با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شمارنده مادون قرمز
بازم سلام عرض شد
عرض کنم که من مداري رو در اختيار دارم که فرستدنه از آي سي555 تشکيل شده و گيرنده هم که يک ميکرو 89c51است اگه بتونم در گيرنده مادون قرمز tsop1738 هستش شمارش هم از سون سگمنت استفاده شده.
به زودي مدارو ميزارم شما عزيزان خودتان قضاوت کنيد عرض کنم که اين مدار شايد به عنوان شمارش تو نوار نقاله به کار ميره بعد ميخواستم برنامه کد ويژن ميخواستم
ياعلي

اينم از مدارش حاجي;)

عرض کنم که برنامه اسمبلي

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(17 دي 1391، 03:14 صبح)0000a نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وحید جان کاملا حق با شماست ولی

اونقدر مهم نیست که تعداد اشخاصی که وارد میشن چند نفر است
حدود آن کفایت میکنه

فقط می خوام متوجه بشم که شخص یا اشخاصی وارد شدن یا نه

ممنون
حدود ، معنا نداره دوست من :

یا باید شمارش بشه ( به تعداد مشخص ) و یا اصلا" شمارش نشه !

به هر حال ....

مدار شما صورتی خواهد بود که براتون طراحی کردم . از ضمیمه میتونید دانلود کنید .

شرح عملکرد این مدار :

از اونجاییکه با توجه به توضیحات شما احساس کردم به شمارش ، زیاد احتیاجی ندارید ، لذا در این مدار هم شمارشی وجود نخواهد داشت . اما در صورت لزوم ، میشه بهش اضافه کرد ...
حداکثر ، ورود 417 نفر قابل تشخیص هست . اما در برنامه ای که برای شما نوشتم تا 100 نفر پیش بینی شده که خود شما میتونید تغییرش بدید .
زمان روشن ماندن چراغ برای هر نفر ، 1 ثانیه در نظر گرفته شده که برای تست بوده و شما میتونید اونو هم تغییر بدید .
( برای 5 ثانیه ، باید عدد 31 رو 5 برابر کنید )
نکته مهم :

حتما" دیود گیرندهء مادون قرمز رو با یک پلاستیک مشکی بپوشانید تا از نور محیط تأثیر نگیره ...

موفق باشید ...

(17 دي 1391، 10:54 صبح)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه وحید جون میشه خیلی هم دقیق میشه;)
اگر دو نفر با فاصله ی کم وارد شدن به جای 5 ثانیه 10 ثانیه روشن میشه
باید از سنسور مادون قرمز شارپ استفاده کنین و اونو با اپ امپ راه اندازی کنین وقتی که یک شد وقفه راه میفته و 5 ثانیه با rtc داخلی می شماره و ال ای دی رو روشن می کنه (به هیچ وجه از تاخیر استفاده نمی کنیم)Exclamation

سلام هادی جان :

چون این دوست عزیزمون ذکر کرده بود که بردش تا 50 سانتی متر باشه ، بنابراین لزومی به استفاده از سنسور خاصی ندیدم . همین دیود های معمولی مادون قرمز هم کارو انجام میدن .
( ورودی وقفه تقریبا" شبیه همون مدار تابلوی چرخان میشه )

در مورد تأخیر هم درست میگی Shy... دستور تأخیر در اینجا کاربردی نداره .

بنابراین از تایمر استفاده کردم ...

(17 دي 1391، 01:24 عصر)4314700 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازم سلام عرض شد
عرض کنم که من مداري رو در اختيار دارم که فرستدنه از آي سي555 تشکيل شده و گيرنده هم که يک ميکرو 89c51است اگه بتونم در گيرنده مادون قرمز tsop1738 هستش شمارش هم از سون سگمنت استفاده شده.
به زودي مدارو ميزارم شما عزيزان خودتان قضاوت کنيد عرض کنم که اين مدار شايد به عنوان شمارش تو نوار نقاله به کار ميره بعد ميخواستم برنامه کد ويژن ميخواستم
ياعلي

اينم از مدارش حاجي;)

عرض کنم که برنامه اسمبلي
بنظر میاد همون مدار شما ، مناسب هست و هدف شما رو برآورده میکنه ...
چرا میخواید که تغییر کنه ؟

در مورد زبان C‌ هم دوستان دیگهء ما باید به شما کمک کنند . شخص بنده فقط با Bascom کار میکنم .

موفق باشید ...

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Ashkarsaze vorudi.rar (اندازه: 32.07 KB / تعداد دفعات دریافت: 48)
پاسخ
آقا وحید یه سوال
سنسور مادون قرمز معمولی چقدر برد دارهExclamation وقتی که دقیقا روبروی هم باشنCool
دوست عریز 4314700
چرا 8051 بهتر نیست با avr وسیله رو بسازیم
من با avr و کدویژن موافقم خواستی خبری بده;)
پاسخ
(17 دي 1391، 02:26 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا وحید یه سوال
سنسور مادون قرمز معمولی چقدر برد دارهExclamation وقتی که دقیقا روبروی هم باشنCool

با تقویت کننده عملیاتی ، بیشتر از 2 متر نمیشه ( در بهترین کیفیت دیود گیرنده )
پاسخ
سلام عرض شمن خسته نباشيد به دوستان عرض کنم که اين شکل مدار که قرار دادم 89c51 هستش ميتونيد با atmega واسم بذاريد؟

شمارش بسته ها باatmega8 با هر زبوني که شد فقط بذاريد سي باشه نميودنم اسمبلي باشه بيسکام

ي سوال داشتم از تون عرض مکنم تو پروتيوس7.10 گينده و فرستنده ماودن قرمز هست؟ و چه اسمي ممنون ياعلي
پاسخ
(17 دي 1391، 02:06 عصر)'Pixar' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(17 دي 1391، 03:14 صبح)'0000a' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وحید جان کاملا حق با شماست ولی

اونقدر مهم نیست که تعداد اشخاصی که وارد میشن چند نفر است
حدود آن کفایت میکنه

فقط می خوام متوجه بشم که شخص یا اشخاصی وارد شدن یا نه

ممنون

حدود ، معنا نداره دوست من :

یا باید شمارش بشه ( به تعداد مشخص ) و یا اصلا" شمارش نشه !

به هر حال ....

مدار شما صورتی خواهد بود که براتون طراحی کردم . از ضمیمه میتونید دانلود کنید .

شرح عملکرد این مدار :

از اونجاییکه با توجه به توضیحات شما احساس کردم به شمارش ، زیاد احتیاجی ندارید ، لذا در این مدار هم شمارشی وجود نخواهد داشت . اما در صورت لزوم ، میشه بهش اضافه کرد ...
حداکثر ، ورود 417 نفر قابل تشخیص هست . اما در برنامه ای که برای شما نوشتم تا 100 نفر پیش بینی شده که خود شما میتونید تغییرش بدید .
زمان روشن ماندن چراغ برای هر نفر ، 1 ثانیه در نظر گرفته شده که برای تست بوده و شما میتونید اونو هم تغییر بدید .
( برای 5 ثانیه ، باید عدد 31 رو 5 برابر کنید )
نکته مهم :

حتما" دیود گیرندهء مادون قرمز رو با یک پلاستیک مشکی بپوشانید تا از نور محیط تأثیر نگیره ...

موفق باشید ...

(17 دي 1391، 10:54 صبح)'hadikh73' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه وحید جون میشه خیلی هم دقیق میشه;)
اگر دو نفر با فاصله ی کم وارد شدن به جای 5 ثانیه 10 ثانیه روشن میشه
باید از سنسور مادون قرمز شارپ استفاده کنین و اونو با اپ امپ راه اندازی کنین وقتی که یک شد وقفه راه میفته و 5 ثانیه با rtc داخلی می شماره و ال ای دی رو روشن می کنه (به هیچ وجه از تاخیر استفاده نمی کنیم)Exclamation

سلام هادی جان :

چون این دوست عزیزمون ذکر کرده بود که بردش تا 50 سانتی متر باشه ، بنابراین لزومی به استفاده از سنسور خاصی ندیدم . همین دیود های معمولی مادون قرمز هم کارو انجام میدن .
( ورودی وقفه تقریبا" شبیه همون مدار تابلوی چرخان میشه )

در مورد تأخیر هم درست میگی Shy... دستور تأخیر در اینجا کاربردی نداره .

بنابراین از تایمر استفاده کردم ...

(17 دي 1391، 01:24 عصر)'4314700' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازم سلام عرض شد
ياعلي

اينم از مدارش حاجي;)

عرض کنم که برنامه اسمبلي

بنظر میاد همون مدار شما ، مناسب هست و هدف شما رو برآورده میکنه ...
چرا میخواید که تغییر کنه ؟

در مورد زبان C‌ هم دوستان دیگهء ما باید به شما کمک کنند . شخص بنده فقط با Bascom کار میکنم .

موفق باشید ...

سلام

من میخوام با سنسور مادون قرمز با ورود فرد لامپ روشن و با خروج فرد لامپ خاموش بشه
مثل فیلم این پروژه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و نمیخوام از سنسور pir استفاده کنم
نمیدونم کدوم برنامه رو روی میکرو بریزم
اصلا میکرو میخواد؟
 و کدوم فایل
میشه کار قطعات رو توضیح بدید
خواهشا کمکم کنید
خیلی فوری لازمش دارم
İmage
راستی منم میتونم از برنامه ای که نوشتید برای این کار استفاده کنم

فقط با مادون قرمز میخوام این کار رو انجام بدم
بردش برام مهم نیست زیاد بشه

پاسخ
برای این کار میتونی از دوتا خط مادون قرمز استفاده کنی . اسمشونو 1 و 2 بذار . اگه اول سنسور 1 قطع شد بعد ینسور 2 یه رله روشن بشه و برعکسش یعنی اگر 2 بعد 1 قطع شد رله خاموش شه . برنامش سادست قبلا روش کار کرده بودم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
میشه برنامه و شماتیک شو بذارید İmage
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: