با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
(15 بهمن 1391، 04:43 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من LM741 نداشتم و ازتون پرسیدم که مشکلی نداره بجاش از UA741 استفاده کنم؟ گفتید نه ایرادی نداره
فکر کنم باید یه فیبر دیگه بسازم و از مدار وقفه شما استفاده کنم

2-من وقتی F4 رو میزنم اول این پنجره باز میشه که میگه
select chip and target chip do not match at90s2313 <> atmega32
بعدش که OK میکنم وارد محیط پروگرام میشه
اونجا atmega32 رو از تو لیست انتخاب میکنم
بعد که پنجره ی Lock And Fues Bit رو میزنم میگه chip type not found
با atmega جدیدی که دیروز خریدم هم امتحان کردم همین ارور رو میده!!!
برا همین نمیتونم کاری کنم یا فیوز بیت ها رو تغییر بدم!

به خاطر اینه که به نکات بالا که به متنش اضافه کردم باید دقت کنی !

اگه این کارهارو درست انجام ندی ء بیسکام بهت اجازه نمیده وارد قسمت پروگرامرش بشی و اون خطاهایی که گفتی رو اولش نشون میده
( برنامه بیسکام بطور پیشفرض ، تنظیماتش همیشه روی میکروی at90s2313 و فرکانس 4MHz داخلیه .)

ضمنا" توی تنظیمات ، یه قسمتی هست که از اونجا باید نوع پروگرامری که داریو انتخاب کنی . مثلا" اگه STK200/300 داری ، اونو انتخاب کن و به بقیهء گزینه هاش دست نزن و OK کن .
UA741 هم هیچ تفاوتی با LM741 و یا هر پیشوند دیگه نداره و میتونی ازش استفاده کنی ...
پاسخ
این تنظیمات که میگی کجاست آقا وحید؟
منظورت تو قسمت option>programmere ؟
یا همون پنجره ی پروگرام کردن که بعد از زدن F4 باز میشه؟
تو پنجره ای که بعد از زدن F4 باز میشه هم atmega32 رو انتخاب کردم

فرکانس رو از قسمت option>programmer>compiler>communication گزینه ی 8000000 انتخاب کردم
از قسمت chip هم atmega32 رو انتخاب کردم
اما بازم همون ارور رو میده
میگه چیپ رو نمیشناسه!!
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(15 بهمن 1391، 05:04 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این تنظیمات که میگی کجاست آقا وحید؟
منظورت تو قسمت option>programmere ؟
یا همون پنجره ی پروگرام کردن که بعد از زدن F4 باز میشه؟
تو پنجره ای که بعد از زدن F4 باز میشه هم atmega32 رو انتخاب کردم

فرکانس رو از قسمت option>programmer>compiler>communication گزینه ی 8000000 انتخاب کردم
از قسمت chip هم atmega32 رو انتخاب کردم
اما بازم همون ارور رو میده
میگه چیپ رو نمیشناسه!!
تمام تنظیمات مربوط به هر قسمت از قابلیتهای بیسکام ، در همون منوی option قسمت بندی شده و وجود داره .
( پنجره ای که با زدن F4 باز میشه فقط مربوط به پروگرام کردن هست و تنظیمات بیسکام اونجا نیست )

شما مطمئنی که مدار پروگرامرت سالمه ! ؟
آیا از وجود تغذیهء میکرو اطمینان داری ! ؟

نکته :
1 - در صورتی که میکرو سالم باشه 2 - مدار پروگرامر هم سالم باشه 3 - توی سیم رابطش هم قطعی وجود نداشته باشه 4 - تغذیهء میکرو هم وصل باشه و 5 - نهایتا" تنظیمات بیسکام هم همونجوری که گفتم انجام داده باشی ، بدون هیچ پیغام خطایی باید بعد از زدن F7 ( کامپایل برنامه ) و سپس زدن F4 ، اتوماتیک وار ، برنامهء پروگرامر ( در اون پنجرهء جدیدی که میاد ) ، میکروتونو شناسایی خواهد کرد و به صورت شکل زیر به شما نشون میده :

پیشنهاد میکنم یه میکرویی رو روی برد-بورد بذاری ، بهش تغذیه وصل کنی و بدون وصل کردن هیچ قطعهء دیگه ای بهش ، امتحان کنی .
پاسخ
پروگرامر من برای شرکت نوآوران الکترونیکه
روش نوشته AVR USB Programmer
وسطشم نوشته AVR STK500
وقتی با برنامه ی AVR Studio4 پروگرام میکنم یه LED قرمز روش داره که روشن میشه
دیگه نمیدونم پروگرام میکنه یا نه!!
تو بسکام وقتی F4رو میزنم همین عکس باز میشه اما تو قسمت manufactor unknown میزنه!

متوجه پیشنهادت نشدم آقا وحید
میکرو رو بذارم رو برد-بورد بعد چیو امتحان کنم؟
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(15 بهمن 1391، 06:19 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پروگرامر من برای شرکت نوآوران الکترونیکه
روش نوشته AVR USB Programmer
وسطشم نوشته AVR STK500
وقتی با برنامه ی AVR Studio4 پروگرام میکنم یه LED قرمز روش داره که روشن میشه
دیگه نمیدونم پروگرام میکنه یا نه!!
تو بسکام وقتی F4رو میزنم همین عکس باز میشه اما تو قسمت manufactor unknown میزنه!

متوجه پیشنهادت نشدم آقا وحید
میکرو رو بذارم رو برد-بورد بعد چیو امتحان کنم؟
خوب پس پروگرامرت STK500 هست . هیچی دیگه ... نمیخواد روی برد بورد بذاری .

چون بیسکام برای ارتباط با STK500 نیاز به یه برنامهء جانبی داره ، بنابراین تو با هر کامپایلر دیگه ای که راحتی کار کن .
فقط فیوز بیت کلاک میکروتو باید با اون برنامهء پروگرامرت بذاری روی 8MHz داخلی ...
پاسخ
    الان تو این عکس باید فیوز بیت ها رو چطوری تغییر بدم؟
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(15 بهمن 1391، 06:41 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان تو این عکس باید فیوز بیت ها رو چطوری تغییر بدم؟

طبق این عکس ، الان روی 8MHz داخلی تنظیم هست . همین فیوز بیتو به همین حالت ، روی میکرو اعمال کن و به هیچ گزینهء دیگه ای دست نزن .    
پاسخ
سلام
دوستان من رفتم دنبال قطعات یکسری از وسایل رو تهیه کردم اما برای موتور علاوه بر متغییر بودن rpm ولتاژ وجریان های متفاوتی داشتند من نمی دوستم این تفاوتها چه تاثیری میتونه تو پروزه داشته باشه جریان کم تر مناسب تر یا نه و......... مثلا مشخصات دو تاشون این جوری بود
0.17A
12V
3W
RPM=6000
-----------------------
1.7A
18V
3W
RPM =40000
در ضمن یک سری اعداد و حروف روی ایسی نوشته که نمی دونم معرف چی هستند
ATMEGA32A
PU
1223
H6U037-2-354V2I
3AD1223 e3
میکرو های از نوع PDIP همشون شماره پایه ها یه جوره سری های مختلف فرق نمی کنه
پاسخ
(15 بهمن 1391، 11:14 عصر)setarehshab نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان من رفتم دنبال قطعات یکسری از وسایل رو تهیه کردم اما برای موتور علاوه بر متغییر بودن rpm ولتاژ وجریان های متفاوتی داشتند من نمی دوستم این تفاوتها چه تاثیری میتونه تو پروزه داشته باشه جریان کم تر مناسب تر یا نه و......... مثلا مشخصات دو تاشون این جوری بود
.
.

سلام به شما :

همون موتور اولی مناسبه ... اگه یه موتور 12 ولتی سشوار معمولی هم بگیرید خوبه ...
در مورد میکرو هم هیچ اهمیتی نداره ( در مورد این مدار ) که پسوندشون چی باشه ... هر چی باشه خوبه . اگه MEGA32 معمولی و یا MEGA32A هم باشه کفایت میکنه .
پاسخ
با سلام به دوستان و اساتید
دمتون گرم تشکر میکنم از همتون ممنون میشم ما رو هم کمکی کنید تا عضو کوچکی از شما باشم فقط اول کار اومدم pcb که گذاشتین باز کنم باز نشد راستش ورژن پروتیوسم7.9هست میدونم باید اپدیت کنم تا باز کنه ولی ورژن7.10 رو ویندوزم باز نمیکنه xp sp3.کسی میتونه pcb مدار رو تو ورژن پایین save کنه یا pdfکنه واسم قرار بده؟؟؟؟بازم ممنون از زحماتتون
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: