با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كمك براي ساخت پروژه ي ساعت تاریخ شمسی دما سنج ثانیه شمار + آی سی backup
‌‌‌‌‌با سلام

بسیار ممنونم از شما آقا هادی سایت پر محتوا و خوبی دارید. خیلی دنبال همچین پروژه ی ساعتی بودم خیلی خوبه چون ایسی ds1307 داره و ثانیه شمار هم داره. میخوام این ساعت رو به صورت رومیزی بسازم ولی مشکلی که دارم اینه که تعداد سگمنتها زیادهستش ساعت. تاریخ و دما هر کدوم سگمنتهای جدا دارن حالا میخوام که نمایش ساعت. تاریخ و دما روی یک ردیف سگمنت ۸ تایی هر ۳۰ ثانیه به ترتیب نمایش داده بشه و آلارم بیدار باش هم اضافه بشه . متاسفانه تو کد نویسی میکرو ضعیفم و چیز زیادی نمیدونم ؟؟ لطفا کمک کنید. ممنون

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
با سلام
منتظر یاری سبزتان هستم .
پاسخ
سلام دوست عزیز به چه زبانی میخواید بفرمایید تا کمکتون کنم .
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
سلام دوستان

من یک مشکل کو چیک با ds 1307 دارم

من برد مدار چاپ کردم

مشکل این ساعت اینه که ثانیه شماره ادامه به شمردن نمیکنه

وقتی باتری یا آی سی ds1307 از برد مدار بر میدارم نمایش ساعت و تاریخ به این صورته :

165 :165 : 165

1347 / 11/ 10

وقتی ای سی و باتری درست سرجاش قرار میدم

میره حالتی که ساعت تاریخ تنظیم کردم
برای مثال ساعت تاریخ
04 : 35 : 08
19/1/1392

اگه به مدار تغذیه نرسونیم باید از باتری بکام ای سی DS1307 اطلاع خودش ادامه و نگه داره درسته حالا تغذیه به مدت 6 ساعت قطع میمونه

منطق میگه باید اطلاعات نگه داشته و ادامه زمان و تاریخ انجام شده باشه

حالا میام تغذیه میزنم اطلاعات حالت قبل مونه و ثانیه شمار دیگه نمشماره استوپ کرده

کس هستش راهنمایی کنه

ایا کدی دستور هستش آی سی DS1307 اکتیو کنه یعنی شاید این ای سی از کارخونه تولید میشه باید مثل شوکی هیجانی بهش بدیم
تا راه بیوفته

نمیدونم مشکل ار پرتکل i2c هستش یا نه برنامه با زبان بیسیک نوشته شده

İmageİmage
İmage

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   SOURSE.rar (اندازه: 7.43 KB / تعداد دفعات دریافت: 20)
پاسخ
با سلام
ممنون از توجه شما . تو فایلهای آپلود شده سورس به زبان بسکام هستش . اگه به زبان с باشه بهتره
سپاس
پاسخ
مجتبی جان

زمانی این مشکل پیش میاد که درست توی ds1307 نوشته نشه من خودم 3 سال پیش به این مشکل خورده بودم نمیدونستم چرا اینجوری میشه بعد فهمیدم مشکل از نوشتن میتونی یه شرطی بذاری که اگه مشکل داشت دوباره توش بنویسه که مشکلت حل بشه .

(19 فروردين 1392، 12:44 عصر)liquid pro نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ممنون از توجه شما . تو فایلهای آپلود شده سورس به زبان بسکام هستش . اگه به زبان с باشه بهتره
سپاس
سلام

من میتونم راهنماییتون کنم اما شما بفرمایید کجاها مشکل دارید تا کمکتون کنم

*گام به گام بپرس نه همه رو باهم !*اینطوری راحت تر میشه به نتیجه رسید .

درضمن منم همون سی میتونم کمکتون کنم ببسیک بلد نیستم .
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
سلام میخواستم بگم این مشکل برطرف کردم که سخت افزار بودش دوباره اومدم قسمت پایه ds1307 دوباره لحیم کاری کردم دیدم

دیدم از حالت استوپ در اومده درست داره کار میکنه دوستان تو لحیم کاری کردن دقت کنید حتی اگه تونستید با اسپری مخصوص تمیز مادربرد که بصورت

کف درمیاد پشت فیبر مدار اسپری کنید تا از روغن اضافه پاک کنه

یا از تینر با پنبه یا دستمال کاغذی خوب پشت فیبر پاک کنید

:D:D:D تا مثل این ادمک دندوناش سفید باشه :D:D:D
پاسخ
مجتبی عزیز سلام :

خوشحالم که مشکلتون حل شد .

البته الان که دیگه فیبرتونو ساختید . اما دفعهء بعد اگه خواستید با DS1307 کار کنید ، حتما" زیر قسمتهای مربوط به مدار این آی سی و بخصوص کریستال اون ، از طراحی polygon استفاده کنید و حتما" حتما" بدنهء کریستالشو به GND متصل کنید ( البته بدون کوچکترین لحیم کاری و حرارت دادن به بدنهء کریستال )
پاسخ
یه جایی دیده بودم واسه کریستال دو طرفشو سوراخ و یه سیم مثل کمربند میبستن دور کریستال
پاسخ
(8 ارديبهشت 1392، 11:19 عصر)kinj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه جایی دیده بودم واسه کریستال دو طرفشو سوراخ و یه سیم مثل کمربند میبستن دور کریستال

بله ... روش درست به همین صورت هست . بدنهء کریستال به هیچ وجه نباید حرارت ببینه .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: