با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرستنده و گیرنده
سلام به دوستان

دوستان کسی در مورد فرستنده و گیرنده با برد نه چندان زیاد(حالا کم کم هم نه!
:-/)اطلاعاتی داره؟
اول میخواستم بدونم این پروژه چه جوریه و اساس کارش چطوریه؟البته به زبان ساده:D
اخرین متراژ که بشه راحت باهاش اطلاعات فرستاد چنده؟(ساختش راحت باشه)
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
پاسخ
سلام

با میکرو یا بدون میکرو ؟

چی میخواید بفرستید ؟
آدم تا چیزی رو به کسی یاد نده خودش یاد نمیگیره !
پاسخ
(11 فروردين 1392، 02:48 صبح)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

با میکرو یا بدون میکرو ؟

چی میخواید بفرستید ؟
نمیدونم با چی میشه ولی فک کنم با ای سی سری پی تی و میکر با هم باید ترکیب شن
ارسال بی سیم منظورمه
پاسخ
اگه از سری پی تی بخوای استفاده کنی باید هم آی سی فرستندش رو بگیری و هم گیرندش رو

pt2262 , pt2272

این ها خودش به تنهایی نمیتونه کاری رو انجام بده از فرستنده و گیرنده باید استفاده کنی* این آی سی رو هم میشه با میکرو به کار برد هم بدون میکرو*

مثلا ماژول HMT-HMR یا مادون قرمز .. که بنا به شرایط خاص خودتون میتونید اون هارو طراحی کنید ،

پیشنهاد بنده اینکه از ماژول HMT-HMR با میکرو استفاده کنید کار باهشون بسیار راحت هست دردسرشم کمتر :D

دیتای پرحجم رو*مثل صوت تصویر* نمیشه با این ماژول ها انتقال داد ها !

اگه دوست داشتید بفرمایید تا براتون توضیح بدم .
پاسخ
سلام .ممنون میشم توضیح بدید
واسه کنترل هیلی کوپتر .البته اگه خوب از کار در بیاد
پاسخ
فرستنده HM-T
3 پایه داره
VCC GND DATA
İmage
گیرنده HM-R
4 پایه داره
VCC GND DATA ENABLED
İmage
برای دریافت اطلاعات حتما باید ENABLED قعال باشد در غیر اینصورت هیچ اطلاعاتی دریافت نمی شود .
این مدلی که در عکس آمده است فرکانس 433 مگاهرتز می باشد
915 مگاهرتزم دارد که از لحاظ راه اندازی اصلا تفاوتی باهم ندارد فقط فرکانس 915 بردش کمی بیشتر می شود اما عیبی که بوجود می آرود نسبت به مدل 433 مگاهرتز دیدشم مستقیم تر می شود .
پایه ها که کاملا واضح هستش و احتیاجی به توضیح نداره اما اگه باز جاییش رو متوجه نشدید بفرمایید تا توضیح بدم ،

در ضمن باید این رو به صورت یوزارت راه اندازیش کنید ،
برای کاهش خطا Buade rate رو پایین انتخاب کنید
و اما مرحله آخر میریم سراغ نحوه برنامه نویسیش
جایی براتون گنگ هست بفرمایید تا بیشتر توضح بدم .
پاسخ
(11 فروردين 1392، 04:08 عصر)حسام مغربی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فرستنده HM-T
3 پایه داره
VCC GND DATA
İmage
گیرنده HM-R
4 پایه داره
VCC GND DATA ENABLED
İmage
برای دریافت اطلاعات حتما باید ENABLED قعال باشد در غیر اینصورت هیچ اطلاعاتی دریافت نمی شود .
این مدلی که در عکس آمده است فرکانس 433 مگاهرتز می باشد
915 مگاهرتزم دارد که از لحاظ راه اندازی اصلا تفاوتی باهم ندارد فقط فرکانس 915 بردش کمی بیشتر می شود اما عیبی که بوجود می آرود نسبت به مدل 433 مگاهرتز دیدشم مستقیم تر می شود .
پایه ها که کاملا واضح هستش و احتیاجی به توضیح نداره اما اگه باز جاییش رو متوجه نشدید بفرمایید تا توضیح بدم ،

در ضمن باید این رو به صورت یوزارت راه اندازیش کنید ،
برای کاهش خطا Buade rate رو پایین انتخاب کنید
و اما مرحله آخر میریم سراغ نحوه برنامه نویسیش
جایی براتون گنگ هست بفرمایید تا بیشتر توضح بدم .
مرسی از توضیحتون
قصد ساخت یه پروژه دارم که بشه یه بالن کوچیک رو کنترل کنم.بالن های که با گاز هلیوم کار میکنه
این نوع بالون تا یه حدی بالا میره و ثابت میشه من میخوام اونو با چندتا موتور اینور و اونور و بالا ببرم و در نهایت بیارمش پایین
با این ماژول ها توانایی ارسال تصویر و صدا رو هم داریم؟اخه اگه بشه میخوام یه دوربین بذارم تو بالن
به غیر این دو ماژول دیگه به چه چیزهایی نیاز داریم؟
خروجی این ماژول چیه؟باید بدیم به میکرو؟دیگه نیاز به ایسی pt نیست؟
در نهایت اگه پیشنهاد بهتری دارید در مورد کنترل و فیلمبرداری ممنون میشم بهم کمک کنید
پاسخ
نه با این ها نمیشه صوت و تصویر انتقال داد شما باید ماژول هایی که بود ریت بالا دارند و مخصوص اینکار هستند رو انتخاب کنید مثل اینکه بخواید با اینترنت دایال آپ فیلم فول اچ دی دانلود کنید :D!!!!!!!!!!

چند سال پیش ها یه ماژولی تو یه سایت خارجی دیدم که میتونست صوت رو ارسال کنه و پروتکلشم SPI بود امامسلما قیمتشون باید خیلی بالا باشه چون همین ماژول هایی که معرفی کردم و تصویرشم گذاشتم قیمتش الان 14500 هست چه برسه به اونا !:s

دیگه چه کاریه هم پی تی استفاده کنی هم ماژول هم میکرو !

خروجی ماژول به صورت یوزارت ارسال میشه و توی گیرنده باید باز به صورت یوزارت دریافت کنی و آشکارش کنی .

اگه میخواید با دوربین موقعیت رو تشخصی بدید که کارتون سخت میشه چون باید پردازش تصویرم کار کنید

درضمن برای کنترل بالون نمیشه ازین ماژول ها استفاده کنید باید از ماژول هایی که هم دقت و قدرت بالایی داشته باشند استفاده کنید مگه که کارتون در حد آماتور باشه
پاسخ
سلام :

من هم با حسام ، هم عقیده هستم . این ماژولها اصلا" مناسب انتقال صوت یا تصویر نیستند ( در واقع اصلا" برای این منظور طراحی نشدند )

به نظر من اگه شما میخوای برای بالون که مسافت زیادی رو هم برای پوشش امواج رادیویی احتیاج داره استفاده کنی ، بهتره که بجای ماژول ، از فرستنده و گیرندهء آنالوگ استفاده کنی که بردش هم در اونصورت بالا میره . میتونی صوت و تصویرو هم براحتی انتقال بدی ( با دوربینهای معمولی ) .

برای ارسال فرمان ( دیتا ) هم بهتره از همون آی سی هایPT یا آی سی های معروف دیکودر و انکودر 145026 MC و 145027 MC استفاده کنی . اینجوری به هدفی که میخوای میرسی . دقتشون هم خیلی خوبه و اصلا" تداخل فرامین در اونها وجود نداره .

کلا" توی کار با امواج در مسافت زیاد ، توصیهء بندهء حقیر به شما اینه که تا جاییکه امکان داره از میکرو استفاده نکنید ... بویژه AVR !
پاسخ
(12 فروردين 1392، 03:48 صبح)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام :

من هم با حسام ، هم عقیده هستم . این ماژولها اصلا" مناسب انتقال صوت یا تصویر نیستند ( در واقع اصلا" برای این منظور طراحی نشدند )

به نظر من اگه شما میخوای برای بالون که مسافت زیادی رو هم برای پوشش امواج رادیویی احتیاج داره استفاده کنی ، بهتره که بجای ماژول ، از فرستنده و گیرندهء آنالوگ استفاده کنی که بردش هم در اونصورت بالا میره . میتونی صوت و تصویرو هم براحتی انتقال بدی ( با دوربینهای معمولی ) .

برای ارسال فرمان ( دیتا ) هم بهتره از همون آی سی هایPT یا آی سی های معروف دیکودر و انکودر 145026 MC و 145027 MC استفاده کنی . اینجوری به هدفی که میخوای میرسی . دقتشون هم خیلی خوبه و اصلا" تداخل فرامین در اونها وجود نداره .

کلا" توی کار با امواج در مسافت زیاد ، توصیهء بندهء حقیر به شما اینه که تا جاییکه امکان داره از میکرو استفاده نکنید ... بویژه AVR !
سلام
فرسنده گیرنده انالوگ چیه؟ماژول هستش؟
انتقال تصویر درجه اول کاریم نیست! اگه بشه که بهتر.بجاش میتونیم از یه کلید واسه رکورد و قط رکورد ایستفاده کنیم و یه فرمان که یه جورایی مثل دلیوری واسش تعریف کنیم که وقتی شروع کرد به ضبط یه پیغام بده که مطمن شیم داره ضبط میکنه
در رابطه با کنترل بالن هم قسط مانور بالن نیست.بشه اونو فقطی که ثابت میشه جلو وعقب کرد و در نهایت این بالن چون از گاز هلیوم استفاده میشه پایین نمیاد .یه موتور واسش بذاریم که اونو بیاره پایین
شعاع حرکتی هم زیر 70 متر مد نظره
ممنون میشم بازم راهنماییی کنید که از چی باید استفاده کنم
مداری یا برنامه نمونه هم دارید بذارید که خیلی خوب میشه:D
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: