با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با پروگرمر
سلام دوستان من یه مشکل دارم
5 تا at mega 8 دارم پروگرمر نمیشه
مشکل فک نکنم از پروگرمر باشه چون یه دونه دیگه at mega 8 دارم پروگرم میشه
میشه راهنمایی کنید
پاسخ
کسی نیست کمک کنه؟
پاسخ
با سلام
یه برنامه برا یه فلاشر 8 کاناله با کدویزن نوشتم وقتی اونو با پروتیوس شبیه سازی میکنم جواب میده و درست کار میکنه ولی وقتی برد عملیشو میبندم .یک یا دو دیقه کار میکنه و بعدش از کار میفته و وقتی تغذیه اش رو قطع و وصل میکنم بازم یک یا دو دیقه کار میکنه و دوباره از کار میفته...این برنامه رو روی mega8 .mega16 با programer usb ریختم ولی بعد یک دیقه که led نا منظم چشمک میزنند از کار میفته
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟
این روزها من خدای سکوت شده ام خفقان گرفته ام تاآرامش اهالی دنیا خط خطی نشود...
اینجا زمین است رسم آدمهایش عجیب است
اینجا گم که میشوی بجای اینکه دنبالت بگردنند فراموشت میکنند.........:(:(
پاسخ
دوست عزیز اون یه باری که انجام میده درست انجام میده؟(اون یک دقیقه که انجام میده)
برنامه تو بذاری بهتر میشه کمکت کرد
البته به تاپیک جدید وا کنی به نظرم بهتره چون اینجا با موضوع شما زیاد ربط نداره
پاسخ
اينم برنامه اش:

فایل‌(های) پیوست شده
.txt   Flasher.txt (اندازه: 18.49 KB / تعداد دفعات دریافت: 9)
پاسخ
(22 فروردين 1392، 02:45 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه مشکل دارم
5 تا at mega 8 دارم پروگرمر نمیشه
مشکل فک نکنم از پروگرمر باشه چون یه دونه دیگه at mega 8 دارم پروگرم میشه
میشه راهنمایی کنید
سلام :
ممکنه یا سوخته باشند و یا فیوز بیت کلاک اونها رو اشتباه تنظیم کرده باشی که در اونصورت با پروگرامر STK500‌ میتونی درستشون کنی .
(9 ارديبهشت 1392، 09:08 عصر)microoo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
یه برنامه برا یه فلاشر 8 کاناله با کدویزن نوشتم وقتی اونو با پروتیوس شبیه سازی میکنم جواب میده و درست کار میکنه ولی وقتی برد عملیشو میبندم .یک یا دو دیقه کار میکنه و بعدش از کار میفته و وقتی تغذیه اش رو قطع و وصل میکنم بازم یک یا دو دیقه کار میکنه و دوباره از کار میفته...این برنامه رو روی mega8 .mega16 با programer usb ریختم ولی بعد یک دیقه که led نا منظم چشمک میزنند از کار میفته
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟
سلام :

راستش برنامهء شما در عین سادگی به قدری بد نوشته شده که چشمهای آدم به اصطلاح " تیری - ویری" میره وقتی بهش نگاه میکنه ! چون اصلا" خوب برنامه نویسی نشده .
از جمله مواردی که باید توی برنامه نویسی رعایت بشه اینه که :

1- کاملا" روان و قابل لمس باشه . به گونه ای که هر شخص برنامه نویس دیگری که به اون نگاه میکنه بتونه براحتی متوجه عملکرد و همینطور اشکال زدایی اون بشه .

2 - تا جاییکه که ممکنه با استفاده از ترفندهای مختلف ، کمترین حجم کدها رو برای برنامه ایجاد کنه .

شما بگو قصد داری به چه صورت LED هات روشن و خاموش بشن تا راهنماییت کنم یه برنامهء اصولی براش بنویسی ...
پاسخ
خب اون برنامه درسته بد نوشته شده ،ولي من ي برنامه ساده هم ك مينويسم ك 8 تاled ‎ها به ترتيب خاموش و روشن بشه بعد از ي مدت كوتاه روال روشن و خاموش شدن به هم ميريزه و از كار ميفته ،ميشه عيب از بروكرامر باشه ؟
پاسخ
(10 ارديبهشت 1392، 07:33 عصر)microoo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب اون برنامه درسته بد نوشته شده ،ولي من ي برنامه ساده هم ك مينويسم ك 8 تاled ‎ها به ترتيب خاموش و روشن بشه بعد از ي مدت كوتاه روال روشن و خاموش شدن به هم ميريزه و از كار ميفته ،ميشه عيب از بروكرامر باشه ؟

از نوسانساز داخلی استفاده کن . تغذیهء میکرو هم رگوله شده باشه و دوسر پایه های تغذیهء میکرو از یک خازن 100nF استفاده کن . از سالم بودن میکرو هم مطمئن شو . برای اطمینان ، با یک میکروی دیگه هم امتحانش کن .

از یکی از برنامه های فلاشر نمونهء کامپایلرت استفاده کن و نتیجه رو ببین چطور میشه ... چنانچه میکروت پروگرام میشه ، بعیده که ایراد از پروگرامر باشه !
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: