با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال چند سوال در رابطه با PIC
سلام به همه ی عزیزان
من چندتا سوال داشتم
1-ارزون ترین و فراوان ترین میکرو PIC چیه 6 پایه I/O داشته باشه برام کافیه
2-یه برنامه دارم به زبان اسمبلی می خوام کامپایلش کنم از چه کامپایلری استفاده کنم
3-PIC مثل AVR هستش توی برنامه اگر میکر رو عوض نکنی روی یه میکرو دیگه جواب نمیده
4-یه پروگرامر کم هزینه می خوام بسازم با پورت سریال که اون آی سی رو میگین پشتیبانی کنه چی پیشنهاد می دین
5-توی برنامه از کجا معلوم میشه که فرکانس کاری میکرو چنده؟
خیلی ممنون
پاسخ
هادی جون خیلی ممنونShyIdea
1-بقیه چی پیشنهاد میدن
3-توی فایل هگز میشه تغییرش داد یا حتما باید اسمبلی باشه
پاسخ
آقا من دانلودش کردم ممنون برم ببینم هیچی ازش می فهمم ممنونShyShy
پاسخ
دوستام منم چند تا سوال دارم :

معروف ترین PIC ها چه میکرو هایی هستن؟ مثل atmega8 و atmega32 و atmega16 معروف باشن

معروف ترین و بهترین کامپایلر چیه؟ برا میکروی PIC

زبان سی هرجا که باشه سی هست؟ یعنی توی کامپایلر های مختلف وحدت وجود داره؟ همه یه جور دستوراتو تعریف کردن؟ اگه زبان سی یاد بگیرم کارم توی همه کامپایلر های سی راه میفته؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
خیلی خوشم اومد Idea دستوراتش یه جورایی شبیه رفیق قدیمیمون بیسیک بودن .  قضیه کدویزارد چیه توی css ؟ من که با کدویژن  کار نکردم ولی اونم کد ویزارد داره 

کدویزارد کارارو خیلی راحت تر می کنه ؟ 

بنده سر چهار راهی گیر کردم :(

میخوام سی یاد بگیرم حالا با کدویژن شروع کنم یا با این کامپایلر :(

کدویژن منابع زیاده ولی برا این چی ؟ تو وسط راه حیرون نمی مونم ؟

اگه من کدنویسی تو این کامپایلر رو یاد بگیرم پسس با یه تیر چعار نشون زدم ؟

یعنی برا pic با زبون سی و بیسیک

و برا avr با زبون سی و بیسیک

یاد گرفتم ؟:( یا اینکه اینا که مثال زدی نمونه خاص بودم ؟ 

بیشتر توضیح بدی ممنون میشم :D

این خارجیا هرکی از یه چیز استفاده کرده (البته 95 درصد زبان سی) اخرش نفههمیدم به ساز کدوم برقصم :@ میخوام ببینم ساز هادی چیه Idea

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
سلام خسته نباشی
من تو محیط micro code studio برنامه نویسی میکنم میخواستم ببینم چطوری میتونم اعداد اعشاری رو هم به دست بیارم چون من برای محاسباتم اعداد صحیح با اعشار احتیاج دارم.
اگه امکانش هست زودتر بهم جواب بدید چون برای پروژه ام بهش احتیاج دارم.
ممنون میشم
پاسخ
(4 مرداد 1393، 11:08 عصر)nilofar_jyj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خسته نباشی
من تو محیط micro code studio برنامه نویسی میکنم میخواستم ببینم چطوری میتونم اعداد اعشاری رو هم به دست بیارم چون من برای محاسباتم اعداد صحیح با اعشار احتیاج دارم.
اگه امکانش هست زودتر بهم جواب بدید چون برای پروژه ام بهش احتیاج دارم.
ممنون میشم

اینم اون قسمتی از برنامه که ایراد داره

sub1=p2-p1
sub2=(100*(x1-p1))/sub1

lcdout $fe,1
lcdout "Distance=",#sub2 ,"cm"
pause 200

قسمت جواب sub2

اینم از اون قسمت برنامه که مشکل داره

sub1=p2-p1
sub2=(100*(x1-p1))/sub1

lcdout $fe,1
lcdout "Distance=",#sub2 ,"cm"
pause 200

قسمت محاسبه sub2 مشکل داره به خاطر 16 بیتی بودن وهمه متغییر ها از نوع word هستند
پاسخ
سلام این برنامه من:

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   demoooo.zip (اندازه: 34.89 KB / تعداد دفعات دریافت: 1)
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: