با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شمارنده مادون قرمز
سلام به دوستان عزيز
آقا من تازه ثبت نام کردم تو اين سايت عرض کنم خدمت شما که
من ميخواستم که يه شمارنده مادون قرمز اگه بشه طراحي کنيد البته لازم به ذکر هست که من دو مدار دارم خواستم بيشتر با اين موضوع آشنا شم
کسي هست که کمک کنه با ميکرو
ممنون ميشم ازتون
پاسخ
(16 دي 1391، 03:45 عصر)4314700 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان عزيز
آقا من تازه صبت نام کردم تو اين سايت عرض کنم خدمت شما که
من ميخواستم که يه شمارنده مادون قرمز اگه بشهطراحي کنيد البته لازم به ذکر هست که من دو مدار دارم خواستم بيشتر با اين موضع آشنا شم
کسي هست که کمک کنه با ميکرو
ممنون ميشم ازتون
سلام :

لطفا" کمی بیشتر در مورد جزئیات شمارنده و ویژگیهایی که مد نظر شماست و میخواید این شمارنده داشته باشه توضیح بدید ...

چند رقمی باشه ؟ نوع شمارش چطور باشه ؟ آیا با 7-segment باشه ؟ و ...

بیشتر توضیح بدید تا بنده یا اساتید محترم سایت بتونیم به شما کمک کنیم .
اگه عنوان کنید که برای چه هدفی میخواید ، شاید بهتر بشه راهنمایی کرد ...

موفق باشید
پاسخ
سلام

من هم به چنین چیزی احتیاج دارم
من هم می خوام که با مادون قرمز چیزی رو بشمارم و هر یک بار که یک عدد اضافه شد یک پایه یک بشه و بعد از حدود 5 ثانیه صفر بشه
سگمنت لازم نیست
برد اون بیشتر از 50 سانتیمتر نباشه
تک رقمی یا بیشتر فرقی نداره
شمارش معمولی 1-2-3-ابه بالا
بی زحمت با بسکام طراحی کنید که ما هایی که کمی به بسکام وارد هستیم بتونیم توش اگر خواستیم تغییراتی بدم

ممنون
پاسخ
(16 دي 1391، 07:28 عصر)0000a نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

من هم می خوام که با مادون قرمز چیزی رو بشمارم و هر یک بار که یک عدد اضافه شد یک پایه یک بشه و بعد از حدود 5 ثانیه صفر بشه
سگمنت لازم نیست
بی زحمت با بسکام طراحی کنید که ما هایی که کمی به بسکام وارد هستیم بتونیم توش اگر خواستیم تغییراتی بدم

ممنون
سلام من که متوجه نشدم چی می خواهینExclamation
یکم واضحتر توضیح بدین;)
پاسخ
(16 دي 1391، 07:28 عصر)0000a نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سگمنت لازم نیست

دوست عزیز اگه نمیخواید سون سگمنت باشه پس از چی استفاده کنیم
؟ ال سی دی ؟
ایا منظور شما اینه هر دفعه که مادون قرمز قطع و وصل میشود شمارنده ای یک واحد افزایش پیدا کنه و هم زمان پایه ای از میکرو به مدت 5 ثانیه یک بشه بعدا دوباره صفر بشه ؟
مثلا مادون قرمز رو در ورودی درب قرار دهیم . هر نفر که وارد میشه یک عدد افزایش پیدا کنه و یک لامپ هم باشه که به ازای ورود هر نفر 5 ثانیه روشن بشه بعد دوباره خاموش بشه . منظورتون همینه ؟
----------------------------------------------------------
(16 دي 1391، 03:45 عصر)4314700 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من ميخواستم که يه شمارنده مادون قرمز اگه بشه طراحي کنيد البته لازم به ذکر هست که من دو مدار دارم خواستم بيشتر با اين موضوع آشنا شم
قسمت شماره رو میشه با میکرو و سون سگمنت طراحی کرد و یک کلید قرار داد هر بار که کلید رو می زنیم یک واحد اضافه بشه و برای قسمت مادون قرمز که باید بجای اون کلید قرار بگیره میشه از دو روش استتفاده کرد
1- با گیرنده و فرستنده 50 میلی متر مادون قرمز . که این برد زیادی نداره
2- با فرستنده 5 میلی متر مادون قرمز و گیرنده سه پایه مادون قرمز (TSOP1138 یا TSOP1738 یا PLIRM0101-3)
که این میتونه بردی تا 10 متر هم در شرایط خاص داشته باشه
پاسخ
سلام

سگمنت لازم نیست

ممنون

سلام دوست عزیز :

طراحی این مداری که شما و اون دوست گرامی دیگه درخواست کردید ، بیشتر از 10 ـ 15 دقیقه وقت نمی بره . اما باید بدونیم دقیقا" برای چه کاربردی این مدارو لازم دارید . شاید بر اساس اون کاربرد خاص ، این مدار ویژگیهایی باید داشته باشه که شما ممکنه بهش واقف نباشید ...

اطلاعات کافی از طرف شما ، کمک میکنه که بهتر و دقیقتر بتونیم به شما کمک کنیم .
پاسخ
سلام مجدد

بله دقیقا منظور من همین است و برای همین کار می خواهم
شمارنده رو لازم ندارم..

بازم ممنون
پاسخ
(17 دي 1391، 12:50 صبح)0000a نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد

بله دقیقا منظور من همین است و برای همین کار می خواهم
شمارنده رو لازم ندارم..

بازم ممنون
بسیار خوب ... حالا معلوم شد که برای چه کاری میخواید Shy

اما یه توضیحی باید بدم در این مورد :

اگه به ازای ورود هر نفر یک لامپ بخواد به مدت 5 ثانیه روشن بمونه ، یک مشکلی پیش میاد ...

فرض کنید در کمتر از 5 ثانیه ، 2 نفر وارد بشن . اونوقت شما چطور از روی روشنایی لامپ میخواید تشخیص بدید که الان چند نفر داخل هستند !؟ شمارنده هم که وجود نداره !

چون با ورود اولین نفر ، این لامپ روشن شده و بلافاصله نفر بعدی هم رد شده ...

شما ابتدا گفتید که: " شمارنده رو لازم ندارم " ... اما بعدش گفته های دوست خوبمون کامران رو تأیید میکنید که : " هر نفر که وارد میشه یک عدد افزایش پیدا کنه " و این یک مقدار مبهم و عجیبه !( حداقل برای من )

اگه مطالب بنده رو تأیید میکنید ، لطفا" اعلام کنید تا بنده یک روش صحیحتری ارائه کنم . در غیر اینصورت لطفا" توضیح بدید دوست عزیز ...
پاسخ
وحید جان کاملا حق با شماست ولی

اونقدر مهم نیست که تعداد اشخاصی که وارد میشن چند نفر است
حدود آن کفایت میکنه

فقط می خوام متوجه بشم که شخص یا اشخاصی وارد شدن یا نه

ممنون
پاسخ
نه وحید جون میشه خیلی هم دقیق میشه;)
اگر دو نفر با فاصله ی کم وارد شدن به جای 5 ثانیه 10 ثانیه روشن میشه
باید از سنسور مادون قرمز شارپ استفاده کنین و اونو با اپ امپ راه اندازی کنین وقتی که یک شد وقفه راه میفته و 5 ثانیه با rtc داخلی می شماره و ال ای دی رو روشن می کنه (به هیچ وجه از تاخیر استفاده نمی کنیم)Exclamation
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: