با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدار تشخیص گاز و دود توسط AVR
سلام :

در این مدار ، از یک عدد میکروی MEGA 8 استفاده شده . بجای سنسور MQ-2 میتونید از هر سنسور دیگه برای تشخیص گازهای مختلف استفاده کنید .

این مدار برخلاف اکثر پروژه هایی که با بیسکام دیدید ، به زبان C‌ و با کامپایلر Codvision نوشته شده .

( سنسور MQ-2 قابلیت شناسایی همهء گازهای مشتعل و دودها رو داره )

پسوورد فایل فشرده : www.wle.ir

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   gas detector with AVR.rar (اندازه: 115.96 KB / تعداد دفعات دریافت: 246)
پاسخ
سلام
میشه یه کم توضیح بدید در مورد برنامه که چه گازهای رو نشون میده
من قصد ساخ این تابلو های شهری رو دارم البته نه به او ابعاد
با ال ای دی
خروجی این برنامه چه کار میکنه؟من به زیان سی زیاد اشنا نیستم .اگه بسکام هم داشتی لطف کنید بذارید
(4 اسفند 1391، 07:08 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
میشه یه کم توضیح بدید در مورد برنامه که چه گازهای رو نشون میده
من قصد ساخ این تابلو های شهری رو دارم البته نه به او ابعاد
با ال ای دی
خروجی این برنامه چه کار میکنه؟من به زیان سی زیاد اشنا نیستم .اگه بسکام هم داشتی لطف کنید بذارید

این سنسور ، همه نوع دود و گازی که مشتعل باشه رو آشکار میکنه و بازر موجود روی مدارو به صدا در میاره . برای گازهای مختلف ، انواع سنسورهای مشخصی وجود داره که میتونید با این سنسور جایگزین کنید .

این فقط یک پروژهء آزمایشگاهی هست مناسب استفاده در محیط صنعتی یا شهری نیست . برای این کار باید از نمونه های پیشرفته تر و البته حساس تری استفاده کنید .

انواع فراوانی از این پروژه به زبان بیسیک در اینترنت و از جمله همین سایت وجود داره . اما چون کمتر در مورد زبان C‌ این پروژه ، منبعی به گستردگی زبان بیسیک موجود بود ، بنده یک نمونه به زبان C هم در اجابت به درخواست یکی از دوستان تازه وارد ارائه کردم ...
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: