشق می‌شدم گفتم که بردم گوهر مقصود  ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد 

پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: