با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماشین حساب
سلام دوستان
من یه ماشین حساب درست کردم که تو پروتوس جواب میداد
ولی ساختمش ارتباط بین میکرو و ال اس دی درست بود ولی از دیپ سویچ نمیگرفت
یعنی هرچی این کلید ها رو فشار میدادم هیچ اطلاعاتی نمیومد رو ال اسی دی
کلید ها رو بدون مقاومت یا چیزی وصل کردم
(دیپ سویچ به جای کی پد)
پاسخ
(1 اسفند 1391، 09:37 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
(دیپ سویچ به جای کی پد)

پول آپ های قسمت ورودی کی پدتون رو فعال کردید ؟
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(1 اسفند 1391، 09:37 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
(دیپ سویچ به جای کی پد)
شماتیک رو قرار بدید تا بررسی بشه ...
پاسخ
(1 اسفند 1391، 10:49 عصر)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
(دیپ سویچ به جای کی پد)

پول آپ های قسمت ورودی کی پدتون رو فعال کردید ؟
سلام
میگم از کی پد استفاده نکردم و از دیپ سویچ استفاده کردم
بدون هیچگونه مقاومتی
پاسخ
نقل قول: سلام
میگم از کی پد استفاده نکردم و از دیپ سویچ استفاده کردم
بدون هیچگونه مقاومتی
دیپ تنها که نمیشه بذاری چون مثلا برای یک کی پد 16حالته یا باید 16پین رو اشغال کنی !یا سر هر کلید براش کلید چندحالته تعریف کنی!یا از شیفت رجیستر استفاده کنی!که هیچ کدومش توصیه نمیشه چون اصلا عاقلانه نیست بهترین و راحت ترین روش قرار گرفتن به صورت ماتریسی هستش که میشه همون کی پد !حالا شما دیپ بذار ایراد نداره.

حالا میشه بگید زیر کی پد چیه ؟!خوب کی پدم همون دیپ که به صورت ماتریسی قرار گرفته فقط برای کی پد قاب درست میکنن جندتا برچسب میزنن روش !

درضمن برای استفاده از این روش مثلا اگه کی پد یا همون دیپ به صورت 4 در 4 میشه 8 تا سیم که 4 تا از آن را به عنوان ورودی کی پد و 4 تای آن رو به صورت خروجی در نظر میگیریم

خروجی کی پد که میخواد بره برای میکرو اون پین پورت ها باید به صورت ورودی برای میکرو تعریف بشن و بلعکس!یعنی ورودی کی پد به خروجی میکرو و خروجی کی پد به ورودی میکرو باید بخوره فقط این نکته رو در نظر داشته باش خروجی کی پد که میخواد بخوره به ورودی میکرو باید پول آپ میکرو رو فعال کنی یا به صورت دستی مقاموت بذاری در غیر این صورت نمیشه !*اگه پول آپ رو فعال نکردید یا مقاومت نذاشتید پس مشکل همونه *

این روش راه اندازی به صورت ماتریسی بود بازم متوجه نشدید بفرمایید تا به صورت عکس براتون بذارم

پروتئوس و برنامه رو قرار بدید شاید منظورتون چیز دیگه باشه!اینطوری بهتر میشه راهنماییتون کرد ،
چون شما توضیح کامل و دقیقی ندادید که به چه صورت دیپ ها رو وصل کردید و اون چیزی که خودم برداشت کردم رو توضیح دادم
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(2 اسفند 1391، 12:34 عصر)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پروتئوس و برنامه رو قرار بدید شاید منظورتون چیز دیگه باشه!اینطوری بهتر میشه راهنماییتون کرد ،
چون شما توضیح کامل و دقیقی ندادید که به چه صورت دیپ ها رو وصل کردید و اون چیزی که خودم برداشت کردم رو توضیح دادم
سلام
این برنامه ای که استفاده کردم
فقط برنامه از مگا16 به 8 تغییر دادم.و من هم با 8 بستم به صورت عملی.ولی پرتوس با مگا 16 هست و پورت ال سی دی هم متفاوته
هگزی که داخل پوشه هست اجرا میشه تو پرتوس
تو برنامه ظاهرا چیزی پول اپ نشده.اگه امکانش هست اینکار رو بکنبد.
اگه مشکل دیگه هم داره لطف کنید بگید
ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   calculator.zip (اندازه: 50.02 KB / تعداد دفعات دریافت: 8)
پاسخ
(4 اسفند 1391، 06:09 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
فقط برنامه از مگا16 به 8 تغییر دادم.و من هم با 8 بستم به صورت عملی.ولی پرتوس با مگا 16 هست و پورت ال سی دی هم متفاوته
ممنون

سلام :

شماتیک شما مربوط به MEGA32 بود ، در حالیکه برنامه مربوط به MEGA8 بود !!! ( از MEGA16 خبری نبود ! ) :s:s:s
به هر حال :
برنامه تونو اصلاح کردم و شماتیک رو هم برای MEGA8‌ تغییر دادم .

مقاومتهای pull-up رو هم اضافه کردم . الان دیگه نباید مشکلی داشته باشه و بخوبی عمل خواهد کرد .
دیگه نیاز به کامپایل هم ندارید . فقط فایل هگز اصلاح شده رو روی میکروی MEGA8‌ خودتون پروگرام کنید .

موفق باشید...

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   calculator( corrected).rar (اندازه: 46.86 KB / تعداد دفعات دریافت: 21)
پاسخ
(4 اسفند 1391، 07:35 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(4 اسفند 1391، 06:09 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممنون

سلام :

شماتیک شما مربوط به MEGA32 بود ، در حالیکه برنامه مربوط به MEGA8 بود !!! ( از MEGA16 خبری نبود ! ) :s:s:s
به هر حال :
برنامه تونو اصلاح کردم و شماتیک رو هم برای MEGA8‌ تغییر دادم .

مقاومتهای pull-up رو هم اضافه کردم . الان دیگه نباید مشکلی داشته باشه و بخوبی عمل خواهد کرد .
دیگه نیاز به کامپایل هم ندارید . فقط فایل هگز اصلاح شده رو روی میکروی MEGA8‌ خودتون پروگرام کنید .

موفق باشید...
تشکر از شما
میدونید مشکل از کجا بود؟یه تیکه خورده لحیم کلید مساوی رو به هم ربط میداد و همیشه بعد شروع به کار مساوی بود که اینو همش نشون میداد:0.0
الان دیگه کار میکنه
ممنون از همه دوستان
د
پاسخ
پس مشخص شد که اشکال کار از کم دقتی شما بوده ! خوب الحمدلله که درست شد .

اما بعد از این لطفا" قبل از مطرح کردن این چنین مشکلاتی ، حداقل ، اول از صحت و سقم سخت افزاری که میسازید اطمینان حاصل کنید و بی جهت دوستان و کاربران رو با تمام مشغله هایی که دارند ، درگیر چنین مسائلی نکنید ...
تمام دانسته های کاربران از مشکل شما ، برمیگرده به اطلاعاتی که خود شما خواهید داد و نه بیشتر ...

اگرچه فلسفهء وجودی انجمنها کمک به حل مشکلات همدیگه هست . اما این خوب نیست که به محض مواجهه با چنین مشکلات پیش پا افتاده ای ( که هیچکس جز خود شخص ، از ریز مسائل اون با خبر نیست ! ) ، بلافاصله اونو در انجمنها مطرح کنید .

اندکی بیشتر دقت کنید ... !
پاسخ
(4 اسفند 1391، 11:15 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس مشخص شد که اشکال کار از کم دقتی شما بوده ! خوب الحمدلله که درست شد .

اما بعد از این لطفا" قبل از مطرح کردن این چنین مشکلاتی ، حداقل ، اول از صحت و سقم سخت افزاری که میسازید اطمینان حاصل کنید و بی جهت دوستان و کاربران رو با تمام مشغله هایی که دارند ، درگیر چنین مسائلی نکنید ...
تمام دانسته های کاربران از مشکل شما ، برمیگرده به اطلاعاتی که خود شما خواهید داد و نه بیشتر ...

اگرچه فلسفهء وجودی انجمنها کمک به حل مشکلات همدیگه هست . اما این خوب نیست که به محض مواجهه با چنین مشکلات پیش پا افتاده ای ( که هیچکس جز خود شخص ، از ریز مسائل اون با خبر نیست ! ) ، بلافاصله اونو در انجمنها مطرح کنید .

اندکی بیشتر دقت کنید ... !
سلام
درسته من هم همین نظر رو دارم ولی
من این ماشین حساب رو یه هفته ای میشد درست کرده بودم ولی باهاش مشکل داشتم
و من درجا نیومدم پست بدم.من کلی با مولتی متر و تست دیودش تست کردم و هیچی رو نشون نمیداد.این اتصال هم از باریکی یه مو هم کمتر بود واصلا معلوم نبود
من هم درسته اینجا کاربر مبتدی هستم ولی در انجمن های دیگه هم فعالیت داشتم و از شرایط و مشغله دوستان خبر دارم.ولی من از این انجمن خیلی لذت میبرم و میخوام فعالیتم رو در اینجا افزایش بدم
باز هم از شما و باقی دوستان تشکر میکنم
Heart
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: