با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال نحوه ادرس دهی lcd
Wink 
سلام دوستان
کسی میدونه چجوری میشه پیکسل های lcd را ادرس دهی کرد؟
میخوام یه lcd رنگی که بدونه درایور هست را با هر درایوری که خودم دوست دارم راه اندازی کنم اما نمیدونم چجوری ؟
اگه کسی متنی داره که دقیقا مشخص کرده برای یه lcd مشخص چجوری میشه این کار را کرد ، لطفا اپلود کنه . . .
Big Grin
من تو اینترنت خیلی گشتم ولی همه اونها فقط نحوه کار TFT_lcd ها را گفته بودند ، نه نحوه ادرس دهی اونها را . . .
Bn
پاسخ
نظری ؟؟؟؟
Dj
پاسخ
سلام شما برای این کار باید دیتاشیت السیدی رو مطالعه کنی
تمام ادرس دهی ها و کدهارو برای راه اندازی داخلش داره
پاسخ
من تقریبا کل اینترنت را گشتم ولی هیچ data sheet راجع به lcd بدون درایور پیدا نکردم ، در اصل بهتره اینجوری بگم که تمام data sheet ها راجع به درایور ها هستند و نه راجع به پایه ها و نحوه ادرس دهی اون lcd . . .
Bn
پاسخ
(23 مرداد 1394، 01:23 صبح)mkhp نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تقریبا کل اینترنت را گشتم ولی هیچ data sheet راجع به lcd بدون درایور پیدا نکردم ، در اصل بهتره اینجوری بگم که تمام data sheet ها راجع به درایور ها هستند و نه راجع به پایه ها و نحوه ادرس دهی اون lcd . . .
Bn

دوست عزیز من به شما گفتم که نمی تونید ولی می تونید با این استاد مکاتبه کنید.maleki2005@gmail.com
          چو عاشق می‌شدم گفتم که بردم گوهر مقصود  ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد 

پاسخ
(23 مرداد 1394، 01:23 صبح)mkhp نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Bn

شما میخواید خودتون یک درایور درست کنید که فکر نکنم کار راحتی باشه و به برنامه نویسی زیادی نیاز داره ، معمولا ال سی دی ها بصورت ماتریسی هستند

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای دسترسی به بخش های پشتیبانی دوره ها در انجمن جدید یک بار از حساب اصلی wle.ir خارج و مجددا وارد شوید

سال نو همگی مبارک
پاسخ
نقل قول: دوست عزیز من به شما گفتم که نمی تونید ولی می تونید با این استاد مکاتبه کنید.maleki2005@gmail.com

خب اخه پروژه دانشگاهمه . . .
Angel

حتما به ایشون پیام میدم ، ممنون . . .
Df
پاسخ
(25 مرداد 1394، 11:08 عصر)mkhp نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول: دوست عزیز من به شما گفتم که نمی تونید ولی می تونید با این استاد مکاتبه کنید.maleki2005@gmail.com

خب اخه پروژه دانشگاهمه . . .
Angel

حتما به ایشون پیام میدم ، ممنون . . .
Df
هیچ کاری نشد نداره و شما باید تمامی تلاش خودتون رو بکنید تا در این موضوع موفق بشید و حتما شما می تونید این کار رو بکنید.
WleCool WleCool
          چو عاشق می‌شدم گفتم که بردم گوهر مقصود  ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد 

پاسخ
کد:
شما میخواید خودتون یک درایور درست کنید که فکر نکنم کار راحتی باشه و به برنامه نویسی زیادی نیاز داره

میدونم ، تازه قراره با اسمبلی بنویسم . . .
WleWorried

نقل قول: ، معمولا ال سی دی ها بصورت ماتریسی هستند

نه همشون ، در TFT_LCD (ترانزیستور فیلم نازک) دو نوع ادرس دهی ، ماتریس فعال و ماتریس غیرفعال استفاده میشه . . .
به فایل زیر نگاه کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
ولی مشکل اینجاست که هر سازنده LCD یک نوع ادرس دهی خاص برای پیکسل های LCD به کار میبره (که این زیر مجموعه از دو نوع ماتریس فعال و ماتریس غیرفعال هست و مشکل من هم همینجاست که هرچقدر اینترنت را میگردم هیچ datasheet که فقط راجع به پایه های LCD باشه پیدا نمیکنم و خود سازنده یه driver همراه LCD قرار میدن و . . .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: