با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فلشر برای تابلو ثابت
سلام من یه تابلو ثابت درست کردم که از دو کلمه تشکیل شده و هر کلمه به طور میانگین 300 ال ای دی داره حال میخام توسط آی سی 555 یه فلاشر براش بذارم که هر دو کلمه به طور یک در میان روشن و خاموش بشه . حال طبق مدار شکل زیر به پایه شماره 3 چه مدار تقویت کننده ای باید اضافه کنم.ولتاژ ورودی 12ولت وحداکثر جریانش 1.5آمپره.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
میدونستم ترانزیستور باید ببندم .ولی کدوم نوع بهتره bjt یا fet یا ماسفت.آیا تو تقویت کننده به مقاومت ورودی و خروجی وخازن بایپس وکوپلاژ احتیاجی هستش؟ اگه شماتیک مداریشو بذارین ممنون میشم.
پاسخ
(20 فروردين 1392، 12:18 عصر)arcopal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میدونستم ترانزیستور باید ببندم .ولی کدوم نوع بهتره bjt یا fet یا ماسفت.آیا تو تقویت کننده به مقاومت ورودی و خروجی وخازن بایپس وکوپلاژ احتیاجی هستش؟ اگه شماتیک مداریشو بذارین ممنون میشم.

اول اینکه شما باید دقت کنی که کاتد کلمه اول رو به پایه 3 وصل کنی و آند کلمه دوم رو به پایه 3 . اینکه هر دوتا کاتد رو وصل کنی یا هردوتا آند خب مسلماً جواب نمیده. تازه باید ولتاژ سر دیگه اش رو هم متفاوت بگذاری. بگذریم....
ترانزیستور داریم تا 3آمپر جریان تحمل میکنه. فِت هم داریم تا 3 آمپر. ماسفت هم داریم تا 3 آمپر..

بنظرم از ماسفت استفاده کن. بهتره. قوی تره. بسته به میزان جریانت، ترانزیستور یا ماسفت بخر..
فقط یه مقاومت 1 کبلو اهمی برای بیس در نظر بگیر. همین
یه مسئله دیگه اینکه با این مدار نمیتونی دوتا کلمه رو چشمک زن کنی.. تفاوت پروتیوس و مدار عملی همینجا معلوم میشه :-)
مدارتو ببند و خودت میفهمی چرا فقط یه کلمه داره چشمک میزنه... :-)
پاسخ
جناب تسلا به نظرت برای کلمه دوم از یک گیت NOT استفاده کنم و خروجی گیت رو به تقویت کننده و سپس LED ها اعمال کنم امکان روشن شدن یک در میان کلمات هستش .اگر نه پیشنهاد شما چیه؟
پاسخ
سلام :

چنانچه در خروجی از رله استفاده کنید ، میتونید با همین مدار ، دو تا کلمه رو بصورت چشمک زن دربیارید . اما اگه از ماسفت استفاده کنی ، همونطور که Tesla عزیز هم اشاره کردن ، امکانش در عمل فراهم نیست ...
پاسخ
(20 فروردين 1392، 12:18 عصر)arcopal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز شما میتونید از این مدار برای فلاشر 2 کانال استفاده کنید

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   felasher 2 kanal.zip (اندازه: 14.82 KB / تعداد دفعات دریافت: 112)
بیشتر کسانی موفق شده اند که کمتر تعریف شنیده اند
پاسخ
سلام
این فایل را با چه نرم افزاری باید باز کرد؟؟؟
پاسخ
سلام با نرم افزار بسکام و پرتئوس.
بیشتر کسانی موفق شده اند که کمتر تعریف شنیده اند
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: