با سلام ،
دوست عزیز شما در حال استفاده از ورژنی قدیمی از اینترنت اکسپلورر هستید ، برای اینکه مشکلات ناشی از نمایش را نداشته باشید ، لطفا اقدام به دریافت مرورگری مناسب کرده و یا از ورژن قدیمی ما استفاده نمایید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
(13 دي 1391، 03:48 صبح)kamran0080 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا وحید منظورم از ترکیب رنگها این بود مثلا وقتی میخوایم رنگ بنفش رو بسازیم . رنگ قرمز و ابی رو روشن میکنیم در اثر چرخش این دو رنگ بهتر ترکیب و رنگ بنفش زیبا تری رو میسازن . راستش اطلاعات زیادی در موردش موتور فن پژو ندارم . اما بزرگه و خیلی سرعتی و قدرتی . شاید 5000 دور دقیقه باشه یا بیشتر . اما زیر بار سرعتش کم نمیشه
آره کامران جان :

پس من اشتباه متوجه شدم ... اینجوری که میگی خیلی قشنگ درمیاد .
موتور فن پژو خیلی دیگه پرقدرته ! فکر نکنم نیازی به یک چنین قدرتی باشه ...
من که با همون موتوری که گفته بودم قبلا" ، هیچ مشکلی برام ایجاد نشده . چون مدا اصلا" وزن آنچنانی هم نداره .
اما باز اگه اصرار داری ،
چرا از موتور 6 ولت جارو شارژی استفاده نمیکنی ؟

اینقدر پرقدرت و پر سرعته که نگو ... اصلا" با موتورهای معمولی قابل مقایسه نیست ...! خودم یکی از همین موتورها رو 2 روز پیش خریدم به قیمت 4000 تومن . قدرت و سرعتش در نوع خودش بی نظیره ...
جالبه که با منبع تغذیه ای که تو خونه دارم راه نیفتاد ! اما با یه ترانس 1.2 آمپری 6 ولت و خازن و پل دیود ، هنر نمایی کرد !

فقط تنها ایرادش این هست که یه مقدار صداش زیاده .
(13 دي 1391، 02:57 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصولا وسیله های ماشین یه گزینه ی خوبی هستن برای اینجور پروژه ها یا پروژه های روباتیک فقط تنها مشکلی که دارن منبع تغذیه معمولی جریان دهی مناسب براشون ندارن
مثلا من برای روشن کردن موتور برف پاک کن با یه ترانس شارژ باتری ماشین نتونستم قدرت کافی ازش بگیرم برای همین مجبور شدم از پاور کامپیوتر استفاده کنم ولی خودمونیم ها با پاور عجب قدرتی داشت نزدیک بود انگشتم بشکنهHuh(می خواستم با دست بگیرمش:D)
اگر خواستی با موتور فن کار کنی باید یه پاور دست دوم بگیری و با اون برقش تامین کنی;)
بچه ها نظرتون راجع به یه موتور سشوار 220 ولتی چیهExclamation
اگه اشتباه نکنم منظورت موتور سشوار جانسون اصل هست که 220 ولتیه ... درسته ؟
اون که دیگه محشره ... فقط باید مواظب بود که مدارمون یه موقع پرواز نکنه !

( یه بوئینگ قبلا" کامران ساخته بود ... یادت میاد کامران !؟ اگه از این موتور گذاشته بودی ، حتما" پرواز میکرد :D )
پاسخ
(13 دي 1391، 04:02 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ارزون خریدم !؟
راستش هیچ مشخصاتی روش ننوشته . فقط زیرش نوشته شده : mabuchi
روش هم نوشته : made in Hong-Kong
همین ....
اینم عکسشه ( اونیکه از همه بزرگتره . مخصوصا" گذاشتمش کنار دوتا موتور دیگه که مقایسه کنی )
خیلی خوب خریدی (احتمالا خرید قبل بوده:D)
من یکی مثل همین نزدیک به 3 هفته ی پیش خریدم 6000 تومنExclamation موتورای خوبین من با پاور و برق 5 ولت روشنش کردم سرعتش واقعا زیاد بودShy این برای تابلو چرخان خوبه
من فقط تنها مشکلی دارم نمی دونم چطوری شفت موتور رو به کیت وصل کنمCool
موتور سشوار و دریل و میشه یه کاریشون کرد ولی اینه نمی دونم
پاسخ
(13 دي 1391، 04:12 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی خوب خریدی (احتمالا خرید قبل بوده:D)
من یکی مثل همین نزدیک به 3 هفته ی پیش خریدم 6000 تومنExclamation موتورای خوبین من با پاور و برق 5 ولت روشنش کردم سرعتش واقعا زیاد بودShy این برای تابلو چرخان خوبه
من فقط تنها مشکلی دارم نمی دونم چطوری شفت موتور رو به کیت وصل کنمCool
موتور سشوار و دریل و میشه یه کاریشون کرد ولی اینه نمی دونم
آره شاید ...

اما موقع چرخش ، صدای زیادی تولید میکن:sه ... اعصاب خرد کن میشه :@
وصل کردن کیت به شافت خیلی راحته که ... من توی پست شماره 6 همین تاپیک روش این کارو با عکس نشون دادم .
خودم همینجوری وصلش کردم . خیلی محکم شده ;). اصلا" هم به هیچ عنوان کیت لق نمیزنه :D
پاسخ
بله صداش واقعا زیادهExclamation
من چیزی ازشون نفهمیم:D:D (تصاویر خوب بودن ولی من تا خودم کاری نکنم چیزی یاد نمی گیرم:(Blush)
حالا برم رو موتور سشوار کار کنم CoolAngel
راستی تا یادم نرفته با سنسور مادون قرمز باید دور موتر رو تو برنامه حساب کنیم و بعدش ال ای دی ها رو خاموش روشن کنیم درسته یا نهExclamation
پاسخ
(13 دي 1391، 04:41 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(13 دي 1391، 04:37 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید میشه لطفا لیست قطعاتی که برای مدار فرستنده و گیرنده ی نیاز هست رو بگید؟ (کامل)
ممنون
همهء قطعات که در فایل ضمیمه و روی نقشهء شماتیک مدار وجود داره !:sدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله حق با شماستBlush
یه سوال دیگه
میشه به جای سه پایه از فرستنده دو پایه ی معمولی هم استفاده کرد؟
مدارش باز به همین صورته؟
ممنون
یا راهی خواهیم یافت
یا راهی خواهیم ساخت...!
پاسخ
(13 دي 1391، 04:47 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله صداش واقعا زیادهExclamation
من چیزی ازشون نفهمیم:D:D (تصاویر خوب بودن ولی من تا خودم کاری نکنم چیزی یاد نمی گیرم:(Blush)
حالا برم رو موتور سشوار کار کنم CoolAngel
راستی تا یادم نرفته با سنسور مادون قرمز باید دور موتر رو تو برنامه حساب کنیم و بعدش ال ای دی ها رو خاموش روشن کنیم درسته یا نهExclamation
با کلام ساده و طبق معمول ،عامیانه :

1 - یدونه پیچ با دوتا مهره بردار .
2 - پیچ به ضخامت شافت باشه .
3 - پیچو بر عکس ، روی شافت لحیم کن . ( کلهء پیچ رو شافت باشه )
4 - فیبرو سوراخ کن و پیچو ازش رد کن .
5 - حالا با مهره سفتش کن .

و .... خلاص
* * * * * * * * * * * *
به این میگن روش آموزش نوین ...Idea

در مورد سنسور هم باید بگم : بله ... همینطوره . اما میشه این کارو هم نکرد که توضیح خواهم داد .

(13 دي 1391، 04:51 عصر)mp1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله حق با شماستBlush
یه سوال دیگه
میشه به جای سه پایه از فرستنده دو پایه ی معمولی هم استفاده کرد؟
مدارش باز به همین صورته؟
ممنون
البته حتما" منظور شما استفاده از گیرندهء دو پایه هست ... نه فرستنده !

بله میشه ...اما بهیچوجه توصیه نمیکنم . دلیلش رو هم باز در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توضیح دادم .
پیشنهاد میکنم یکبار دیگه و البته با دقت مطالب ارسالی منو توی کل این تاپیک مطالعه کنی تا به جواب برسی . چون اگه دوباره توضیح بدم ، تکرار مکررات میشه .
پاسخ
(13 دي 1391، 04:55 عصر)Pixar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با کلام ساده و طبق معمول ،عامیانه :D:
1 - یدونه پیچ با دوتا مهره بردار .
2 - پیچ به ضخامت شافت باشه .
3 - پیچو بر عکس ، روی شافت لحیم کن . ( کلهء پیچ رو شافت باشه )
4 - فیبرو سوراخ کن و پیچو ازش رد کن .
5 - حالا با مهره سفتش کن .

و .... خلاص
* * * * * * * * * * * *
به این میگن روش آموزش نوین ...Idea
چه روش خوبیShy
لحیم تو سرعت بالا طاقت داره مثلا یه روز روشن بود لحیمش کنده نشه و بزنه فیبرو هرچی سر راهش بود خرد کنهBlush
بهتر نیست کاربیت بشهAngel
پاسخ
(13 دي 1391، 05:07 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چه روش خوبیShy
لحیم تو سرعت بالا طاقت داره مثلا یه روز روشن بود لحیمش کنده نشه و بزنه فیبرو هرچی سر راهش بود خرد کنهBlush
بهتر نیست کاربیت بشهAngel
:Dالبته اگه جوش آرگون ! بخوره که دیگه جای هیچ صحبتی باقی نمی مونه :D
چطوری میشه در این ابعاد کوچک ، جوش کاربیت زده بشه ...! ؟
اگه جنس سیم لحیمت ASAHI باشه ، واقعا" امکان نداره از سر جاش تکون بخوره ... مقدار لحیم کاری باید زیاد و کافی باشه .
پاسخ
جنس سیم لحیمم SOLDER WIRE (شاید غلط املایی داشته باشه:D)
یعنی نمیشه کاربیتش کردHuh
خوب پس لحیمش می کنم;)
وحید جان مرکز ثقل مدار باید سوراخ بشه و پیچ ببندم یا فرقی نداره
پاسخ
(13 دي 1391، 05:29 عصر)hadikh73 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جنس سیم لحیمم SOLDER WIRE (شاید غلط املایی داشته باشه:D)
یعنی نمیشه کاربیتش کردHuh
خوب پس لحیمش می کنم;)
وحید جان مرکز ثقل مدار باید سوراخ بشه و پیچ ببندم یا فرقی نداره
ــ تا حالا با این جنس سیم لحیم کار نکردم . اما باید خوب باشه ...

ــ دقیقا" مرکز ثقل مدار باید سوراخ بشه .
پاسخ
مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته :

دسترسی سریع
درباره ما
انجمن سرزمین الکترونیک در 20 شهریور 91 تاسیس شده ، که همیشه سعی کرده با ظاهری متفاوت و سرعتی خوب رضایت کاربران را جلب کند ، امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در پیشرفت فناوری در ایران برداشته باشیم...
نیرو گرفته از MyBB 1.8.6 با فارسی سازی مای بی بی ایران - طراحی شده در : ملت دیزاین
© تمامی حقوق برای انجمن سرزمین الکترونیک محفوظ می باشد .

پوسته‌ی انجمن: